Doğu Ekspresi’ne Katılmak için 5 Sebep!


TCDD hizmetlerinden biri olan Doğu Ekspresi, son yılların en popüler tren yolculuklarından biri haline geldi. İnsanlar sırf bu trene binebilmek için buldukları ilk ucuz uçak bileti ile Ankara’ya geliyor ve yolculuğunu başlatıyor. Elbette şimdilerde bilet bulmak imkansız diyebiliriz. Sosyal medyada gençler öyle güzel kareler, videolar, anlar paylaşıyor ki tren biletleri kara borsaya düştü diyebiliriz. Çıktığı andan itibaren dakikalar içerisinde tükenen Doğu Ekspresi bileti, büyük bir merakla bekleniyor. Kars’a yapılan bu büyülü ve nostaljik yolculuk, kışın tercih ediliyor. Zira Kars’a giden bu tren, kış mevsiminde geçtiği ana duraklarla müthiş manzaralar sunuyor. Birçok kişi bu enfes yolculuğu fotoğraflamak, kaydetmek için TCDD bilet satışlarını takip ediyor. Eğer Doğu Ekspresi’ne bilet bulacak kadar şanslıysanız yanınızda fotoğraf kamerası götürmeyi sakın unutmayın. Webookin.com olarak tren yolculuğuna kayıtsız kalamadık ve sizler için Doğu Ekspresi’ne katılmak için 5 önemli sebep belirledik. Haydi okuyalım.

Yeni arkadaşlıklar, yeni aşklar

Uzun ve kalabalık bir tren yolculuğu daima yeni insanlarla tanışmak için bir fırsat yaratır. İnternet üzerinden organize olup eybis sistemden bilet bulma şansına sahip olan birçok kişi ilk defa Doğu Ekspresi ile tanışıp arkadaş oluyor. Yol boyunca diğer yolcularla tanışmak için birçok fırsatınız olacak, her insan yeni bir kitap gibi içinde birçok hikâye barındırır. Güzel bir dostluğu, sağlam bir şakı belki de tren yolculuğunda bulacaksınızdır. Kim bilir? :)

25 saat süren doyumsuz maceralar

Ankara’dan başlayan yolculuk totalde 25 saat sürüyor. 25 koca saat boyunca kim bilir neler yaşayacaksınız? YHT ile başka şehirlerden Ankara’ya gelenler, Kars trenine binerken şüphesiz tarifi imkansız duygular yaşıyor. Doğu Ekspresine bilet bulma olayı çok zorlaştığından sadece tren bileti bulmuş olmanın bile verdiği ayrı bir heyecan yaşanıyor. Kars’a kadar sürecek olan yolculuklarda iyi, güzel, kötü birçok macera sizi bekliyor olabilir.

Unutulmayacak manzaralar, anlar

Doğu Ekspresi yolculuğunun en güzel yanı ne diye sorsanız hep bir ağızdan manzaralar şeklinde cevap alabilirsiniz. Sizin de sosyal medyada göreceğiniz üzere Ankara’dan Kars’a kadar geçilen yerlerin fotoğrafları şahane! Gerçek bir manzara şöleni yaşatan yolculuk, profesyonel ve amatör fotoğrafçıların ölümsüz kareler çekmesine fırsat tanıyor.

Nostaljik yolculuk hazzı

Tren yolculukları daima nostaljiktir. Bu nostalji biraz hüzün biraz mutluluk kokar. Doğu Ekspresiyle yolculuk yapanlar kendilerini bir sanat filminin içerisindeymiş gibi hissettiğini belirtiyor. Hak vermemek elde değil, Kars’a giden yollar gerçek anlamda büyüleyici! Doğu Ekspresi bileti alabilirseniz eğer sizler de bu efsane hazzı bizzat yaşayabilirsiniz. Yanınıza bolca kitap ve müzik almayı ihmal etmeyin. Gündüz muhteşem manzarayı müzikle izleyip, gece ise huzurlu bir şekilde kitap okumayı emin olun isteyeceksiniz.

Yeni hikayeler, yeni deneyimler

Doğu Ekspresi tren yolculuğu aslında bir yerden bir yere varmak değil doğrudan o yolculuğu yaşamak yani yolda olma hissini deneyimlemek üzerine yapılan bir yolculuk. Evet, yolculuğun sonunda Kars’ın tarihi yerlerini görüp, muhteşem lezzetlerini tatma şansı elde edebiliyorsunuz ancak birçok kişi için Doğu Ekspresi tamamen bir yolda olma durumunun verdiği haz olarak tanımlanıyor. Bu yolculukta diğer yolcularla tanışarak, kendi arkadaş grubunuzla sohbet ederek geçireceğiniz koca bir gün var önünüzde. Trene binerken ve inerken şüphesiz farklı duygular içerisinde olacaksınız. Her yolculuk yeni hikayeler kazandırır insana. Kendi hikayelerinizi keşfetmek için TCDD eybis sistemini sıklıkla kontrol etmenizi öneririz. Boş bilet bulduğunuzda bilet al butonuna basmakta aceleci olmanız gerektiğini unutmayın.     

Webookin.com ile En Uygun Bilet

Webookin.com en ucuz uçak bileti konusunda iddialı satışlar gerçekleştiriyor ancak tren yolculuklarına farklı şehirlerden gelecek olanlara hızlı ve ucuz yolculuklar sunuyor. Eğer Doğu Ekspresi’ne binmek için Ankara’ya gelecekseniz yüksek hızlı tren yerine indirimli uçak biletleriyle trene binmek üzere şehre gelebilirsiniz.