İstanbul Belgrad Uçak Bileti

İstanbul Belgrad Uçak Bileti

Sırbistan’ın başkenti ve aynı zamanda en yoğun nüfusa sahip olduğu şehir olan Belgrad; düşük bütçeli Paris şeklinde anılıyor. İstanbul için yapılan 24 saat canlı şehir tanımını Belgrad için de yapabiliriz. İstanbul Belgrad Uçak Bileti alırken sizi günün her saatinde yaşayan bir şehrin karşılayacağını keyifle belirtmek isteriz: Belgrad’ı keşfetmek için az uyku çok gezi kafasıyla seyahat planlamanızı öneririz. İşte size mini Belgrad rehberimiz;

Belgrad’a Nasıl Gidilir?

Belgrad’a giderken tek yapmanız gereken şey Webookin.com’a girip uçak biletlerinizi almak olacaktır. Web sitemizde THY biletleri ve Pegasus biletleri başta olmak üzere pek çok firmanın biletleri satışa sunuluyor. Seyahat noktanıza karar verdikten sonra biletleri almak Webookin.com ile sadece birkaç dakika sürüyor. Belgrad’a İstanbul ile birlikte pek çok noktadan gidebilirsiniz. Web sitemizden uçak seferlerini kontrol edebilir ve bilet satın alabilirsiniz. 

Belgrad Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Belgrad Uçak Bileti alımınızla birlikte yaklaşık 1 saat 45 dakika sürecek olan İstanbul – Belgrad uçuşunuz sonrasında havaalanına kavuştuğunuzda birkaç saniyeliğine bu güzel şehre geldiğiniz için sevinebilirsiniz. Akabinde ise havalimanı çıkışında sizleri bekleyen taksi, otobüs, shuttle, minibüs, kiralık araç gibi ulaşım alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Belgrad gördüğünüz gibi ulaşımda gayet zengin seçenekler sunuyor. Şehir içinde toplu taşıma, taksi ve tramvayı kullanmanızı öneririz. 

Belgrad Gezilecek Yerler

İstanbul Belgrad Uçak Bileti bulduğunuzda mutlaka gitmenizi isteyeceğimiz güzide bir şehir. Her şeyden önce yeşilin, mavinin ve tarihin yaşadığı bir şehir olarak mutlaka görülmeli. İşte Belgrad’ın gezilesi birkaç yeri;

Nikola Tesla Müzesi

Tesla ve Edison arasındaki polemiğe girmek istemeyiz ama Tesla’nın müzesini gezmenizi öneririz. Sırp asıllı bir mucit olan Tesla için yapılmış olan müze içerisinde, deneyler ve icatlar yer alıyor. Müzeyi şehir üniversitesinin öğrencilerinin verdiği rehberlik hizmetiyle gezmenizi öneririz. 

Taş Meydan

Meydanın nesini gezeceğiz ki demeyin; bazen bir meydan bankında oturup şöyle gelip geçeni izlemek, birkaç sohbet etmek hayatın en güzel anlarından biri olabiliyor. Taş Meydan, bölgedeki yapıların taştan yapılmış olması nedeniyle bu ismi almıştır. Savaş zamanından kalan medyamda restoran, park, müze, kilise gibi yapılar bulunuyor. Geziniz, görünüz, fotoğraf çektiriniz.  

Kalemegdan Kalesi 

Belgrad’ın yoğun turist alan bölgesi olan Kalemegdan (Kale Meydan),  savaş döneminden kalan bir kaledir. Kalenin tarihi yapısı büyük oranda korunmuş ve turistlerin ziyaretine açılmıştır. Kaleyi tüm yönleriyle keşfetmenizi ve etkileyici fotoğraf kareleri çektirmenizi öneririz. 

Belgrad Yeme & İçme

Belgrad birçok kültürün karışımı bir mutfağa sahip. Öyle ki Türk mutfağından bile esintiler yakalayabilirsiniz. Bu nedenle gurme gezilerinde Belgrad şehri de uğrak noktalardan biri oluyor. Günün birinde İstanbul Belgrad Uçak Bileti bulursanız karnınızı abur cuburla doyurmayın ve lezzet keşfine çıkın. Şehrin öne çıkan yemekleri arasında kajmak isimli kremalı et yemeği, cevapcici kebabı, riblja çorbası, sırp salatası, yer alıyor. Belgrad mutfağının hâkimi ise et yemekleri oluyor. Et sevenler Belgrad mutfağını çok sevecek. 

Belgrad Gece Hayatı

Belgrad’ın gece hayatı bakımından en iyiler listesinde yer aldığını biliyor muydunuz? Aşırı hareketli ve renkli gece eğlencelerine sahip olan Belgrad, eğlenmeyi sevenlere gerçekten uzun yıllar unutulmayacak gece hayatı yaşatıyor. Belgrad, eğlenceyle birlikte ucuz alkol de sunuyor. 

Belgrad Festivalleri

Belgrad şehrinin festivalleri şöyle;