İstanbul Stuttgart Uçak Bileti


Almanya’nın altıncı büyük şehri özelliğinde olan Stuttgart, Baden-Württemberg eyaletinin ise başkentidir. Şehir ticaretteki temposuyla biliniyor, turistik gezilerde adını çok duymamışsanız da iş insanları arasında popüler bir destinasyon olduğunu söylemeliyiz. Stuttgart’a şehrin yemyeşil dokusu, mimarisi ve kültür sanat zenginliği sebebiyle mutlaka gitmelisiniz. Almanya’nın sanat, tarih ve kültür anlamında önemli bir merkezi sayılıyor. İstanbul Stuttgart Uçak Bileti almadan önce hazırladığımız mini rehberle gezinizi planlayabilirsiniz.

Stuttgart’a Nasıl Gidilir?
Türkiye’den Stuttgart’a İstanbul başta olmak üzere pek çok şehirden ulaşabilirsiniz. Stuttgart’a çok fazla uçuş seferlerinin düzenlenmesinin nedeni şehirdeki Türk nüfusunun fazlalığıdır. THY biletleri ve Pegasus biletleri yoğun ilgi görüyor. Türkler her yerde! Sizler de farklı firmalardan bilet alarak dilediğiniz tarihlerde Stuttgart seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Biletinizi Webookin.com’dan ekonomik ve güvenli şekilde satın alabilirsiniz.

Stuttgart Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul Stuttgart Uçak Bileti temininizi gerçekleştirdikten sonra, tren, otobüs, taksi, shuttle, kiralık araç, servis gibi birçok seçenekle şehir merkezine kısa sürede varabilirsiniz. Tüm ulaşım alternatifleri emrinize amade şekilde havaalanında sizleri bekliyor olacak. Dil bilmiyorsanız eğer endişelenmeyin, şehir merkezine güvenle ulaşım sağlayabilirsiniz.  

Stuttgart Gezilecek Yerler
İstanbul Stuttgart uçak bileti bulduysanız eğer gezecek yerleri belirlemeye başlayabilirsiz. İşte bizim naçizane önerilerimiz;

Mercedes-Benz Müzesi
Kulağa garip gelebilir ama Mercedes-Benz Müzesini mutlaka görmelisiniz! 2006 yılında açılan bu müze 130 yıllık bir araç tarihini barındırıyor. Zamanda yolculuk yaptıran müze, mimari yapısından sergilediği araçlara kadar her yönüyle cezp edici! Müzeyi gördüğünüzde istemsizce bu yapının önünde fotoğraf çektirmeliyim düşüncesine sahip olacaksınız.

Yeni Saray
Her şehrin olduğu gibi Stuttgart’ın da görülesi bir sarayı bulunuyor. 18. Yüzyıldan kalma Barok mimarisinin örneklerinden olan saray, gezinize kültür katacağından gidip görmeniz gereken bir yer.

Wilhelma Hayvanat Bahçesi
İstanbul Stuttgart Uçak Bileti ile gideceğiniz Stuttgart'ta 40 futbol sahası büyüklüğünde 7 bölümden oluşan hayvanat bahçesi bulunmaktadır, binden fazla canlıya ev sahipliği yapıyor. Hayvanat bahçesinin içerisinde aynı zamanda 7 binden fazla bitki bulunuyor. Tam bir doğa ortamı diyebilirsiniz. Yeşillikler arasında gezinirken birkaç sevimli tamam birkaç da vahşi hayvan görmek hoşunuza gidebilir.

Stuttgart Yeme & İçme
Stuttgart klasik bir Alman mutfağını yansıtıyor ancak şehirde dünya mutfağından, Türk mutfağından izler bulabilirsiniz. Kendi kültürümden vazgeçmem derseniz eğer şehirdeki Türk restoranları can simidiniz olabilir. Tabii bizim önerimiz buralara kadar gelmişken şehirdeki yabancı mutfakları tecrübe etmeniz olacaktır. Yenilik güzeldir, deneyin.

Stuttgart Gece Hayatı
Webookin.com ile Uçak bileti satın almanın kolay olduğu bir dönemde Stuttgart gece hayatını yaşayabileceğiniz bir seyahati sakın kaçırmayın. Stuttgart geceleri çok hareketli, enerjik ve eğlenceli bir yaşama ev sahipliği yapıyor. Çok küçük bütçelerle dahi şehirde eğlenebilirsiniz. Özellikle Theodor Heuss Strasse bölgesi eğlence dendiğinde akla gelen ilk yer.