En Uzun Yaşanan Ülkeler

Bize göre seyahat etmek başlı başına insanın ömrünü uzatan bir etkinlik. Düşünsenize ruhunuz ve bedeniniz her daim hareketli ve yeni yerler görmenin, yeni kişiler tanımanın en önemlisi yeni tatlar denemenin heyecanıyla hep enerjik hep coşkulu! Bu yaşam enerjisi insanın sağlığını olumlu yönde etkiler, birkaç yıl uzatır bize kalırsa. Etrafınızda seyahat tutkusuyla öne çıkan kişilere bir bakın; nasıl da mutlular, enerjikler ve yaşam dolular, değil mi? Çünkü geziyorlar, yaşadıkları sıkıntılara hapsolmuyorlar, gezecek param yok bahanesine ise hiç sarılmıyorlar. Zira bu devirde ucuz uçak bileti bulmak da ucuz konaklama satın almak da ucuz seyahat etmek de sandığınızdan daha kolay! Uçak bileti fırsatlarını kovalamak, konaklamada lüksten ve konfordan biraz uzaklaşmak dünyanın en keyifli seyahatlerine çıkmanıza yeter de artar bile. Webookin.com ucuz uçak bileti fırsatlarıyla ve dopdolu blog içerikleriyle seyahat ilhamları vermeye devam ediyor. Bugün sizlere en uzun yaşanan ülkeler hakkında birkaç bilgi vermeye geldik. Kim bilir bir daha ki seyahat rotanız bu ülkelerden birine olur belki de. Hadi başlayalım.

En Uzun Yaşanan Ülkeler Hangileri?


  • ·       Güney Kore

Uzak Doğunun incisi Güney Kore, ortalama ömrün 90 yıl olduğu bir ülke. Ekonomik gelişmenin üst düzeyde olduğu Güney Kore, sağlık sistemlerine çok önem veriyor. İnsanlar beslenmesine ve seremoni haline getirdiği şifalı çay saatlerine çok önem veriyor. Yaşlı nüfusu incelediğimizde hepsinin hareketli bir yaşama sahip olduğunu görebiliyoruz. Güney Kore seyahati yapan her turist, ülkedeki enerjik yapıya şaşırdığını belirtiyor.

  • ·       Japonya

Ortalama insan ömrü 71 olarak belirlenmiştir. Ancak dünya geneline baktığımızda bu yaşın çok üstünde ömürler olduğunu görebiliyoruz. Japonya’daki yaşantı incelendiğinde ise ortalama ömrün erkeklerde 81, kadınlarda ise 87 olduğu gözleniyor. Ancak şunu belirtmeliyiz ki Japonya’da 100 yaşını aşkın yüzlerce insan var. Japonya, sağlıklı beslenme ve meşhur bitki çaylarıyla meşhur ülkelerden biri. İlerleyen yaşlarda dahi insanların hareket kabiliyetine sahip olduğunu görebiliyoruz. Üstelik Japonlar seyahat tutkusunda yaşa bağımlı kalmıyor. Bir Japonya uçak bileti size bu uzun ömürlü insanların yaşam enerjisini görme fırsatı verebilir. Japonya o kadar renkli ve dinamik bir ülke ki, sadece yaşamaya çalışmak bile insanı dinç tutabiliyor olmalı.

  • ·       İsviçre

Avrupa’nın en sevilen ülkelerinden biri olan İsviçre aynı zamanda zengin ülkelerimizden biridir. İsviçre uçak bileti alırken ülkedeki masraflarınızı iyi düşünmenizde fayda var. İsviçre’nin ortalama ömrüne geçersek eğer ülkedeki ömrün 81 ile genellendiğini söyleyebiliriz. Uzun ve sağlıklı yaşamın sırrını peynire bağlayan araştırmacılar, temiz doğanın ve hareketli yaşamın da etkili olduğunu belirtiyor. İsviçre nefes aldıran havasıyla turistik gezilerde bile insana yaşam enerjisi veriyor.

  • ·       İspanya

İspanya, zeytinyağının ve sebzenin yoğun tüketildiği sağlıklı insanların yaşadığı bir Akdeniz ülkesidir. İspanyolların ortalama ömrü 82,5 olarak belirlenmiştir. İspanya’daki canlı yaşam, insanların beslenmeye verdiği önem ve ülkenin yerleşik kültürü insan ömrünün uzun olmasında etkili. Elbette burada ek bir parantez açıp İspanyolların meşhur siesta alışkanlığına değinmek gerekiyor. Siesta, öğle vakti kısa bir uyku molası. İspanyollar, geçmişten bu yana gün içerisinde biraz uyumayı ve bedenlerini, zihinlerini dinlendirmeyi seviyor. Öğle vakti bir saat kadar uyumak insanın tazelenmesini sağlıyor. İspanyollar bu anlamda işin sırrını çözmüş diyebiliriz. İspanya uçak bileti alırken belli bir saatte herkesin uyku molasına geçtiğini unutmayın.

  • ·       Singapur

Singapur sadece uçak bileti alıp şöyle bir gezip tozmak için değil yaşamak için de oldukça ideal bir ülkedir. Bebek ölümlerinin, düşük oranları Singapur’da minimum düzeydedir. Singapur’un muhteşem iklimi, yemyeşil doğası uzun yaşamanın sırlarından biri sayılıyor. Doğanın bozulmadığı bir ülkede tatil yapmak isteyenler için bu anlamda Singapur fazlasıyla iyi bir seçenek oluşturuyor. Singapur’da yaşam kurmak ise başlı başına bir huzur ortamı oluşturmak anlamına geliyor. Zira ülke halkı ve turistler Singapur’un stresten uzak bir yer olduğunu belirtiyor.

Webookin.com ortalama yaşamın gün geçtikçe uzadığı, en uzun yaşanan ülkelere ucuz uçak bileti fırsatları sunarak, sağlıklı ve enerjik yaşamı bizzat yerinde görmenizi sağlıyor. Özellikle uzun bir hastalık sürecinden çıkanlar için temiz doğa ve sakin yaşam ideal seyahat noktalarıyla mümkün hale geliyor. Yıl boyunca indirimli uçak bileti satışı yapan, farklı rotalar keşfetmeye teşvik eden ve ucuz bilet avantajı sunan Webookin, uzun ömür için gerekli unsurlardan biri olan seyahati sizler için mümkün kılıyor. Webookin ile dünyaya açılmanın vakti geldi!

 

Bir önceki yazımız olan "Interrail Nedir?" başlıklı makalemize göz atın.