İstanbul Gaziantep Uçak Bileti


Güneydoğu’nun sevilen şehirlerinden Gaziantep, zengin kültürü, dokusu, insanı, mutfağı, tarihiyle görmenizi çok istediğimiz rotaların başında yer alıyor. Gaziantep mutfağıyla o kadar meşhur ki yurtiçinde ve yurtdışında Gaziantep gurme gezileri düzenleniyor. Gaziantep İstanbul Gaziantep Uçak Bileti bulduğunuzda bu gezilerden birine katılmanızı öneririz. Sizin için hazırladığımız mini rehber ile şehir hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Gaziantep’e Nasıl Gidilir?

Webookin.com olduğu sürece İstanbul Gaziantep Uçak Bileti nasıl alınır sorusunu sormanıza gerek yok. Türkiye’nin her köşesinden Gaziantep’e düzenlenen uçuş seferlerini görüntüleyebilir, birkaç dakikada ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Webookin.com, THY biletleri, Pegasus biletleri başta olmak üzere tüm firmalara yer veriyor. Hızlı, güvenli, ekonomik biletler için daima Webookin.com!

Gaziantep Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Gaziantep, kültürü sebebiyle çok fazla turist ağırlayan Güneydoğu şehirlerimizden biridir. Bu nedenle şehirde gelişmiş bir ulaşım ağı altyapısı bulunuyor. Otobüsler, servisler, taksiler, özel araçlar havalimanı kapısında bekliyor. Şehir merkezinin içerisinde ek olarak bir de tramvay hizmeti bulunuyor. Gaziantep havalimanından rahatlıkla merkeze inebilirsiniz. 

Gaziantep Gezilecek Yerler

Gaziantep için İstanbul Gaziantep Uçak Bileti aramanıza sebep olacağımız gezi önerilerimiz şöyle;

Tarihi Antep Evleri

Gaziantep’e geldiğinizde lütfen zaman ayırıp tarihi evleri gezmeye gidin. Müstakil yapılardan oluşan evler, mimarisiyle, iç planıyla, geniş avlusuyla gerçekten insanı hayran bıraktırıyor. Şehrin eski dokusunu bu evleri gezerek görebilirsiniz. Evleri gezmeye kapılıp fotoğraf çektirmeyi sakın unutmayın. 

Bakırcılar Çarşısı

Rivayete göre Gaziantep’e daha önce defalarca gelmiş, Bakırcılar çarşısını sayısız gezmiş her kişi çarşıyı ilk kez görmüş gibi aynı heyecanla geziyor. Çarşıyı gezerken kendinizi dönem filminin içinde gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca hediyelik eşya olayını burada halledebilirsiniz. Pazarlık yapmayı ihmal etmeyin.   

Zeugma Mozaik Müzesi

Şehrin kültürel noktalarından biri olan müze, gezerken şaşıracağınız, hayran kalacağınız bir yer. Antik kentten çıkarılan mozaiklere, kalıntılara yer veren müze, barındırdığı eserlerle dünyanın en önemli müzeleri listesinde yer alıyor. 

Gaziantep Yeme & İçme

Gaziantep gerçek anlamda uçak bileti buldukça atlayıp gidilecek bir mutfak kültürüne sahip, adeta cazibe merkezi bir şehir. Gastronomi anlamında ülkemizi temsil eden, yurt sınırlarını aşan bir üne sahip olan Gaziantep, yerel yemeklerini muhteşem şekilde korumuştur. Kebaplar, lahmacunlar, tava yemekleri, bayramlara özel yapılan yuvalama, kahvaltı kültürü, ciğer tarifleri gibi pek çok lezzet sizleri bekliyor.