Dünyanın En Ucuz Ülkeleri

Dünyayı gezmek, her yeri fatih misali karışlamak ve keşfetmek için çok yüksek gezi bütçelerine gerek yok! Evet, Avrupa’yı gezmek biraz pahalı gelebilir ama unutmayın ki orayı bile ucuz şekilde gezmenin yolarlı bulunuyor. Genel anlamda dünyadaki birçok ülke ucuz ülkeler sınıfında boy gösteriyor. Webookin.com olarak bugün dünyanın en ucuz ülkeleri listesini hazırlayarak ekonomik tatil yapmak isteyenleri biraz keyiflendirmek istedik. Pasaportunuz varsa eğer rahat olabilirsiniz zira yüzlerce olmasa da vizesiz birkaç ucuz ülke gezme şansını yakalayabilirsiniz. Ekonomik ülkeler gezisi planlamadan önce ucuz uçak bileti çalışmalarınıza hız kazandırarak gezinizi daha da masrafsız hale getirebilirsiniz. Webookin, erken rezervasyon fırsatları, ucuza bilet avantajlarıyla gezginlerin en büyük dostu olmaya devam ediyor. Konaklamadan yeme içmeye kadar en uygun ülkeler yazımıza geçelim mi? Haydi!

 • Hindistan

Güney Asya’nın merak edilesi ülkelerinden biri olan Hindistan, ucuz ülkeler kategorisinde şık bir şekilde parlıyor. Hindistan hakkında az çok bilgiye sahip olan herkes ülkenin ekonomik anlamda farklı yönleri olduğunu biliyordur. Hindistan gezmek için çok ucuz bir ülke ancak Hindistan’ın zengin yerleri hiç şüphesiz lüksü ve konforu sonuna kadar karşılamayı başarıyor. Amacımız ekonomik tatil olduğundan biz bu yazı dizimizde Hindistan’ın en uygun yönlerini ele alacağız. Hindistan’da gezilecek yerler listesi yapmaya kalktığınızda birçok yeri listeye ekleyebilirsiniz. Taç Mahal görkemli ve büyüleyici görüntüsüyle bu listenin başında yer almalı. Yeni Delhi ya da Mumbai ile başlamanızı önerdiğimiz gezide, Hint filmlerinden alışık olduğumuz yerel dokuyu bizzat keşfetmek farklı bir deneyim olacaktır. Tıpkı Hint filmlerindeki dans sahneleri gibi enerjik bir gezi yaşayacağınızdan eminiz. Amber Kalesi, Kızıl Kale, Hawa Mahal, Delhi, Jaipur, Fil Adası ilk akla gelen Hindistan rotaları oluyor. Hindistan o kadar renkli bir ülke ki sadece Hindistan uçak bileti alıp bu ülkeyi gezmek bile birkaç ülke gezmişçesine dolu geçebilir.

 • Ukrayna

En ucuz ülkeler denince bizim aklımıza ilk Ukrayna geliyor. Ukrayna, türkiye’ye yakın konumuyla Türklerin çok sık gittiği bir gezi durağı. Ukrayna’nın renkli yapısını, tarihi güzelliklerini ve ülke kültürünü yakından görmenizi isteriz. Çok fazla bütçe ayırmadan gezebileceğiniz Ukrayna’da, başkent Kiev ile gezinize başlayabilirsiniz. Ülkenin her şehrinde farklı bir macera yaşayabilirsiniz. Kharkiv, Odessa, Lutsk ve Lviv başkentten sonra Ukrayna’da gezilecek şehirlerarasında yer alıyor. Kiev yeşil atmosferiyle büyülerken, katedralleri, müzeleri, meydanlarıyla turistleri kendine hayran bırakıyor. Lviv ise UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmesiyle öne çıkan, mutlaka görülesi bir başka şehir. Ukrayna’da tarih, doğa, sanat, modern yaşam ve eğlenceyi doyasıya deneyimleyebilirsiniz.

 • Endonezya

Dünyanın en ucuz ülkeleri listesine Endonezya ile devam ediyoruz. Endonezya şüphesiz Türklerin ve aslında dünyadaki birçok çiftin balayında gidilecek ülkeler programında yer alıyor. Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkelerinden biri olan Endonezya aynı zamanda en büyük takımada ve sıcak iklimine sahip devletidir. Çok sıcak olduğu için yıl boyunca tatilci ağırlayan Endonezya, egzotik yaşamı yakından görmek isteyenlerin tercihini oluşturuyor. Yemyeşil bitki örtüsü, ilgi çekici mimarisi, ikonik yapıları, ada olmanın verdiği eşsiz manzarayla mutlaka görmenizi istediğimiz bir yer. Endonezya denince pahalıdır önyargısı oluşuyor ancak Endonezya’nın gerçekten ucuz bir ülke olduğunu bilmelisiniz. Ucuz uçak bileti bulmanız seyahatinizin en önemli kısmını oluşturuyor, konaklama ve yeme – içme için epeyce uygun bütçeler ayırmanız yeterlidir.

 • Sri Lanka

Bir başka balayı ülkesi olan Sri Lanka, ada yaşamını tecrübe ederek tatil yapmak isteyenlere müthiş bir fırsat sunuyor. Sri Lanka ekonomik ülkeler kategorisinde rahatlıkla yer alıyor. Günlük cüzi miktarlarla günü tamamlamak mümkündür. Ucuz ülkeler araştırmanızda kafanıza takacağınız tek şey uçak bileti olmalı. Ucuza uçak bileti bulmak için ise Webookin’in fırsatlarını takip etmenizi ve erken rezervasyon ile uygun bilet alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sri Lanka’da doğanın mucizelerin tanıklık edebilirsiniz. Ülke o kadar yeşil ve o kadar harika ki elinizden fotoğraf makinesini bırakamayacaksınız. Arada doğanın güzelliklerini kaydetmeyi bırakıp biraz nefes almanızı ve güzelliklerin tadını çıkarmanızı öneririz. Sri Lanka’da fil turlarına katılmayı ihmal etmeyin. Fillere özgür bir yaşam alanı sunan ülke, turistlerin fil sevgisini fil turlarıyla pekiştiriyor. Sri Lanka tapınaklarıyla meşhur olduğundan fırsat buldukça tapınak gezisi yapmanızı ve ruhani havayı solumanızı isteriz.

 • Macaristan

Avrupa pahalı dedik ama ucuz Avrupa ülkeleri de yok değil. Orta Avrupa’nın sevilen ülkelerinden Macaristan, Euro kullanmadığı için müthiş ekonomik bir ülke! Ucuz bilet yakaladığınızda Macaristan’a son dakika bir gezi bile rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Macaristan ekonomisiyle turistleri memnun ederken güzellikleriyle hayran bırakıyor. Buda Kalesi, Zincir Köprüsü, Balıkçı Tabyası, meşhur parlamento binası, masmavi Balaton Gölü, meydanları ve kiliseleriyle Macaristan’nı mümkün olduğunca karışlamanızı öneririz.

 • Makedonya

Balkan ülkelerinde gezilecek yerler önerisi isteseniz o listeye mutlaka Makedonya girer! İstanbul’dan Makedonya’ya ortalama iki saat ile uçmak bu kadar kolayken üstelik Makedonya ucuz ülkeler listesine girmişken, bu güzel ülkeyi görmemek olmaz! Yıl boyunca ucuz uçak bileti bulabileceğiniz Makedonya, en çok iklimiyle seviliyor. Ülkenin birçok bölgesinde görebileceğiniz önemli eserler, mimari yapılar gezinizin kültürel yönünü zenginleştiriyor. Ucuz yurt dışı seyahati hayalinizi gerçekleştirmek için belki de Balkanlar’ın güzide ülkesi Makedonya’yı keşfe çıkabilirsiniz. Biz bayıldık, siz de bayılacaksınız!

 • Tayland

Güneydoğu Asya’ya, Tayland’a gitmeye ne dersiniz? Pahalı olur diye düşünmekte haklısınız, dünyanın bir ucu neticede! Ancak size dünyanın en ucuz ülkeler yazısını okuduğunuzu hatırlatmak isteriz. Tayland, yıl boyunca milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Türk lirasıyla kıyas yaptığımızda Tayland’ın çok ucuz bir ülke olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ortalama bir bütçeyle Tayland’da gayet keyifli, konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Tayland tapınakları, yeşil doğası, egzotik atmosferiyle ünlü bir ülkedir. Tayland’ın yerel dokusu ve yerel halkın sıcak yaklaşımı gezinizi taçlandırabilir.

 • Nepal

Nepal’in ucuz ülkeler listesinde yıldız gibi parladığını söylemek isteriz. Günde sadece 20 – 30 dolarla çok rahat bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Yeme – içme, konaklama ve ulaşımın ucuz olduğu Nepal, doğal güzellikleriyle keyifleri artırmayı başarıyor. Ülkede gezindikçe bu güzellikleri bu kadar ucuza gezebildiğime inanamıyorum şeklinde düşüncelere dalabilirsiniz. Nepal, turizm haritasında can alıcı bir noktada yer alıyor. Yerel halk ve ülke yönetimi, turizme kucak açmış durumda. Uygun uçak bileti fırsatlarını değerlendirmek için Nepal güçlü bir alternatif oluşturabilir. Bizden söylemesi.   

 • Myanmar

Myanmar, Güneydoğu Asya’nın en büyük ikinci ülkesi özelliğine sahiptir. Fazlasıyla ucuz bir ülke olan Myanmar, günlük cüzi miktarlarla günü geçirmenize yardımcı olur. Myanmar başlı başına özel bir gezi programı yapmaya değecek bir ülke bize göre. Ülkeye gittiğinizde her köşesini görmek için fırsat yaratın. İnle Gölü, Shwedagon Pagodası, Kandawgyi Gölü, Sule Pagoda, Ananda Temple Myanmar’da gezilecek yerler arasında ilk göze çarpan rotalar. Myanmar’ın farklı mimarisi insanı cezp ederken aynı zamanda renkli ve ihtişamlı yönü ülkeye zengin bir hava katıyor. Zengin görünümlü bu ülke ucuz ülkeler listesinin daimi bekçisi olabilir.

 • Vietnam

Vietnam’da gezilecek yerler listesi yapmaya kalksanız hiç şüphesiz altından kalkamazsınız. Vietnam öyle büyülü bir ülke ki sadece yeşil doğası bile burayı gezip görmeye teşvik ediyor. Ucuz uçak bileti bulduğunuzda Vietnam’ı göz önünde bulundurmanızı öneririz. Vietnam’ı finansal açıdan incelediğimizde gezmesi de yaşaması da çok ucuz bir ülke diyebiliriz. Ucuz ülkelerle dünyayı keşfe çıkmak ve gezi anıları biriktirmek isteyenlere Vietnam şahane bir seçenek sunuyor.

 • BONUS: Çekya!

Çek Cumhuriyeti ya da kısaca Çekya için ucuz ülke demek belki bir tık yanlış olur ancak ciddi anlamda ekonomik bir ülke diyebiliriz. Biliyorsunuz ki Prag, Çekya’dan fazla bir üne sahip. Her mevsimde farklı yönünü öne çıkaran Prag, en çok kış mevsiminde, beyazlara büründüğünde, kar gökyüzünden ışıltılı şekilde döküldüğünde seviliyor. Prag, kışın gidilecek ülkeler listesinde olmayı hak eden ekonomik ve görülesi bir ülke.

Webookin.com ile Dünyanın En Ucuz Ülkelerine Seyahat Edin

Webookin.com, dünyanın en ucuz ülkeleri listesini an itibariyle bitirmiş bulunuyor. İlerleyen zamanlarda ucuz seyahat, ucuz uçak bileti, ucuz konaklama gibi seyahate dair ekonomik önerilerimize devam edeceğiz. Gezmenin aslında paradan ziyade fırsatlarla alakalı olduğunu sizlere en güzel önerilerle göstereceğiz. Unutmayın ki dünya küçük ancak fırsatlar daha büyük! Ucuz bilet fırsatları için Webookin.com’u takip etmeye devam edin.