İstanbul Taşkent Uçak Bileti

İstanbul Taşkent Uçak Bileti

Taşkent, Özbekistan’ın en büyük şehri ve başkentidir. Oldukça kalabalık bir şehir olan Taşkent, doğrusu görmeye değer destinasyonlar arasında gösteriliyor. Taşkent adıyla bile tarih kokarken barındırdığı tarihi değerleri, mimariyi, kültürel noktaları görmeden olmaz. İstanbul Taşkent Uçak Bileti alırken sizleri güzel yerlerin beklediğinden emin olabilirsiniz. O halde ne yapıyoruz? Sizler için hazırladığımız mini Taşkent rehberini okumaya başlıyorum. Hadi bakalım! 

Taşkent’e Nasıl Gidilir?

Taşkent’e gitmenin en güvenli, hızlı ve ucuz yolu Webookin.com’dan geçiyor haberiniz olsun! Özbekistan, Taşkent için THY biletleri ve Pegasus biletleri başta olmak üzere pek çok bilet satışı gerçekleştiren web sitemiz, İstanbul Taşkent Uçak Bileti anlamında size güzel fırsatlar sunuyor. Taşkent’e nasıl gidilir diye sormayın ve ilk bilet bulduğunuz boşlukta şehre uçmaya özen gösterin. 

Taşkent Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Taşkent havalimanına geldikten sonra şehir merkezine nasıl giderim diye endişe etmeyin. Hem havaalanındaki görevliler size yardımcı olur hem de havaalanı kapısında yolcu bekleyen taksi, otobüs, servis gibi ulaşım araçları. Otelinize giderken arkanıza yaslanın ve şehri şöyle bir izleyin. 

Taşkent Gezilecek Yerler

İstanbul Taşkent Uçak Bileti bulup Taşkent’e geldiğinizde gezmenizi önereceğimiz yerler şöyle;

Kukeldaş Medresesi

Şehir merkezinde bulunan Kukeldaş Medresesi, geleneksel mimariye göre yapılmış olan görüntüsüyle dikkat çeken bir yapı. Bir dönem müze olarak faaliyet gösteren yapı yeniden medrese hizmetine açılmıştır. Medrese önce görüntüsüyle sonra da iç düzeniyle ilgi odağı olmayı başarıyor. 

Emir Timur Meydanı & Müzesi

Yolunuz Taşkent’e düşüyorsa Emir Timur Meydanı’na da mutlaka düşmelidir. Zira bu meydan Taşkent’in göbeği sayılıyor. Meydanı adımlayarak keyifli bir yürüyüş gerçekleştirebilir, bölgedeki tarihi müzeyi gezebilirsiniz. Müzenin mimarisini gördüğünüzde zaten içini merak edip gezmek isteyeceksinizdir. 

Prens Romanov Sarayı 

19. yüzyılda Taşkent’e sürgün edilen Prens Ramanov için yaptırılan saray, şehrin ünlü ve görkemli yapılarından biri sayılıyor. Yeşillikler içinde yer alan sarayın bir bölümü müzeye çevrilmiştir. Taşkent’ kadar gelip de bu meşhur sarayı gezmezlik etmeyin. Sarayın bahçesinde çeşitli heykeller bulunuyor, güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. 

Taşkent Yeme & İçme

İstanbul Taşkent Uçak Bileti temininizin ardından birazda yeme içmeden bahsedelim. Özbek mutfağı bildiğiniz gibi ülkemizde de bilinen bir mutfak kültürüne sahiptir. Büyük bir iştahla yediğiniz Özbek pilavını hatırlayın, işte o lezzettin diyarında kim bilir neler yiyeceksiniz? Özbek mantısı, Samsa ismindeki meşhur kıymalı böreği, geleneksel et yemekleri Taşkent sofralarını süslüyor. Şehrin ünlü tatlısının adı ise Nişalda tatlısı. Taşkent geleneksel yemeklerinin yanı sıra farklı kültürlere ait yemekler ve fast-food lezzetlere de sahiptir. Yöresel tatları sevmezseniz alternatifler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. 

Taşkent Gece Hayatı

Özbekistan’da gece eğlenceleri beklenilenden hareketlidir. Akşam saatlerinde başlayan gece hayatı, sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. DJ performansları, canlı müzik alternatifleri, sokak eğlenceleriyle güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Taşkent gece hayatında lüks yerlerin kıyafet ve yüz kontrolü yaptığını hatta bazılarının giriş ücreti aldığını söylemek isteriz. 

Taşkent Festivalleri

Taşkent uçak bileti ararken şehrin festival programına da bakmanızı öneririz. Gelmeyi düşündüğünüz dönemdeki katılmak isteyeceğiniz festivallere göre bilet satın almak isteyebilirsiniz. 

  • Pilav Festivali: Nisan

  • Bira Festivali: Haziran

  • Türk Filmleri Festivali: Kasım