Corona Günlerinde İzlenecek 5 Aşk Filmi!

Dünyamızı ele geçirmek üzere savaşan küçük yeşil canavar Corona virüsü, tüm hayatımızı kontrol etmeye başladı. Artık hepimiz mecbur kalmadıkça sokağa çıkmıyor hatta alışveriş yapmak için dahi çok dikkat ediyoruz. Corona virüs tehlikesi en büyük darbeyi turizm sektörüne vurdu. Tam ilkbahar gelmiş, herkes yaz tatili planları yaparken Corona seyahat engeli ortaya çıktı. Corona virüsü sebebiyle seyahatlerinizi iptal etmiş, birçok şeyi durdurmak zorunda olabilirsiniz ancak evde hayat var sevgili okuyucular. Evde kalma lüksü olan kişilerdenseniz eğer sizlere Corona günlerinde keyif verecek birkaç güzel film önerisi hazırladık. #EvdeKal ve 5 gün 5 film rehberimizle her güne bir keyif kat. Filmlerin dünyasına konuk olarak başka diyarlara seyahat etmek hala mümkün! Corona bedenen sizi durdurmuş olabilir ancak zihninizde gezebileceğiniz çok güzel rotalar var. İşte size romantik anlar yaşatacak, virüs endişesinden uzaklaştıracak 5 film önerimiz. Mısırları patlatmayı unutma!

Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)

Ülkemizde Sil Baştan ismiyle vizyona giren 2004 yapımı romantik aşk filmi Eternal Sunshine of the Spotless Mind, en sevilen filmler arasında girmeyi başarmış durumda. Kate Winslet ve Jim Carrey gibi iki önemli isim filmin başrolünde yer alıyor. İki farklı insanın tanışmasını, ilişki yaşamasını anlatan film, ayrılık sonrası hatıralarını sildiren bir adamın hikâyesini en romantik biçimde seyirciye aktarıyor. Clementine, yaşadığı aşkı zihninden sildirdi peki Joel, o da sildirebilecek mi? Sil Baştan, izleyenlerin çok iyi bileceği gibi akıllarda kazınan özgün bir senaryoya sahip. Tekrar tekrar izlemekten hoşlanacağınız bir film. Nostaljik filmler serisinde bahsetmemek olmazdı. 

Özel Bir Kadın (Pretty Woman)

Tüm zamanların en iyi aşk filmlerinden biri kabul edilen Pretty Woman onca geçen zamana rağmen hala birçok kişi için favoridir. Corona virüsü ile eve kapananlardansanız eğer ruhunuzu şımartacak, sizi iki saatliğine Amerika sokaklarına götürecek bir film hiç fena olmaz. Zengin bir adam olan Edward ve sosyetik hayat kadını Vivian’ın bir haftalık aşk macerası sizin de ruhunuzu yumuşacık yapacaktır. Julia Roberts & Richard Gere ikilisini öylece izlemek bile başlı başına bir keyif, bizden söylemesi!

Before Serisi: 3 Film 1 Aşk Hikayesi

Before Sunrise & Before Sunset & Before Midnight 3 film birden izlemeye hazır mısınız? İster her güne bir film ister tek seferde 3 film şeklinde izleyin ama izleyin! İzleyenler serideki aşk hikâyesinin ne denli özel olduğunu şüphesiz biliyordur ama hala izlemeyen, yıllardır bir türlü fırsat bulamayan varsa kaçırmasın. Amerika ve Fransız iki gencin Viyana sokaklarına atmasıyla başlayan film; gün doğmadan başlıyor, gün batmadan devam ediyor ve gece yarısından hemen önce finale ulaşıyor. Masalsı bir aşk, büyüleyici şehir manzaralarıyla Before serisi şahane bir seçenek. Kendi çapınızda düzenleyeceğiniz Corona Film Festivaline yakışır bir seri. Bir kez daha izlemek hiç fena olmaz.

Harry Potter

Harry Potter ile büyüyen, Harry Potter ile ruh çocuk kalan küçük büyük herkesi Corona günlerinde yine yeniden bu büyülü masala davet ediyoruz. Heyecanlı, eğlenceli, masalsı, egzotik, şaşırtıcı ve bir o kadar da samimi Harry Potter Corona günlerinde evde kalmak için belki de en güzel neden. Harry Potter ile evde kal, yeniden çocukluğuna dön. Ne kadar zaman geçerse geçsin, Harry Potter izlerken hep o ilk heyecan ortaya çıkar. Bu süreçte sadece filmlerini değil kitaplarını da okumanı öneririz.

Harry Sally ile Tanışınca (When Harry Met Sally)

Klasiklerden gitmeye, nostalji yapmaya devam ediyoruz. Gönlümüzde ayrı bir yeri olan When Harry Met Sally filmi, her yıl yeniden izlemelik bir film. Corona yüzünden kendinizi eve kapanmış hissetmeyin, canınızı sıkmayın. Evde kalmak, kitap – dizi – film üçlüsüyle vakit geçirmek son yılların en keyifli ve huzurlu dönemini geçirmenizi sağlayabilir. Harry ve Sally’nin tanışmasını, ikili ilişkilerdeki sohbetlerini izlemek size de iyi gelecek.