İstanbul Dubai Uçak Bileti


Arap Yarımadası Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten birisi olan Dubai, dünyanın en zengin bölgelerinden biri sayılıyor. Dubai’de bulutlara kadar yükselen lüks gökdelenleri sosyal medyada görmeyen kalmadı. Dubai öyle ivme kazandı ki bir anda cazibe merkezi haline ulaştı. Şimdilerde yurtdışında tatil dendiğinde ilk önerilen yerlerden biri Dubai oluyor. İstanbul Dubai Uçak Bileti son yılların en çok istenilen şeyi desek yanlış olmaz. Dubai’ye gidecek şanslı kişiler için bir mini rehber hazırladık, işte rehber;

Dubai’ye Nasıl Gidilir?
Dubai’ye Türkiye’den İstanbul başta olmak üzere pek çok rotadan gidebilirsiniz. Webookin.com, Dubai yolcuları için THY biletleri ve Pegasus biletleri satışını gerçekleştiriyor. Dubai uçuş seferleri sürekli güncel şekilde web sayfasın yer alıyor. İstanbul Dubai Uçak Bileti fırsatları yakalamak için web sayfamızı düzenli takip etmenizi öneririz. Yıl içerisinde çok cazip seyahat fırsatları yakalayabilirsiniz. 

Dubai Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım
Dubai’ye geldiğinizde şehir merkezine ulaşımın ne kadar kolay olduğunu görünce pek sevineceksiniz. Havaalanından çıktıktan sonra taksiler, otobüsler, özel araçlar, metro hatları gibi farklı seçenekleriniz olacak. Şehir merkezinin içinde de ulaşım çok konforlu; deniz otobüsleri diğer alternatif ulaşım seçenekleriyle birlikte turistlerin hizmetine sunuluyor. 
Dubai Gezilecek Yerler

İstanbul Dubai Uçak Bileti bulduğunda bavulunu hazırlayan seyahat kuşlarındansanız eğer Dubai biletlerini sıklıkla takip etmenizi öneririz. Dubai ihtişamıyla, zenginliğiyle, manzarasıyla, doğasıyla ve kültürüyle seveceğiniz bir rota. İşte Dubai’de görülecek yerler;

Burç Halife (Burj Khalifa)
Dünyanın en yüksek binası Burç Halife’dir. 828 metre yükseklikte olan bu yapı, 161 kattan oluşuyor. Ülkede birçok gökdelen var ancak bu binaya geldiğinizde diğer gökdelenler sıradan binalar gibi görünebiliyor. Burj Khalifa gerçekten enfes manzaralara sahip, mutlaka görmeye çalışın! 

Palmiye Adaları
Meşhur Palmiye Adalarının ihtişamını bilmeyen yoktur. Müthiş bir mühendislik harikası olan bu proje, yapay adalardan oluşuyor. Adalar 3 ayrı adadan oluştuğu için Palmiye Üçlemesi şeklinde anıldığı oluyor. Kıyının doldurulmasıyla yapılan bu proje, tüm dünyanın ilgi gösterdiği bir yer. Siz de bu ihtişamdan hoşlanacaksınız. 

Çöl Safarisi
Gezip görülecek yerden ziyade Dubai’de neler yapılır sorusuna bir cevap gibi gelebilir çöl safarisi ancak bu deneyimden yararlanmanızı ve Dubai çöllerini görmenizi isteriz. ATV motorlar, arazi araçlarıyla yapılan safari turları, ortalama 40 dakika sürüyor. Tur bittikten sonra katılımcılara dans gösterisi olan bir akşam yemeği hizmeti veriliyor. 

Dubai Gece Hayatı
İstanbul Dubai Uçak Bileti alımınızın ardından Dubai'de gece hayatı. Dubai’nin dini sebeplerden ötürü coşkulu bir gece hayatına sahip olmadığı söylenir ancak ülkeye giden herkes gece hayatını keyifle yaşadığını belirtiyor. Dubai’de 21 yaşından küçüklere içki satışı yapılmıyor. Alkol sadece restoran ve gece kulüplerinde bulunabiliyor. Dubai’de eğlenmek isteyenler otellerin bar ve kulüplerini tercih ediyor. Düşük yıldızlı otellerin dahi eğlence kulüpleri bulunuyor. Dubai dünyada yükselen bir yıldız olarak kabul gördüğü için son yıllarda eğlence anlayışı gelişme göstermiştir. Dünyaca ünlü DJ’ler, sanatçılar, gruplar şehrin kulüplerinde sahne alıyor. Uçak bileti satın alıp şehre geldiğinizde gündüz ayrı, gece ayrı bir maceranın sizleri beklediğinden emin olabilirsiniz. Dubai her anlamda eğlenceli bir şehir!