İstanbul Roma Uçak Bileti

İstanbul Roma Uçak Bileti

İtalya’nın başkenti Roma, Âşıklar Şehri olarak anılıyor. Roma, İtalya’nın en kalabalık şehri olmasına rağmen oldukça keyifli bir yer. Öyle ki şehri keşfe çıktığınızda kalabalığın bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorsunuz. Roma aslında romantik bir film seti atmosferine sahip; Roma’ya sevgilinizle geldiyseniz eğer kendinizi meşhur Roma Tatili filmindeymişçesine özel hissedebilir, sevgilinize bir kez daha âşık olabilirsiniz. Çünkü Roma’da olmak bunu gerektirir. İstanbul Roma Uçak Bileti aldıktan sonra mutlaka sizler için hazırladığımız rehberimize göz gezdirin.    

Roma’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul, İzmir, Ankara gibi popüler destinasyonlardan Roma’ya aktarmalı – direkt uçuşlar düzenleniyor. THY biletleri ya da Pegasus biletleri satın alarak dilediğiniz tarihte Roma’ya uçabilirsiniz. Roma’ya direkt uçuşlar yaklaşık 2 buçuk saat sürüyor. Günübirlik dahi gidebileceğiniz Roma, Webookin.com’un avantajlı İstanbul Roma Uçak Bileti fiyatlarıyla daha keyifli bir tatile dönüşüyor. 

Roma Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Roma’da iki farklı havalimanı bulunuyor. Her ikisinden de şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Havaalanı dışında sizleri taksi, otobüs, VIP araçlar, kiralık araçlar, shuttle ve tren alternatifleri bekliyor olacak. Kaybolurum, araç bulamam endişesi yaşamadan keyifli bir seyahat geçirebilirsiniz. Roma’da yol sormak için sıklıkla bir Türk'e dahi rastlayabilirsiniz. 

Roma Gezilecek Yerler

İstanbul Roma Uçak Bileti bulunur bulunmaz mutlaka gidilmesi gereken bir şehir. Şehrin romantik, tarihi ve eğlenceli yönü insanı adeta cezp ediyor. Roma’yı gezmeden ölmeyin diyor ve gezmeniz gereken birkaç noktayı sizlerle paylaşıyoruz. 

Kolezyum

Tarihi dokusunu bugün hala koruyan Kolezyum, Roma’nın simgelerinden kabul ediliyor. Roma’ya gittiğinizde eğer ki buraya uğramaz, tarihi yapının içinde dolaşmaz hatta fotoğraf çektirmezseniz lütfen Roma’ya gittim demeyin. Kolezyum bir dönem gladyatör dövüşlerinin yapıldığı ihtişamlı yapı, her köşesiyle sizleri büyüleyecek. 

Trevi (Aşk) Çeşmesi

Üç yol anlamına gelen Trevi, üç yer altı suyunun birleştiği sembolik bir çeşme. Roma’ya gelen herkes bu çeşmeye bozuk para atarak dilek diler. Rivayete göre dileği gerçek olan kişiler Roma’ya tekrar gelir. Çeşme başında dilenen dilekler gerçek olur mu bilmeyiz ama çeşmenin yıl boyunca milyonlarca Euro topladığı bir gerçek. 

İspanyol Merdivenleri

Merdiven deyip geçmeyin, Aşk Çeşmesi yakınlarında bulunan bu merdivenler ülkenin en meşhur yerlerinden biri. Mutlaka o merdivenlerde oturmalı, tembellik yapmalı, biraz sohbet etmeli ve şehri oturduğunuz yerden seyretmelisiniz. 

Roma Yeme & İçme

İtalya’nın başkentine geldiğinde yiyeceğiniz şey elbette leziz pizzalar olacaktır. Pizzayı bir de anavatanında doyasıya yemenizi öneririz. Aklınıza gelecek her çeşit pizzayı ünlü şeflerden yiyebilirsiniz. Roma’yı gezerken sokak lezzetlerini, leziz tatlıları, sütlü tarifleri denemeyi ihmal etmeyin. 

Roma Gece Hayatı

Uçak bileti bulup Roma’ya gelme şansınız olursa eğer mutlaka Roma’da bir gece eğlenin. Şehrin tarihi yönü gece olduğunda müthiş ışıklandırmayla devasa bir eğlence kulübüne dönüşebiliyor. Hem sokaklarda hem de barlarda, kulüplerde farklı tarzlarda eğlenceler, partiler düzenleniyor.