Ankara


Türkiye’nin başkenti Ankara, çoğu insanın bir şekilde yolunun kesiştiği garip bir şehir. Ankara için genellikle ya çok seversin ya nefret edersin yorumu yapılıyor. Ancak bu söylem gezi için Ankara’ya gelecekleri bizce bağlamıyor. Ankara’nın en güzel yanı gezilesi bir şehir olmasıdır. Bu konuyu netleştirdiğimize göre Ankara uçak bileti alan yolcular için bu minimal Ankara gezi rehberini okumasını öneririz. 

Ankara’ya Nasıl Gidilir?

Ankara’ya havalimanı bulunan her şehirden kısa sürede uçabilirsiniz! Webookin.com, uçak biletleri konusunda oldukça güvenli, hızlı ve kaliteli hizmet veriyor. THY biletleri ya da Pegasus biletleri gibi çeşitli firmalardan bilet satın alabilirsiniz. Webookin.com, sizi en avantajlı şekilde başkente uçurmaya hazır! Peki, siz hazır mısınız? 

Ankara Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara’ya kadar gelen her yolcu bize göre şehir merkezine bir şekilde ulaşır ama yine de işinizi kolaylaştırmak adına havalimanında taksi, otobüs, kiralık araç gibi birçok ulaşım alternatifi olduğunu söylemek isteriz. Otostopla bile şehir merkezine giden yolcular görmedik değil. Siz yine de güvenilir ulaşım seçeneklerini değerlendirin, macera aramayın. 

Ankara Gezilecek Yerler

Uygun bilet fırsatını yakalayıp şehre gelenlere önerdiğimiz bazı destinasyonlar şöyle;

Atakule

İlginç ve cezp edici mimarisiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Atakule’yi görmenizi isteriz. Atakule aynı zamanda büyük bir alışveriş merkezi, restoranlar içerdiğinden burayı gezerken alışveriş yapabilir, bir öğününüzü bu ihtişamlı yapıda yiyebilirsiniz. 

Ankara Evleri

Ankara evleri gerçekten şehrin sevimli ve nostaljik bölgelerinden biri. Buradaki evleri gezerken kendinizi bir #tbt paylaşımının içinde gibi hissedebilirsiniz. Eski tip evler, sokağın genel görüntüsü, cumbalı evler ciddi anlamda insana zamanda yolculuk yaptırıyor. İpucu: Evlerin görüneceği genel plandan bir fotoğraf çektirmeyi unutmayın! 

Anıtkabir

Anıtkabir’i unutacağımızı sandıysanız çok yanıldınız! Daha önce burayı ziyaret etmiş olsanız bile er seferinde yine yeniden Ata’nın huzuruna çıkıp sevgi ve saygılarınızı sunmanızı öneririz. Anıtkabir, şehrin en sevilen bölgesi kabul ediliyor. 

Ankara’ya Ne Zaman Gidilir?

Ankara karasal iklime hâkimdir. Yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk ve kar yağışlıdır. Hepimizin coğrafya dersinde duyduğumuz bu tipik cümle Ankara için söylenmiştir. Ankara’ya ilkbahar-yaz mevsiminde gelmenizi öneririz. Zira Ankara’da kış bildiğiniz gibi değil! Özellikle de Akdeniz şehirlerinden gelip de Ankara kışını yaşamayı düşünüyorsanız donmaya hazır olun. Yine de söylemeden geçemeyeceğiz: Ankara kışın bir ayrı güzel oluyor; bembeyaz kar şehri sarıp sarmaladığında ortaya kartpostallık görüntüler çıkıyor. Uygun uçak bileti bulduğunuz her dönem başkenti ziyaret edebilirsiniz.