Bangkok


Tayland’ın başkenti ama aslında tatil rotalarının şahı Bangkok’a gitmeye hazır mısınız? Bangkok sizi uçak bileti almaya itecek kadar eğlenceli, egzotik, farklı, keyifli ve gezilesi bir şehir. Bangkok, “Melekler Şehri” ve “Doğu’nun Venedik’i” şeklinde anılıyor. Bu kadar iddialı bir şehir gezilmez de ne yapılır? Biz de böyle düşündük ve minimal bir Bangkok rehberi hazırladık, okumadan gitmeyiniz efendim. İşte rehberimiz:

Bangkok’a Nasıl Gidilir?

Pasaportunuz varsa eğer Bangkok’a gitmek için hiçbir engeliniz yok demektir. Hemen Webookin.com adresinden Bangkok uçak biletlerini inceleyin ve en uygun tarihi belirleyin. Web sitemizde THY biletleri ile Pegasus biletleri başta olmak üzere farklı firmaların biletleri uygun fiyatlarla satılıyor. İstanbul’dan Bangkok’a ortalama 9 buçuk saatlik bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz. 

Bangkok Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Bangkok şehrine indikten sonra taksi, shuttle, özel araç kiralama hizmeti, otobüs ve minibüs gibi ulaşım seçenekleri sizleri bekliyor olacak. Şehir içi ulaşımdaysa hava trendleri, otobüsler, taksiler, metrolar, tekneler, feribotlar seyahatiniz boyunca size hizmet edebilir. Bangkok ulaşım anlamında gelişmiş seçeneklere sahip olduğundan sıkıntı yaşamazsınız.  

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok uygun bilet bulduğunuzda hiç düşünmeden gelmeniz gereken bir yer. İş, okul, para demeyin ve gelmeye çalışın. Bangkok’ta çok sınırlı bir bütçeyle bile keyifli bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. İşte size şehirdeki bazı güzel yerler önerisi;

Wat Phra Kaew Tapınağı

Sadece Bangkok’un değil ülkenin en değerli ve kutsal tapınağı olan Wat Phra Kaew tapınağı, mimari anlamda da ülkenin etkileyici binalarından biri sayılıyor. Büyük Saray ile yan yana olan bu tapınağı gezerken Büyük Saray’ı da mutlaka görün zira orası da etkileyicilikte tapınakla yarışıyor. 

Suan Pakkad Saray Müzesi

Tayland kültürünü yakından görebileceğiniz saray müzesini çok seveceksiniz. Şehirdeki ihtişamlı gökdelenlerden sonra bu müze sizi hemen sarıp sarmalayacak. Geleneksel Tay evleri, yemyeşil bir bitki örtüsü, evleri sarmalayan göletler bölgeye Uzak Doğu atmosferi oluşturuyor. Burada nasıl efsane fotoğraflar çektirebileceğinizi söylememize gerek yok diye düşünüyoruz. 

Lumpini Parkı

Şehrin belki de en huzurlu yerlerinden biri sayılıyor. Bölgedeki gökdelen manzarası aslında tam tersini söylüyor olsa da bu park, gerçekten dinlenebileceğiniz, kafa dinleyeceğiniz yeşillik alandan oluşuyor. Hem dinlenmek hem de gezinizi sürdürmek için Lumpini Parkına uğramayı ihmal etmeyin. 

Bangkok Yeme & İçme

Bangkok yeme içme denildiğinde dünyanın en iyileri arasında gösteriliyor. Güneydoğu Asya mutfağının harmanlanmış hali olan Bangkok mutfağının sırlarından biri kullandıkları baharatlardır. Tatlı, tuzlu, ekşi ve acı genel anlamda Tayland mutfağının özeti diyebiliriz. Deniz ürünleri ve pirinç ana yemeklerde sık kullanılıyor. Bangkok hem yerel hem de dünya mutfağını tadabileceğiniz bir lokasyon olarak beğeninizi kazanacaktır. 

Bangkok Gece Hayatı

Gece hayatının hiç bitmediği şehir Bangkok desek başımız ağrımaz. Adeta bir Las Vegas havası olan Bangkok’ta seyahatiniz boyunca her gün başka bir yerde eğlenebilirsiniz. Geceleri sokaklarda gezerken bile kanınızı kaynatan bir müziğe, gözlerinizi aydınlatan bir gösteriye denk gelebilirsiniz. 

Bangkok Festivalleri

Bangkok’ta eğlence biter mi? Asla! O yüzden mutlaka uygun uçak bileti bulup gelmelisiniz! Gelmeden önce paylaşacağımız festival tarihlerini incelemek isteyebilirsiniz. 

  • Çin Yeni Yıl Kutlamaları: Ocak sonu – şubat başı

  • Uçurtma Festivali: Şubat – nisan

  • Dünya Thai Dövüş Sanatları Festivali: Mart

  • Pirinç Sezonunun Başlatılması Seremonisi: Mayıs

  • Işık Festivali: Kasım ortası