Moskova

Rusya’nın başkenti Moskova, gezi haritasında cezp edici bir noktada yer alıyor. Şehrin sembolik yapıları, kültürü ve tarihini sıklıkla sosyal medyadan ve gezi bloglarında gördüğümüz Moskova, turistlerin eğlenerek döndüğü bir şehir özelliğinde. Yıl boyunca binlerce Moskova uçak bileti satılmasının nedeni belki de bu eğlencedir. Moskova’yı gezmeye niyetli kişiler için mini şehir rehberi hazırladık. 

Moskova’ya Nasıl Gidilir?

Moskova’ya gitmek için Webookin.com’a tıklamanız yeterli. Telefon, bilgisayar ya da tabletinizden erişeceğiniz web sitemizde THY biletleri ve Pegasus biletleri olmak üzere tüm hava yolu firmalarının uçak biletleri uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Dilediğiniz zaman gezi rotanıza uygun bilet bulabilirsiniz. 

Moskova Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Moskova, gelişmiş ulaşım sistemleriyle hem havaalanında hem de şehir içinde konforlu bir hizmet veriyor. Moskova havalimanından şehir merkezine ulaşırken taksi, shuttle, servis, otobüs, banliyö treni, Aeroexpress treni gibi seçenekler bulunuyor. Havaalanı şehir merkezinden yaklaşık 40 kilo metre uzakta olduğundan zaman probleminiz varsa taksiyi tercih edebilirsiniz. 

Moskova Gezilecek Yerler

Moskova’ya gittiğinizde nereleri gezeceğinizi biliyor musunuz? Doğaçlama bir tatil yapmak yerine zamanınızı en verimli şekilde kullanmak her zaman daha çok yer gezmenizi sağlar. Bizi dinleyin ve geziye planlı başlayın. İşte birkaç öneri;

Kızıl Meydan

Kızıl Meydan her zaman Moskova’nın kalbi olarak anılmıştır. Bize göre geziye buradan başlamalısınız. Meydan barındırdığı tarih, önemli yapılar ve şehre kazandırdıkları nedeniyle UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Meydanda avare şekilde gezmesi bile keyifliyken görüntüsüyle büyüleyen yapıları gezmek düşünün nasıl bir güzellik. 

Kremlin Sarayı

Kremlin Sarayı sadece Moskova için ünlü bir yer değil, dünyanın önemli ve bilinen saraylarından biridir. Tarihin önemli sembollerinden biri olan saray, 81 metrelik uzunluğuyla Rusya’nın en uzun yapısı sayılıyor. Sarayı gördüğünüzde ne demek istediğimizi anlayacaksınız. 

Aziz Vasili Katedrali

Bu katedrali isim olarak bilmiyor olsanız bile muhtemelen hayatınızın bir döneminde mutlaka görselini görmüşsünüzdür. Oldukça ilgi çekici bir görüntüye sahip olan katedral, 8 kubbesiyle ve renkli görüntüsüyle adeta bir masal şatosuna benziyor. Önünde fotoğraf çektirmek nasıl cezp edici bir bilseniz! 

Moskova Yeme & İçme

Rus mutfağı deyince aklınıza ilk önce Rus salatası geliyorsa eğer ülke mutfağının dünyaya yayılacak kadar zengin olduğunu görebilirsiniz. Zakuski, havyar, birçok mezenin yer aldığı ordövr tabağı, somon Moskova’da karşılaşacağınız popüler lezzetlerdir. Ülkenin geleneksel yemekleri, özel tarifleri ve dünya mutfağından sundukları yemeklerle Moskova’da karnınızın doyacağını söylemek isteriz. 

Moskova Gece Hayatı

Rusya’nın gece hayatı Moskova’da atıyor. Bu anlamda şahane bir şehir eğlencesiyle karşılaşacağınızı söyleyebiliriz. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seven Rus halkı, eğlence kulüpleri ve barlarıyla turistlere unutulmaz bir eğlence yaşatıyor. Sadece kapalı kapılar ardında değil sokaklar, meydanlar da oldukça eğlencelidir. 

Moskova Festivalleri

Dünyadaki festivallere katılmak için yıl boyunca uygun uçak bileti alanlar, çok ekonomik fiyatlarla festival ruhunu doyasıya yaşıyor. Moskova’da bu anlamda çeşitli festivallere ev sahipliği yapan bir şehir, işte o festivaller:

  • Maslenitsa Festivali: 6 – 12 Şubat

  • Kış Festivali: Aralık 

  • Işık Çember Festivali: Ekim