İstanbul Brüksel Uçak Bileti

İstanbul Brüksel Uçak Bileti

Belçika’nın başkenti Brüksel, yüzlerce yıl önce bataklığın kurutulmasıyla birlikte gün yüzüne çıkmış bir şehirdir. Brüksel’in anlamı bataklık içindeki yer anlamına geliyor. Ülkemizde Brüksel lahanası şehirden daha meşhur olsa da Batı Avrupa turunda mutlaka uğramanızı önerdiğimiz gezip görülesi bir rota. Hazırladığımız Brüksel rehberini İstanbul Brüksel Uçak Bileti almadan önce mutlaka okumanızı isteriz.


Brüksel’e Nasıl Gidilir?
İstanbul Brüksel Uçak Bileti alımınızı Brüksel'de bulunan havaalanlarından biri için seçmelisiniz. Brüksel’de iki havaalanı bulunuyor: BRU ve Charleroi Havalimanı. BRU şehre yaklaşık 11 kilometre, Charleroi ise 45 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Türkiye’den birçok firma Brüksel havalimanlarına uçuş düzenliyor. THY biletleri ya da Pegasus biletleri satın alarak şehre ulaşabilirsiniz. Aktarmalı ve aktarmasız uçuşlarla Brüksel’e ulaşabilir, şehri karış karış gezmeye başlayabilirsiniz.


Brüksel Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım
Brüksel şehri genel anlamda yürüyerek gezip görmeye müsait bir yer. Şehrin ulaşımı taksi, otobüs, metro ve tramvaylarla sağlanıyor. Havalimanından çıktığınız zaman ‘Ne yapacağım şimdi?’ diye afallamanıza ya da kendinizi çaresiz hissetmenize gerek yok! Havaalanının kapısında bekleyen taksiler, araç kiralama ofisleri ve diğer ulaşım hatlarının durakları sizleri bekliyor olacak. Derin bir nefes alın ve hangi yöntemle şehre gideceğinize karar verip adım atın. Yapabilirsiniz!


Brüksel Gezilecek Yerler


Uçak bileti buldunuz ve çantanızı kapıp Brüksel’e geldiniz. Peki, nereleri gezeceksiniz? İşte şahane birkaç öneri;


Grand Place
Grand Place sadece şehrin değil aynı zamanda Avrupa’nın önemli meydanlarından biri. Günün her saati ilginç bir şekilde hareketli olan meydan, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer almayı başarmış. Sabahın ilk ışıklarına kadar burada vakit geçirebilirsiniz. Meydanın bir köşesine çöküp gelip geçen insan trafiğinin ilginçliğini izleyebilir ya da meydandaki şahane yapıları gözlemleyebilirsiniz. Meydana kadar gelip de ihtişamlı yapılar önünde Instagram hesabınız için bir fotoğraf çekilmeyi sakın unutmayın!


İşeyen Çocuk Heykeli
Evet, doğru okudunuz. İstanbul Brüksel Uçak Bileti bulup şehre gelince görmenizi isteyeceğimiz yerlerden biri işeyen çocuk heykeli! Mini bir havuzun başına konumlanmış olan ve işeyen bu çocuk heykeli inanmayacaksınız ama şehrin simgelerinden biri sayılıyor. Heykelle ilgili dünya kadar efsane, rivayet var. Hangi birini anlatalım ki şimdi? En iyisi kendiniz gidip oranın insanlarından dinleyin ve neye inanacağınıza karar verin. Bu muzip heykelle fotoğraf çektirmeyi bir düşünün deriz.


Brüksel Yeme & İçme
Brüksel’de ne yiyeceksiniz? Tabii ki Brüksel lahanası! Bu şakayı geçersek eğer Brüksel’de sizi leziz sofraların beklediğinden emin olabilirsiniz. Şehrin en ünlü yiyeceği çikolatası olsa da restoranların özel Avrupa yemekleri de efsane şeklinde anılıyor.


Brüksel Gece Hayatı
50’den fazla gece kulübü olduğu bilinen Brüksel’den eğlenmeden dönerseniz eğer emin olun ki bu sizin beceriksizliğinizdir. Koca Brüksel’den iki güzel müzik dinlemedim diyerek dönmeniz imkânsız çünkü şehir hava karardığında temposunu artırıyor ve eğlence mekanlarıyla turistlere şahane anlar yaşatıyor.