İstanbul Kayseri Uçak Bileti


Mantı yemeye hazır mısınız? İç Anadolu’nun muhteşem rotalarından biri olan Kayseri, her vatandaşın bir gün gidip mantı yemesi pardon gezmesi gereken güzide illerimizdendir. Kayseri aynı zamanda ticari anlamda bölgenin en gelişmiş ve hızlı büyüyen noktalarından biri. Şehri gezerken bu gelişmişliği yakından görebilirsiniz. İstanbul Kayseri Uçak Bileti alacak olanlar için mini bir rehber hazırladık. Yolculuğunuza eşlik edebilecek rehberimiz şöyle;

Kayseri’ye Nasıl Gidilir?

Kayseri’ye gitmek için işe bilet almakla başlayabilirsiniz. Webookin.com platformu, İstanbul Kayseri Uçak Bileti başta olmak üzere pek çok noktadan Kayseri’ye uçabilmeniz için THY biletleri ve Pegasus biletleri satıyor. Gideceğiniz tarihi ve yolcu sayısını belirtmeniz halinde en ucuz uçak biletleri ekranınızda sıralanır. Birkaç dakika içinde yer seçip biletinizi güvenle satın alabilirsiniz. 

Kayseri Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kayseri Havalimanı şehirle ilk tanışacağınız yer olacak. Havalimanından çıktıktan sonra burnunuza bir pastırma kokusu gelebilir ancak unutmayınız ki Kayseri’desiniz, bunlar normal şeyler. Şaka bir yana Kayseri zengin ulaşım ağına sahip; otobüs, minibüs, taksi, araç kiralama seçenekleriyle konaklayacağınız alana gidebilirsiniz.  

Kayseri Gezilecek Yerler

Kayseri Türkiye’nin görülmesi gereken şehirleri arasında gösteriliyor. Yerli turistler İstanbul Kayseri Uçak Bileti fırsatlarıyla şehri keşfe geliyor. Sizin de yolunuz buralara düşerse gezmenizi önereceğimiz yerler şöyle;

Soğanlı Harabeleri

Soğanlı Harabeleri, Yeşilhisar ilçesinde yer alıyor. Ülkemizdeki doğal güzellerden biri sayılan bu harabeler, ihtişamlı taş mekânları, geçmiş dönemden kalma kiliseleri, mağaralarıyla biraz büyüleyici atmosfere sahip. Harabeleri gezerken çok orijinal genel plan fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Kayseri Arkeoloji Müzesi

Kayseri Arkeoloji Müzesi, Roma, Frigya, Bizans, Helenistik dönemlerden kalma çok değerli eserlere ev sahipliği yapıyor. Müzenin içerisi kadar bahçesi de heykeller ile görülmeye değer düzenlenmiştir. Şehir gezintilerinde kültürel duraklara uğramaktan hoşlananlardansanız eğer bu müzeyi seveceksiniz.

Kayseri Kalesi

Hemen her şehrin olduğu gibi Kayseri’nin de bir kalesi bulunuyor. Şehrin sembollerinden sayılan kalenin dış bölümündeki surlar yapıya ihtişamlı bir hava veriyor. Şehrin gelişmişliğinin yanı sıra tarihi dokusunun özenle korunmuş olması Kayseri’yi özel kılıyor.  

Kayseri Yeme & İçme

İstanbul Kayseri Uçak Bileti temininden sonra Kayseri'de yeme içme. Kayseri mutfağı denince elbette akıllara gelen, ağızları sulandıran şey canımız, kıymetlimiz mantı oluyor. Kayseri’de mantının 36 farklı çeşidi olduğunu biliyor muydunuz? Kayseri’ye uçak bileti bulduğunuzda mantıyı kendi memleketinde yemeye gelmelisiniz. Örgülü pilav, yağ mantısı, Kayseri yağlaması, toga çorbası, kurşun aşı çorbası, cıvıklı pide ve yoğurt tatlısı şehrin diğer öne çıkan lezzetleridir.