İstanbul Erzurum Uçak Bileti


Dadaşlar Diyarı Erzurum, Doğu Anadolu Bölgemizin en kalabalık ikinci şehridir. Doğal güzellikleriyle öne çıkan Erzurum, turizmde genellikle kışın öne çıkıyor ancak Dadaşlar ilkbahar yaz aylarında da şehirlerinin gezip görülesi olduğu konusunda ısrarcı. Erzurum İstanbul Erzurum Uçak Bileti satışlarının yoğunluğunu esas alarak bizler de Erzurum’u görülesi şehirlerden biri sayıyoruz. Elbette Erzurum için mini rehberimiz hazır! İşte mini bir Erzurum rehberi; 

Erzurum’a Nasıl Gidilir?

Erzurum’a gitmek için Webookin.com’dan İstanbul Erzurum Uçak Bileti satın alarak yolculuğunuzun ilk adımını atabilirsiniz. THY biletleri başta olmak üzere Pegasus biletleri gibi farklı firmaların biletlerini bulabileceğiniz Webookin.com, seyahatinizi ekonomik şekilde planlamanıza yardımcı olur. 

Erzurum Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Erzurum Uçak Bileti bulduktan sonra Erzurum’a gelmek çocuk oyuncağı, kabul edelim. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak ise aynı derecede pratik çünkü Erzurum; yüzden fazla belediye otobüsü, minibüsleri, taksileri, servis ve kiralık araç seçenekleriyle yolcularını bekliyor. 

Erzurum Gezilecek Yerler

Dadaşlar kentinde görmenizi önerdiğimiz bazı yerler şöyle;

Palandöken

Kış turizminde önemli yer tutan Palandöken, yılın yarısında hep karla kaplı. Eğer kış ayında Erzurum’a yolculuk etmeyi planlıyorsanız kesinlikle Palandöken’e gelmelisiniz. Her yer bembeyaz bir örtüyle kaplanmış gibi müthiş bir atmosfer var. Palandöken’de kayak yapabilir, teleferiklere binerek manzarayı tepeden izleyebilirsiniz. 

Tortum Şelalesi

48 metre yüksekten akan Tortum Şelalesi, ilkbahar aylarında tam anlamıyla coşuyor ve etrafı bir güzel serinletiyor. Yeşillikler arasındaki şelalenin ferahlatıcı havasından yararlanmak istemelisiniz.  Tortum Şelalesi dünyanın en büyük şelalelerinden biri olduğu için şehre gelen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Yakutiye Medresesi

Yerli ve yabancı turistlerin odağındaki medreseyi görmeden gelmeyin. Medrese 1910 yılından bu yana tüm tarihiyle ayakta duruyor. İlgi çekici süslemeleriyle öne çıkan yapı, hem gezmek hem de fotoğraf çekmek ve çektirmek için ideal bir rota. İtinayla öneriyoruz.

Erzurum Yeme & İçme

İstanbul Erzurum Uçak Bileti alımının ardından Erzurum'da yeme içme. Erzurum mutfağını yazmadan rehberi kapatmak olmaz! Erzurum öyle güzel lezzetlerle dolu ki gurme turları kapsamında insanların gidilecek yerler listesinde yer alıyor. Siz de bu lezzetleri okuduğunuzda uçak bileti bakmak isteyebilirsiniz. Kuzu budundan yapılan cağ kebabı, su böreği, pancar kavurması, Den köftesi şehrin sevilen yemeklerinden. Aslında Erzurum’un meşhur lezzetleri Cağ kebabı ve kadayıf dolmasıdır. Erzurum’a gidip de bu ikiliyi tatmadan dönmeyin!