İstanbul Münih Uçak Bileti


Berlin ve Hamburg’dan sonra Almanya’nın en büyük kenti ve ayrıca Bavyera Eyaletinin en büyük şehri ve başkenti olan Münih; tarihin, kültürün can bulduğu ‘görmeden ölme’ denilen şehirlerden biri. İstanbul Münih Uçak Bileti satışlarının yüksek seviyede olmasının sebebi hiç şüphesiz birilerinin ölmeden önce şehri keşfetmek istemesidir. Münih’e ilgi büyük olduğundan bizler de gezginciler için bir mini Münih rehberi hazırladık. Okumadan gitmeyin, darılırız. 

Münih’e Nasıl Gidilir?

Webookin.com Münih’e nasıl gidilir sorusunun cevabı olarak yıl boyunca 7/24 karşınızda. Münih’e giderken ihtiyaç duyacağınız THY biletleri, Pegasus biletleri web sitemizde en uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. webookin.com’u efektif şekilde kullanarak güvenle İstanbul Münih Uçak Bileti satın alabilirsiniz. 

Münih Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Münih gibi turistik bir şehirde ulaşımın size sorun olacağını düşünüyorsanız çıldırmışsınız demektir. Dünyanın en rahat insanı olmanızı önerir ve Münih havaalanından şehir merkezine taksi, shuttle, servis, otobüs, metro, kiralık araç gibi birçok seçeneğinizin olduğunu söylemek isteriz. Münih’e kadar geldikten sonra hiçbir şey merkeze inmenize engel olamaz.

Münih Gezilecek Yerler

İstanbul Münih Uçak Bileti bulmanız size birçok gezilecek yer kapısı aralayacak. Biz en çok görmenizi istediğimiz birkaç yeri sizler için sıraladık. Hadi bakalım!

Neues Rathaus (Belediye Sarayı)

Yeni Belediye Sarayı binası ihtişamıyla her zaman turistlerin ilgi odağı oluyor. Daha dışarıdan fotoğraf çekmeye başlayacağınız Belediye Sarayı, en üst katına çıktığınızda sizi bekleyen muhteşem manzarasıyla küçük çaplı bir hayranlık şoku yaşatabilir. 

Maximillian Strasse

Şehrin en turistik caddesidir. Günün her saatinde yoğun bir insan trafiği görebilirsiniz. Cadde mimari yapısıyla dikkat çekiyor. Cadde boyunca ünlü mağazalar görebilirsiniz. Turistik bir bölge olduğu için fiyatlar biraz ürkütse de dayanamayıp bir şeyler alacağınıza eminiz. 

Nymphenburg Sarayı

Münih’in önemli yapılarından biri olan saray, doğa manzarasıyla insanları büyülüyor. Yazlık amaçlı inşa edilen bina şimdilerde müze ve galeri gibi çeşitli amaçlarla kullanılıyor. Birkaç bölümden oluşan sarayda farklı koleksiyonlar, eserler ve büyüleyici manzaralar bulabilirsiniz. 

Münih Yeme & İçme

İstanbul Münih Uçak Bileti alarak Münih'e geldiniz. Peki ne yiyeceksiniz? Münih mutfağının genelini et oluşturuyor. Geyik, sülün, tavşan, domuz eti, dana eti mutfakta sıklıkla tercih ediliyor. Et haricinde geleneksel Münih çorbaları lezzetiyle beğeni topluyor. Ancak asıl beğenileri kazanan lezzetler elbette meşhur Alman pastaları ve kekleri oluyor. Buraya kadar gelip de bu keklerden tatmazlık etmeyin. 

Münih Gece Hayatı

Münih gece hayatı beklenildiği üzere hareketli ve enerjiktir. Barlar, kulüpler, kafeler, otel barları eğlencenin kapılarını ardına kadar açıyor. Münih’te hafta içinde gece hayatı daha düşük bir tempodayken hafta sonu geldiğinde enerji yükseliyor. Münih’te yüksek tempoyu da sakin, nezih eğlenceyi de bulabilirsiniz.  

Münih Festivalleri

Münih uçak bileti bakınırken şehirdeki festivallere de göz gezdirmeyi unutmayın. Nerede festival orada eğlence! İşte Münih festivalleri:

  • Oktoberfest: Eylül – Ekim

  • Filmfest München: Haziran – Temmuz

  • TollWood Winter Festival: Haziran – Temmuz

  • Müncher Operfestspiele Festival: Haziran – Temmuz