İstanbul Barselona Uçak Bileti

İstanbul Barselona Uçak Bileti

İspanya’nın Madrid ile birlikte büyük kentlerinden biri ve aynı zamanda özerk bölge Katalonya’nın başkenti olan Barselona, rengârenk bir ülke. Sanatın, tarihin, kültürün bol miktarda olduğu şehir, gezip görülesi bir kıyı şehridir. Her yıl milyonlarca turistin Barselona’ya akın etmesi o kadar haklı ki bilemezsiniz. İstanbul Barselona Uçak Bileti satışlarımızdan hiç bahsetmiyoruz bile! Eğer sizler de ufukta bir Barselona seyahati planlıyorsanız mini rehberimizi okumayı unutmayın. 

Barselona Nasıl Gidilir?

Kıyı şehir Barselona’ya gitmeden önce ilk karar verdiğiniz andan yolculuk dönemine kadar sıklıkla Webookin.com’u ziyaret etmenizi ve İstanbul Barselona Uçak Bileti fırsatlarını yakalamanızı öneririz. Web sitemizde THY biletleri ve Pegasus biletleri başta olmak üzere onlarca farklı firma biletleri satışa sunuluyor. Yıl boyunca ucuz uçak biletleri sunduğumuzu söylemek isteriz. 

Barselona Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Tren, metro, Aerobus, shuttle, belediye otobüsü, otel servisleri, taksi ve kiralık araç ofisleri Barselona Havaalanında sizler için sunulmuş olan ulaşım seçenekleridir. Daha ne olsun sayın yolcu? Seç birini ve Barselona manzaralarını izleyerek oteline git. Seçeneğin çok olması en ucuz ve güvenli ulaşım aracını bulmanı zorlaştırmaz, merak etme. 

Barselona Gezilecek Yerler

Barselona adına filmler dahi yapılmış olan efsane bir şehir. Barselona’yı mutlaka görmenizi isteriz. İstanbul Barselona Uçak Bileti bulduğunuzda fırsatı kaçırmayın. İşte Barselona’nın görülesi birkaç yeri:

Park Güell

Carmel Tepesine konuşlanan Park Güell bir masal diyarı desek abartmış olmayız muhtemelen. Renkli binalar, mozaik merdivenler, ihtişamlı tasarımlar ve yeşil atmosferiyle Park Güell gerçekten yaşamanız gereken bir yer. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren park, turistler için cazibe merkezi sayılıyor.

Picasso Müzesi

Hep eğlence olmaz biraz da sanat, kültür ve tarih diyenler için Picasso Müzesi şahane bir alternatif! Müzede sanatçının çok fazla eserini görebilirsiniz. Bu müzenin özelliği, Picasso hayattayken açılmış olmasıdır. Sanatçının değerini henüz yaşarken bilen yetkililer eşsiz bir müze hazırlamış. Görün, bilgilenin deriz. 

La Rambla

Barselona’nın 7/24 yaşayan caddesi olan La Rambla, yaklaşık 2 km uzunlukta, her iki yanı çınar ağaçlarıyla sıralanmış romantik ama bir o kadar da hayranlık uyandırıcı bir cadde. Bu caddede yürümek, alışveriş yapmak, bir köşede oturup sohbet etmek, bir şeyler yiyip içmek fevkalade huzurlu! Bu caddeyi bir yürüyün demek boynumuzun borcu. 

Barselona Yeme & İçme

İstanbul Barselona Uçak Bileti aldınız, peki ne yiyeceksiniz? Barselona mutfağı dendiğinde sizin aklınıza ne geliyor bilmeyiz ama bizim aklımıza ilk Paella geliyor. Tavuk, balık gibi ürünlerle pişirilen bir pilav yemeği olan Paella Barselona’nın her yerinde çok meşhur. Tapas, gazpacho ise diğer bilinen lezzetleridir. Barselona mutfağında zeytinyağı sık kullanıldığından bazı lezzetleri ilk defa denemenize rağmen damak zevkinize çok uyduğunu görebilirsiniz. 

Barselona Gece Hayatı

Barselona için renkli bir gece yaşamı var desek başımız ağrımaz. Her tarz eğlenceye uyum sağlamayı ilginç bir şekilde başaran şehir, eğlence konseptleriyle başınızı döndürebilir. Caz, pop, rock, alternatif müzik, temalı partiler, teras eğlenceleri, Flâmenko gösterileri ve sokak eğlenceleriyle Barselona’da sizi sıkı bir eğlencenin beklediğini söylemek mümkün. 

Barselona Festivalleri

Barselona uçak bileti satın almadan önce ya da aldıktan sonra şehirdeki festivalleri incelemeniz ideal olacaktır. Festival ruhunu yaşamadan dönmek istemezsiniz. İşte Barselona festivalleri:

  • Primavera Müzik Festivali: Mayıs

  • Karnaval: Şubat – Mart

  • Grec Arts Festivali: Haziran

  • Barselona Bağımsız Filmler Festivali: Kasım

  • Benicassim Festivali: Temmuz