İstanbul Adana Uçak Bileti


Türkiye’nin en hareketli şehirlerinden biri olan Adana, 2 milyonu aşkın nüfusuyla ülkemizin büyük kentlerinden biri aynı zamanda. Adana’yı genellikle şehirde yaşanan garip, komik, ilginç haberlerle görüyoruz. Şehrin hareketli yapısı, doğal güzellikleri, coğrafik özellikleri sadece turistler için cezp edici değil, dizi ve film setleri için de oldukça ilgi çekici. Geçmişten bu yana şehirde birçok dizi-film çekilmiştir. Halen şehirde çekilen diziler, Adana’nın güzelliklerini ekranlara taşımaya devam ediyor. İstanbul Adana Uçak Bileti aldığınızda şehrin ne denli güzel olduğunu bizatihi görebilirsiniz. Adana rehberimizi yolculuğunuzdan önce mutlaka okuyun. 

Adana’ya Nasıl Gidilir?

Webookin.com aracılığıyla İstanbul Adana Uçak Bileti seferlerini görüntüleyebilir, güvenli şekilde uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Webookin, THY biletleri ve Pegasus biletleri gibi popüler firmaların seferlerini birkaç saniye içerisinde listeliyor. Yıl boyunca ucuz bilet fırsatları yakalayabilirsiniz. 

Adana Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanından şehir merkezine ulaşım sandığınızdan daha kolay! Otobüs, taksi ve kiralık araç seçenekleri mevcut seçenekleriniz olacaktır. Havalimanı çıkışında hazır bekleyen araçlarla şehir merkezine kısa bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Şehir içinde mevcut araçlara ek olarak bir de metro hattı bulunuyor. Adana’yı gezerken metrodan sıklıkla yararlanacağınıza eminiz. 

Adana Gezilecek Yerler

İstanbul Adana Uçak Bileti temini ardından Adana'da görülecek yerler? Adana’da gezip görülecek bir dolu yer olduğunu bilmiyorsanız bile şu an öğreneceksiniz. İşte size birkaç öneri;

Taş Köprü

Taş Köprü Adana’nın tarihi simgelerinden biri sayılıyor. 310 metre uzunluğundaki köprü, özel süslemelere, motiflere sahiptir. Köprünün üzerinden geçerken ya da köprünün göründüğü herhangi bir noktada dinlenirken, Adana için ne denli önemli olduğunu görebilirsiniz. 

Tarihi Kazancılar Çarşısı

Büyük Saat’in yanı başında konumlanan Kazancılar Çarşısı, tipik bir kapalı çarşı örneklerinden. Ancak her şehirde olduğu gibi Adana’daki çarşı da kendine has atmosferiyle öne çıkıyor. Çarşıda alışveriş yapabilir, meşhur lokantalarda yemek yiyebilir, zanaatkarların el emeği ürünlerini inceleyebilirsiniz. 

Adana Arkeoloji Müzesi

Türkiye’nin en eski müzelerinden biri olan Adana Arkeoloji Müzesi, önemli eserler sergiliyor. Gittiğiniz yerlerin kültürel yönünü keşfetmek, bilginizi artırmak istiyorsanız arkeoloji müzesini mutlaka görmenizi isteriz. 

Adana Yeme & İçme

Gastronomi dendiğinde akla gelen ilk yerlerden biri kuşkusuz Adana’dır. Sadece kebabıyla bile ülke sınırlarını aşan Adana, kim bilir daha ne yerel lezzetler barındırıyordur. Şehri gezerken damak yolculuğu da yapmayı sakın unutmayın. Karnınız acıktığında fast-food yemeyin, tüm geziniz çöp olur! Adana kebabı, şırdan, içli köfteler, özel yapım şalgamlar, ciğer kebabı, börekler, yöresel yemekler, leziz kahvaltılar sizi bekliyor. Adana’dan dönerken en az iki kilo almalısınız! İstanbul Adana Uçak Bileti bulursanız eğer gastronomi gezisi için bile şehre gelebilirsiniz. 

https://www.webookin.com/ucak-bileti