İstanbul Antalya Uçak Bileti

İstanbul Antalya Uçak Bileti

Akdeniz’in incisi Antalya, ülkemizin en kalabalık 5. Şehri özelliği taşıyor. Yaz sezonunun en erken açılıp en geç kapandığı bölge olan Antalya, hiç şüphesiz Türkiye’nin en gözde tatil rotalarından biri. Dünyaca ünlü turistlerin dahi ilgi gösterdiği Antalya’yı görmeden olmaz! Bu yüzden sizler için şahane bir Antalya rehberi hazırladık. İstanbul Antalya Uçak bileti fiyatlarını takip etmenizi ve Antalya için bir gezi planı oluşturmanızı öneririz. İşte rehberimiz;

Antalya’ya Nasıl Gidilir?

Antalya’ya Türkiye’nin her köşesinden THY, Pegasus başta olmak üzere firmalar aracılığıyla seyahat edebilirsiniz. THY biletleri, Pegasus biletleri yıl içerisinde çok cazip fiyatlara düşüyor. Gezmek için ucuz bilet kovalamayı asla ihmal etmeyin. Her ekonomik bilet yeni bir gezi rotası anlamına geliyor. Antalya ise gezmek, tatil yapmak için gerçekten güzel bir şehir, göz ardı etmeyin.  

Antalya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Antalya uçak bileti temininden sonra, Antalyaya vardığınızda, Antalya havalimanından şehir merkezine taksiler, otobüsler, servisler, özel araçlar, kiralık araçlar ile çok rahat gidebilirsiniz. Havalimanından sadece şehir merkezine değil Manavgat, Alanya, Kaş, Konyaaltı gibi şehirdeki tüm ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya ulaşım anlamında oldukça pratik ve gelişmiş alternatiflere sahip olduğundan zorluk yaşamazsınız. Kendi ülkenizde kaybolmayacağınıza eminiz. Webookin.com üzerinden yıl boyunca düzenlenen Antalya seferlerini takip edebilir, avantajlı uçak bileti alabilirsiniz. 

Antalya Gezilecek Yerler

Antalya’ya uygun uçak bileti buldunuz peki, gezip görülecek yerleri belirlediniz mi? Biz bunu da düşündük ve sizin için birkaç güzel öneri hazırladık, işte o öneriler;

Kaleiçi

Kaleiçi’ni gördüğünüzde istemsizce bölgeyi “minnoş” şeklinde tanımlayabilirsiniz. Bölgedeki tüm evler, doğa, manzara her şeyiyle bir bütün ve kesinlikle çok şirin bir yer. Kaleiçi evlerini gezmeli, birkaç havalı fotoğraf çektirmeli ve o güzel havayı mutlaka solumalısınız. 

Düden Şelalesi

Her gezginin mutlaka bir şelale önü fotoğrafı vardır; sizin neyiniz eksik? Hazır Antalya’ya kadar gelmişken pekâlâ şelaleyi ziyaret edebilir ve en çok ben gezdim temalı bir şelale fotoğrafı çektirebilirsiniz. Yüksek like alacağınıza eminiz. Şelale sadece insanın içini ferahlatan serinliğiyle bile görülesi bir yer. 

Perge Antik Kent

Deniz, kum, güneş üçlüsünden sıyrılıp birazcık da kültürlenelim demeniz ihtimaline karşın size Perge Antik Kenti’ni gezmenizi öneriyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan antik kent, görkemli bir yapıya sahip. Bir zahmet görün, azıcık kültürlenin ama sakın yapının üzerine isminizi yazma gafletinde bulunmayın zira tarih bu kadar kolay harcanmamalı! 

Antalya Festivalleri

Antalya’da her yıl birçok festival düzenleniyor. İstanbul Antalya Uçak Bileti ararken festivalleri önceden incelerseniz eğer bir taşla birkaç kuş vurabilirsiniz. İşte festivaller;

  • Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali: 5 – 28 Eylül arası

  • Uluslararası Antalya Piyano Festivali: Ekim ayı 

  • Antalya Altın Portakal Film Festivali: Ekim ayı

  • Manavgat Film Festivali: Ekim ayı

  • Uluslararası Antalya Kum Festivali: Mayıs ayı 

Antalya Gece Hayatı

İstanbul Antalya Uçak bileti temini ardından Eğlence dendi mi Türkiye’de akla gelen yerlerden biri kesinlikle Antalya oluyor. Antalya turistik bir yer olmasından ötürü çok canlı bir gece hayatına sahip. Özellikle yaz sezonunda müthiş konserler düzenleniyor. Dünyaca ünlü isimler dahi şehre konser vermeye geliyor.