İzmir


Efeler diyarı İzmir, herkesin hayatı boyunca en az bir kez ziyaret edip görmesi gereken güzellikte bir yer. İzmir öyle büyülü bir şehir ki her gelen şehrin güzelliğinden, insanlarından, medeniyetinden, tarihinden ve kültüründen etkilenerek dönüyor. İzmir uçak bileti satışlarının bu denli yoğun olmasının sebebi şehre yıl boyunca mevsim fark etmeksizin ziyaretçi geliyor olması. Sadece deniz, kum, güneş dendiğinde değil tarih, kültür, medeniyet dendiğinde de aklınıza İzmir gelmesini önerir, sizi mini İzmir rehberimizle baş başa bırakırız. 

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir’e Webookin.com’dan THY biletleri, Pegasus biletleri ya da farklı firmalardan bilet satın alınarak kolaylıkla gidilebilir. Elinizden tutup birinin sizi İzmir’e götürmesini beklemeyin. Ülkemizin en gözde destinasyonlarından biri bir uçuş mesafesinde sizleri bekliyor. Webookin.com ise birkaç saniye içerisinde bilet satın almanıza yardımcı oluyor. O halde ne bekliyorsunuz? 

İzmir Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir ulaşım anlamında zengin bir ağa sahiptir. Şehrin gözde bir tatil rotası olması her şeyi kolaylaştırıyor. Bu yüzden havaalanından çıktıktan sonra şehre ilk kez geliyor olsanız dahi endişeye kapılmadan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Belediye otobüsleri, taksiler, servisler, araç kiralama hizmetleri emrinize amade! 

İzmir Gezilecek Yerler

İzmir’e uygun bilet bulup gelen şanslı kişiler için şehrin görülesi birkaç yerini listeledik;

İzmir Saat Kulesi

Saat Kulesi, İzmir Konak Meydanı’nda tüm ihtişamıyla yükseliyor. Meydan şehrin toplanma, buluşma yeri diyebiliriz. Gençler özellikle burada flörtleriyle, arkadaşlarıyla buluşuyor ve şehre akıyor. Saat Kulesini ve meydanı aynı anda görecek olmanız büyük şans!

Tarihi Kemeraltı Çarşısı

Çarşı Pazar gezmeyi sevenlerdenseniz eğer Tarihi Kemeraltı Çarşısı tam size göre! Renkli, dinamik, otantik görüntüsüyle çarşıya hayran kalabilir; her gittiğinizde yeniden gezmek, alışveriş yapmak isteyeceğiniz bölgelerden biri olabilir. 

Tarihi Asansör

Şehrin simgelerinden, turistlerin gözbebeği rotalarından biri olan tarihi asansörü, siz de mutlaka görmeli ve o tepeye çıkıp İzmir’e hayran kalmalısınız. Her seferinde bu kadar güzel olabilir mi bir şehir? İnanın oluyor. Gidiniz ve görünüz. Israr ediyoruz. 

İzmir Yeme & İçme

Otların başkenti İzmir tanımı yapsak yalan olmaz. Şehirde her çeşit otun yemeğini, böreğini görebilirsiniz. Otlar kadar meşhur olan bir diğer lezzet ise böreklerdir. İzmir kendine has bir mutfak kültürüne sahip olmasına karşın modern, geleneksel yemeklere de yer vermiştir. İzmir uygun uçak bileti bulup geldiğinizde yemekleriyle de keşfe çıkmanızı istediğimiz bir yer. Lütfen önceliği yerel tatlara verin.