İstanbul Londra Uçak Bileti


İstanbul Londra Uçak Bileti

Güneş Batmayan İmparatorluk şeklinde anılan, istanbul londra uçak bileti alımınızdan sonra gideceğiniz Birleşik Krallık ve İngiltere’nin en büyük kenti aynı zamanda başkenti Londra, gezip görmek için şahane bir destinasyon! Londra hakkında az çok bilgi sahibi olan herkes hiç şüphesiz Londra kâşifi olmak için sabırsızlanıyor. Avrupa’nın en büyük dönme dolabı London Eye için bile her yıl 3 milyon turist Londra’ya akın ediyor. Bir London Eye bu kadar güzelse kim bilir şehir nasıl güzeldir! İşte bu noktada hazırladığımız Londra rehberi ile şahane bir Londra gezisi planlayabilirsiniz.

Londra’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul Londra Uçak Bileti alımınızı THY ya da Pegasus'tan yaparak gidebilirsiniz. Türkiye’den Londra’daki havalimanlarına pek çok sefer düzenleniyor. Her mevsim ve neredeyse her gün Londra uçak bileti bulabilir, keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Muğla gibi farklı noktalardan uçuş seferleri düzenleniyor, Londra kültür ve gezi turları ile bu seferler çeşitlendiriliyor. Webookin.com’dan Londra uçuşlarını görüntüleyebilir, dilediğiniz tarihe bilet satın alabilirsiniz.  

Londra Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Londra Havalimanından şehir merkezine ulaşım oldukça kolay bir sistemle düzenlenmiş durumda. Derdinizi anlatacak kadar dil bilmeden dahi tren, otobüs, taksi ve otobüslerle şehir merkezine inebilir, otelinizi bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken birazcık dikkatli olmak ve gideceğiniz yeri bilmek olacaktır. Londra insanlarının size yardımcı olacaktır. Kaybolursanız da üzülmeyin, ileride gülerek anlatacağınız anlar yaşıyor olabilirsiniz. 

Londra Gezilecek Yerler

İstanbul Londra Uçak Bileti bulur bulmaz Londra’ya gelin ve size önerdiğimiz aşağıdaki yerleri mutlaka görün. Pişman olmayacaksınız.
Westminster Sarayı
Kraliyet ailesinin yaşadığı ve söz sahibi olduğu bir ülkeye geldiğinizde elbette oradaki saraylardan en az birini görmek zorundasınız! Westminster Sarayı’nı gezmeden Londra’yı gördüm demeyin, ayıplarlar! Sadece ihtişamı için bile gidip görmeniz gereken bir saray olduğunu söylemeliyiz.
Big Ben Saat Kulesi
Londra ile ilgili hemen herkesin bildiği ikonik yapılardan bir diğeri de Big Ben saat kulesidir. İlk kez 1859 yılında bölgeyi çan sesleriyle inleten bu saat, tarihe adeta direnmiş ve günümüze ulaşmıştır. Big Ben kulesinin önünde fotoğraf çektirmeniz pekâlâ havalı olacaktır. Mutlaka görün!
Windsor Şatosu
Meghan Markle ve Prens Harry’nin düğünüyle birlikte daha da bilindik hale gelen Windsor Şatosu, ihtişamlı görüntüsü, yemyeşil atmosferiyle mutlaka gezmeniz gereken bir yer. İki yanı yemyeşil uzun ince yolda yürürken kendinizi Prens ve Prenses gibi hissedebilirsiniz. Çünkü neden olmasın?

Londra Yeme & İçme

Londra yemek kültürüyle öne çıkan bir şehir olmasa da aslında İngiliz kahvaltısı, öğle yemeklerinin vazgeçilmezi Fish & Chips menüsü, akşamüstü ikram edilen çay ve kurabiyeler, akşam sofralarının tadı rosto ile Londra kendine has bir mutfağa sahip diyebiliriz. Londra’da aç kalmayacağınızı garanti ediyoruz!

Londra Gece Hayatı

Londra turistik gezilerin başkenti de gece hayatının değil mi? Elbette gece hayatı denince Londra oldukça hareketli bir tempoya sahip. Barlar, kulüpler, özel partiler, konserler, sokak etkinlikleri şehrin nabzını hareketlendiriyor. Uçak bileti bulduğunuz anda rotanızı Londra’ya çevirin, pişman olmazsınız!