İstanbul Malatya Uçak Bileti


Kayısı cenneti Malatya’yı daha önce hiç keşfettiniz mi? Günümüze kadar onlarca medeniyete ev sahibi olan Malatya, Doğu Anadolu Bölgesinin sevilen bölgelerinden biri. Kayısısı ile tanıdığımız şehir, aslında gezip görmek için oldukça güzel bir şehir. Yıl boyunca Malatya’ya geziye gidebilir, İstanbul Malatya Uçak Bileti fırsatları yakalayabilirsiniz. Doğu Anadolu’nun güzide şehirlerini fırsat buldukça gezmenizi öneririz. 

Malatya’ya Nasıl Gidilir?

Malatya’ya gitmek isteyenler için THY biletleri ve Pegasus biletleri satışı yapan Webookin.com, ucuz uçak biletleriyle yıl boyunca güzel fırsatlar sunuyor. İstanbul Malatya Uçak Bileti başta olmak üzere birçok noktadan Malatya’ya seferler düzenleniyor, Webookin.com ile dilediğiniz zaman biletinizi alabilir ve güzel Malatya’yı görebilirsiniz.

Malatya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Malatya Havalimanından şehir merkezine ulaşımda zorlanmayacağınızı garanti ediyoruz. Şehre iniş yaptıktan sonra havalimanından çıkıp kolayca taksi, servis, özel araç ve belediye otobüsleri bulabilirsiniz. Malatya, gelen yolcuları için ulaşım anlamında zengin seçeneklere sahiptir. Kaybolmadan şehirdeki konaklama noktasına gideceğinizden emin olabilirsiniz. İstanbul Malatya Uçak Bileti alırken yaşadığınız kolaylığı şehir içi ulaşımda da yaşayacaksınız. 

Malaya Gezilecek Yerler

Şarkıda dendiği gibi; Malatya Malatya bulunmaz eşin… Malatya henüz milyonlarca insan için keşfedilmemiş bir şehir. Her gören şehirdeki kültüre, tarihe hayran kalıyor. İstanbul Malatya Uçak Bileti bulduğunuzda bir hafta sonu tatilinde bile Malatya’ya gelip gezebilirsiniz. İşte şehrin gezip görülecek yerleri;

Levent Vadisi 

Trekking, kampçılık faaliyetleri, doğa etkinlikleri, kaya tırmanışı, paraşüt gibi pek çok doğa aktivitesine izin veren Levent Vadisi, 104 metre yükseklikte yer alan seyir tepesiyle gerçekten görmenizi isteyeceğimiz hatta aktivitelerden yararlanmanızı önereceğimiz bir yer. 

Tohma Çayı & Günpınar Şelalesi

Tohma Çayı, Fırat Nehrinin önemli bir koludur. Malatya’nın Darende ilçesinden geçen çay, bölgeye şahane bir kanyon oluşturmuş durumda. Turistler ve yerli halk bölgeye piknik, rafting, trekking, tırmanış için geliyor çayın ferahlığından yararlanıyor. 

Darende ilçesinde, Tohma Çayının yakınlarında bulunan Günpınar şelalesini de görmeden gelmeyin. İki yer birbirine oldukça yakın konumda odluğundan gitmenizi ve insanı mutlu eden şırıltısıyla akan şelaleyi görmenizi, bir yemek ya da çay molası vermenizi isteriz. 

Beşkonaklar & Etnografya Müzesi

1900’lü yıllardan bu yana varlığını koruyan geleneksel Malatya evleri olan Beşkonaklar, şehrin simgelerinden sayılıyor. Beşkonaklar kültürel ve sanatsal etkinlikler için kullanılıyor, ziyaretçilere sunuluyor. Konakların iki binası Etnografya Müzesi olarak düzenlenmiş ve önemli eserlerin sergilenmesine izin verilmiştir. Beşkonaklar, mimarisiyle seveceğiniz, fotoğraflar çektirmek isteyeceğiniz bir görüntüye sahip. 

Malatya Festivalleri

  • Malatya Uluslararası Film Festivali: Kasım ayı

  • Malatya Kayısı Festivali: Temmuz ayının ikinci haftası 

  • Yeşilyurt Kiraz Festivali: Haziran – Temmuz 

  • Tarih-Kültür-Arkeoloji ve Sanat Günleri: Eylül  

https://www.webookin.com/ucak-bileti