Ekonomik Tatil Rehberi


Yurt dışında ekonomik tatil mümkün mü? Ucuz yurt dışı tatili yapmak için birçok araştırma yapan ve incelikle tatile hazırlananlar, büyük oranda başarılı ve gerçekten de ekonomik tatil geçirebiliyorlar. Webookin.com küçük bütçelerle yurt içinde ve yurt dışında tatil yapmak, farklı yerler görmek isteyenlere müthiş bir rehber hizmeti veriyor. Webookin.com’dan alacağınız ucuz uçak bileti ile tatilin ilk adımını atabilirsiniz. Bakalım ekonomik bir tatil için neler gerekli? Haydi başlayalım.

Ekonomik Tatil İçin Ucuz ülkelere öncelik verin

Dünyada bir sürü ekonomik tatil için ülke olduğunu belirtmek isteriz. Japonya yerine mesela Tayland’a giderek çok daha ekonomik bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Kişi başı cüzi rakamlar harcayarak günü geçirebileceğiniz ülkeleri tercih ederek gezmeye başlayın. Araştırmadan etmeden ülke seçmek yerine daha önce o ülkeye giden kişilerin yorumlarını internet üzerinden araştırın, mevcut ülke için en ucuz uçak bileti fiyatlarını inceleyin ve öyle karar verin.

Vizesiz gidilen ülkeler tercih edin

Daha önce Webookin.com blog sayfasında yayınladığımız “Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler” yazımızda 10 farklı vizesiz ülke rotası önermiştik. Sizler de gezinize böyle ülkelerden başlayarak vize masrafından kurtulabilirsiniz. Eğer vizesiz ülkelerden gitmediğiniz ve merak ettiğiniz yerler varsa önceliği bu ülkelere verin. Vizesiz gideceğiniz birçok yere Webookin.com’dan ucuz tatil için uçak bileti bulabileceğinizi belirtmek isteriz.

Popüler sezonları erteleyin

Herkesin tatile gittiği bir dönemde siz de tatile gitmek istiyor olabilirsiniz ama bu popüler dönemlerde uçak bileti fiyatları tavan yapıyor. Daha ucuza bilet bulabileceğiniz sakin sezonları tercih ederek hem sakin hem de ekonomik tatil yapabilirsiniz. Bu, ucuz tatilin en önemli kurallarından biridir, yurt içi ya da yurt dışı fark etmiyor; popüler sezonlar daima pahalıdır!

Ucuz uçak bileti arayın

Ucuz uçak bileti al demesi kolay biliyoruz ama kafaya takarsanız mutlaka daha ucuz bir bilet alabileceğinizden emin olun. Aylar öncesinden ya da en az bir ay öncesinden her gün düzenli olarak tatile gideceğiniz tarihlerdeki bilet fiyatlarını inceleyin. Seyahatinizden 6 – 7 ay önce ya da yaklaşık 20 gün önce yapacağınız araştırma size mutlaka ekonomik bilet seçenekleri sunacaktır.  

Avrupa’yı Interrail ile gezin

Inter rail trenle Avrupayı gezebileceğiniz şahane bir alternatif. Uygun uçak bileti bulup Avrupa’ya gittikten sonra uçakla ülke değiştirmek yerine en uygun bilet seçeneklerini değerlendirerek Interrail bileti alabilir ve tek biletle Avrupayı dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Gençlerin çok sık uyguladığı bu yöntem kısa sürede birçok yerin görülmesine zemin hazırlıyor. Bir düşünün deriz. Zira epey ucuz tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yurt dışı ucuz konaklama alternatiflerini değerlendirin

Yurt dışına çıkan ya da çıkacak kişiler için ucuz uçak bileti ne kadar önemliyse ucuz konaklama da aynı oranda çok önemli. Bu noktada size önerimiz hosteller olacak. Hosteller pansiyon tarzı konaklama yerleridir. Yatakhane ya da özel oda şeklinde bölümleri olan hostel, genellikle turistlerin, gezginlerin kaldığı konaklama alanlarıdır. Çok ucuz ve temiz olması sebebiyle çok tercih ediliyor.

Work and Travel fırsatları

Work and Travel, çalış ve gez anlamına geliyor. Tamamen kapsamlı bir program olan WAT, resmi başvurular alıyor. Ancak bizim önerimiz WAT programlarıyla birlikte otellerin, restoranların, işletmelerin, kafelerin, kahve zincirlerinin, çiftlik sahiplerinin günlük işler karşılığında kişilere ödeme yapmasını kapsıyor. Yani günde birkaç saat çalışıp yemek, otel parası kazanabilirsiniz. Ekonomik tatil denince akla gelen ilk yöntemlerden biri bu oluyor, dünyada birçok genç bu şekilde geziyor.

Ucuz yeme içme fırsatlarını değerlendirin

Uçak bilet satın alırken gösterdiğiniz ucuz kaygısını gezdiğiniz ülkelerde yeme içme eylemlerinizde de göstererek ucuz tatil yapabilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde kesinlikle suya para vermeyin, sokaktaki çeşmelerdeki sulardan için. Restoran ya da kafelerde garsona çeşme suyu istediğinizi belirtin. Yemek zamanı sokak satıcılarına şans verin. Emin olun bir ülkenin mutfağını tatmanın en keyifli yollarından biri sokak satıcılarıdır.

Webookin.com ucuz uçak bileti fırsatlarını kaçırmayın

Son olarak ise ekonomik tatil programınızı başlatacak olan ucuz uçak bileti önerimize geldik. Webookin.com, bini aşkın uçuş seferlerini sizler için saniyeler içerisinde ekrana yansıtarak en ucuz bileti bulmanıza yardımcı oluyor. Bizi takip ederek dünyanın her yerine çok ekonomik uçabilirsiniz!