İstanbul Lefkoşa Uçak Bileti


Lefkoşa, Kıbrıs Rum Kesimi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkentidir. Türkiye haricinde hiçbir devlet tarafından tanınmayan Lefkoşa, Kıbrıs’ın en popüler bölgesidir. Şubat – Ekim arası tarihlerde çok gidilen Lefkoşa, sadece Türklerin değil dünya gezginlerinin de tatil rotasında yer alıyor. Yavru vatana İstanbul Lefkoşa Uçak Bileti almadan önce sizleri mini Lefkoşa rehberimizle tatile hazırlamak isteriz. 

Lefkoşa’ya Nasıl Gidilir?

Yamacımızda konumlanan Lefkoşa’ya gitmek için yapacağınız şey Webookin.com’dan Lefkoşa uçak biletlerini incelemek olacaktır. Tatil takviminiz ne zaman olur bilmeyiz ama bildiğimiz şey web sitemizin 7/24 bilet satışına hazır olduğudur. Webookin.com’da THY biletleri ve Pegasus biletleri ile birlikte farklı firma biletleri satışa sunuluyor. 

Lefkoşa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Lefkoşa Uçak Bileti alımından sonra, Ercan Havalimanı Lefkoşa’ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından Lefkoşa’ya taksi, belediye otobüsleri ve kiralık araç seçenekleriyle gidebilirsiniz. Kısa sürede şehir merkezine varacağınızdan emin olabilirsiniz. Havaalanından Lefkoşa’ya kadar sürecek olan yolculuğunuz enfes Kıbrıs manzaralarıyla dolu olacak. 

Lefkoşa Gezilecek Yerler

İstanbul Lefkoşa Uçak Bileti fırsatlarından yararlandınız ve Lefkoşa’ya geldiniz. Peki, ya sonra? Bölgenin güzelliklerini inceleme vakti geldi. Gezi rotanız için size birkaç öneride bulunmak isteriz.

Barbarlık Müzesi

İsmi çok garip geldi, değil mi? İçerisi de bir o kadar garip çünkü bu müze savaşın ne kadar perişan edici olduğunu gösteriyor. 1996 yılında faaliyete açılan müzede yakın tarihe tanıklık edebilirsiniz. Barbarlık Müzesi savaşın yıkıcı etkilerini gözler önüne sermeyi başarıyor.

Büyük Han

Selimiye Camisi ile aynı bölgede yer alan Büyük Han, eski bir Türk yapısı. Hanı gezerken kendinizi Anadolu’nun bağrında hissedebilirsiniz. Tüccarlara, gezginlere ev sahipliği yapan han, günümüzde kafelerle donatılmış bir keyif mekânı olarak kullanılıyor. Önce camiyi sonra hanı gezmenizi öneririz. 

Ledras Caddesi

Ledras ya da Uzun Yol Caddesi bölgenin popüler caddelerinden biri. Alışveriş yapmak, keyifle yürümek, bir oturup soluklanmak ya da bir şeyler yiyip içmek için bu caddeyi tercih edebilirsiniz. Caddeyi günün en sıcak saatlerinde bile gezebilirsiniz çünkü caddenin gökyüzünü rengârenk şemsiyeler süslüyor. Tam Instagram’lık bir cadde, haberiniz olsun! 

Lefkoşa Yeme & İçme

İstanbul Lefkoşa Uçak Bileti alımından sonra yeme içme. Hellim peyniri ve ceviz reçeliyle tanıdığımız Kıbrıs aslında şahane lezzetlere sahiptir. Şeftali kebabı, pilavuna, molehiya, lalangi, nor böreği öne çıkan bazı Lefkoşa lezzetleridir. Lefkoşa’da tadacağınız her yemekte farklı bir damak yolculuğuna çıkabilirsiniz. Yeni tatlara açıksanız eğer sizi güzel bir gezi bekliyor ama yok annemin yemekleri olmazsa yiyemem diyenlerdenseniz sizleri fast-food alternatifleri beklediğini belirtmek isteriz. 

Lefkoşa Gece Hayatı

Lefkoşa yaz geldiği gibi eğlenceye kollarını açan bir yer. Haftanın bazı günleri özellikle daha ritmik geçiyor. Dünyanın birçok yerinden gelen turistler bu eğlenceleri renklendiriyor. Ünlü şarkıcıların konserleri, DJ performansları, sokak dansları, otel mekânlarının hazırladığı tematik partiler, kumarhanelerle Lefkoşa’da dinamik bir gece hayatı tecrübesi edinebilirsiniz. 

Lefkoşa Festivalleri

Uçak bileti satın aldığınızda Lefkoşa’daki festivalleri de kontrol etmeniz ve gezi rotanıza birkaç festival sığdırmanız verimli bir tatil geçirmenizi sağlar. İşte Lefkoşa’da düzenlenen festivaller;

  • Moğusa Kültür Sanat Festivali: Eylül

  • Kıbrıs Tiyatro Festivali: Ekim

  • Uluslararası Zeytin Festivali: Eylül

  • Güzelyurt ortakal Festivali: Haziran – Temmuz 

  • Mehmetçik Üzüm Festivali: Ağustos

  • Altın Salkım Belgesel Film Festivali: Ağustos 

  • Hellim Festivali: Ağustos – Ekim