Atina


Atina, komşu ülke Yunanistan’ın başkenti ve en kabalık şehridir. Bize her zaman çok yakın olan komşu ülkemiz, başkenti Atina ile ülkemiz ve dünya turizmi için cazibe merkezi olmuştur. Dünyaca ünlü yıldızlar da oraya gidiyor, mahalleden tanıdığımız gezgin arkadaşlarımız da. Bu kadar popüler bir yer olmasının yanı sıra aynı zamanda her bütçeye uyum sağlayacak seviyede olması işin en keyifli yanı. Atina uçak bileti bulduktan sonra gerisi kolay diyebiliriz. İşbu sebeple mini Atina rehberini yazmayı kendimize borç biliyoruz. 

Atina’ya Nasıl Gidilir?

Atina’ya gitmek için Webookin.com’dan başka pratik bir yolsa varsa da ilgilenmiyoruz zira web sitemizde THY biletleri ve Pegasus biletleri başta olmak üzere yüzlerce firmanın en uygun biletleri sıralanıyor. Tatil programınızı ayarladıktan sonra web sitemize uğrayıp bilet fırsatlarını incelemeyi unutmayın. Yıl boyunca birçok fırsatın sizi beklediğini söylememize gerek yok. 

Atina Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Avrupa’nın kalabalık destinasyonlarından biri olan Atina, ulaşım anlamında zengin seçeneklere sahip. Havaalanından şehir merkezine ulaşırken sıkıntı yaşamaz; otobüs, metro, shuttle, taksi, tren, araç kiralama ve transfer hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Havaalanına ulaştıktan sonra nasıl gideceğim diye panik yapmayın ve seçeneklerinizi değerlendirin. 

Atina Gezilecek Yerler

Atina uygun bilet fırsatlarımızın size nereleri gezme fırsatı vereceğini göstermek için birkaç fragman niteliğinde gezilecek yerler paylaşıyoruz;

Akropolis Müzesi

Atina, Makrigianni’de bulunan Akropolis Müzesi, meşhur Yunan heykellerinin sergilendiği yer oluyor. Sizce de heykelleri görmenin vakti gelmedi mi? Her bir heykelin detaylarını gördükçe sanatçılara olan hayranlığınızın artacağını garantiliyoruz. Müzede 4 bin civarı eser sergileniyor. 

Panathenaic Stadyumu

Antik Atina denince görülmesi gereken ilk yer hiç şüphesiz şehrin en büyük yapısı olan yer Panathenaic Stadyumu olmalıdır. 60 bin seyirci ağırlayabilen bu muhteşem yapı her anlamda ihtişamıyla göz dolduruyor. 

Plaka ve Anafiotika

Plaka ve Anafiotika; dar caddeler, iki yanı çiçekli yollar, denize çıkan sokaklar, tarihi yapılar, görülesi kiliseler, teraslarıyla göz dolduran restoranlar, mavi – beyaz müstakil evler keşfetmeyi seven ve fotoğraf çekmeyi tutku haline getiren her gezgin için ideal bir yer. 

Atina Yeme & İçme

Atina mutfağı öyle hafif öyle lezzetli ve öyle zengin ki gurme turları kapsamında mutlaka Atina’yı görebilirsiniz. Uygun uçak bileti bulduğunuzda lezzet gezisi için bile Atina’ya gelmenizi öneririz. Geleneksek Yunan reçelleri, meşhur kahvaltı sofraları, zeytinyağlı tarifler, özel soslar, tavuk ve dana etinin muhteşem sunumları, deniz ürünlerinin zenginliği ve sokak satıcılarının yerel lezzetleri Atina mutfağını unutulmaz kılıyor. 

Atina Gece Hayatı

Sirtaki ile andığımız Yunanistan aslında her köşesinde bir eğlencenin olduğu keyifli bir ülke. Başken Atina, gece yaşamında beklentileri karşılayan dinamik bir akışa sahiptir. Tavernalarda geleneksel yunan müziğiyle dans edebilir, sokak sanatçılarının eğlenceli tınılarıyla huzur bulabilir, bir caz kulübüyle ruhunuzu doyurabilir, çılgın kulüplerdeki enerjik müziklerle tüm heyecanınızı ve enerjinizi kullanabilirsiniz. Atina’da eğlenceye ruhen ve bedenen doyacağınızdan eminiz. 

Atina Festivalleri

Atina’yı renkli kılan festivaller şöyle:

  • Greek Festival: Haziran – Ağustos

  • Uluslararası Caz ve Blues Festivali: Haziran

  • Rockwave Festivali: Yaz mevsimi

  • Geleneksel Dans Performansları: Mayıs – Ekim