İstanbul Samsun Uçak Bileti

Karadeniz’in kıyı şeridinde yer alan Samsun sadece muhteşem Karadeniz manzarasıyla bile gidip görülesi bir şehir. Karadeniz’in en ekonomik canlılığa sahip bölgesi olduğundan Samsun bölgenin başkenti olarak anılıyor. Karadeniz şehirlerine görmeye alışık olduğumuz yeşil atmosferi Samsun’da da göreceğinizden emin olabilirsiniz. Şehir aktif bir yaşama, canlı bir ekonomiye sahiptir ancak şehrin dokusunu ve güzelliklerini korumaya özen gösteriliyor. Samsun İstanbul Samsun Uçak Bileti bulduğunuzda şehri keşfetmeye gelebilirsiniz. Ama Samsun’a gitmeden önce bizim mini rehberimizi okumayı ihmal etmeyin.


Samsun’a Nasıl Gidilir?


Webookin.com, İstanbul Samsun Uçak Bileti dahil olmak üzere Türkiye’nin dört bir köşesine uçak bileti satıyor! Nerede olduğunuz ya da nereye varmak istediğiniz hiç önemli değil, Webookin ile her seyahat mümkün. Samsun’a dilediğiniz zamanda THY biletleri ya da Pegasus biletleri fark etmeksizin bilet bulabilirsiniz. Webookin.com ile ucuz uçak biletleri satın alabileceğinizi unutmayın. 


Samsun Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım


Samsun havalimanına geldikten sonra tek endişeniz şehir merkezine nasıl ulaşacağım ise merak etmeyin. Taksi, otobüs, kiralık araç, servis gibi birçok seçenek sizleri bekliyor olacak. Siz hangisini seçersiniz bilmeyiz ama bizden tavsiye şehre giderken çevreyi izlemeyi unutmayın. Ha bir de bir şehir fotoğrafı çekip “Merhaba Samsun!” story’si atmayı ihmal etmeyin.  


Samsun Gezilecek Yerler


İstanbul Samsun Uçak Bileti bulduysanız hiç burun kıvırmayın, uçarak gelin. İşte Samsun’a geldiğinize değecek gezip görülesi yerler;


Amisos Tepesi


Şehir merkezinden sadece 4 km uzaklıkta olan bu tepe, şehrin gözleri konumunda diyebiliriz. Buraya gelerek Samsun’a tepeden bakabilir, bakarken azıcık büyülenebilirsiniz. Zira Amisos Tepesi hakikaten görülmeye değer bir manzaraya sahip. Tepede teleferik olduğunu ve teleferikle şahane fotoğraflar çekebileceğinizi söylemiş miydik? 


Bandırma Vapuru Müzesi 


2003 yılında halka açılan müze, bir geminin içinde kurulu. Müzeyi gezerken tarihte yolculuk edebilir aynı zamanda muhteşem Karadeniz havası alabilirsiniz. Daha iyi bir gezi programı olabilir mi? 


Akdağ Kayak Merkezi


Şehir merkezinden yaklaşık 7 km ötede yer alan kayak merkezi, kış turizminin simgesi sayılıyor. Birçok kişi için yeni olan bu bilgiyi sizlerle paylaşmaktan onur duyarız. Eğer yolunuz havalar soğukken buralara düşerse kayak yapmayı bilmiyorum demeyin mutlaka uğrayın buraya. 


Samsun Festivalleri


İstanbul Samsun Uçak Bileti bulduğunuzda Samsun’a gelmenizi sağlayacak çok özel festivaller şöyle;Uluslararası Halk Dansları Festivali: Temmuz


Karpuz Festivali: Ağustos ayının son haftası


Karadeniz Kısa Film Festivali: 23 – 31 Mart


Köprülü Mehmet Paşa Sanat ve Spor Festivali: Eylül 


Deniz Oyunları Festivali: Temmuz ayının son haftası