İstanbul Trabzon Uçak Bileti


Karadeniz’in doğa harikası şehri Trabzon, tertemiz havası, köklü tarihi ve gezip görülesi yerleriyle yıl boyunca müthiş bir ilgi görüyor. Tatil dendiğinde deniz – kum – güneş üçlüsüne takılı kalan insanlardan değilseniz eğer Trabzon’da torunlarınıza bile anlatacağınız güzellikte bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Uzun Karadeniz sahilinde yürümek, manzaraya karşı demli bir Karadeniz çayı içmek, Zigana Dağları’nın heybetine hayran olmak, Karadeniz yaylalarında emeklilik hayalleri kurmak istemez misiniz? İstersiniz. Çünkü herkes ister. İşte bu yüzden ilk fırsatta sizi Trabzon İstanbul Trabzon Uçak Bileti almaya davet ediyoruz. 

Trabzon’a Nasıl Gidilir?

Webookin.com İstanbul Trabzon Uçak Bileti başta olmak üzere Türkiye’nin ve dünyanın dört bir köşesine düzenlenen uçak seferlerini kısa sürede ekranınıza getiriyor. Trabzon’a gitmek için yapmanız gereken şey web sitemize giriş yapmak. THY biletleri, Pegasus biletleri gibi pek çok farklı firmanın uçuş seferlerini listeleyebilir, birkaç dakika içerisinde biletinizi satın alabilirsiniz. Webookin.com bu işi biliyor!

Trabzon Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon’a geldikten sonra şehir merkezine nasıl giderim diye düşünmeyin. Bütün taksiler, servisler, kiralık araçlar ve otobüsler sizin. Havaalanından çıktıktan sonra karşınıza tüm ulaşım araçları çıkacak. Keyfinize göre birini seçin ve şehir manzaralarını seyrederek merkeze, otelinize gelin. Size tavsiyemiz otelde çok oyalanmamanız ve hemen Karadeniz lezzetlerini keşfe çıkmanız olacaktır. 

Trabzon Gezilecek Yerler

İstanbul Trabzon Uçak Bileti bulur bulmaz rotanızı Trabzon’a çevirmenizi öneririz. Zira şehirdeki gezilecek muhteşem yerler şöyle;

Uzungöl

Uzungöl Karadeniz’in sembol bölgelerinden biri sayılıyor. Mutlaka sosyal medyada Uzungöl’den çekilmiş birkaç harika fotoğraf görmüşsünüzdür. İşte bu defa o harika fotoğraflarda yer alacak kişi sizlersiniz. Hazır mısınız? Tarihiyle, yemyeşil dokusuyla ve muhteşem gölüyle adeta bir kartpostal havası sunan Uzungöl, şüphesiz şehirde en seveceğiniz yer olacak. İddia ediyoruz! 

Sümela Manastırı

Yemyeşil bir bitki örtüsünün içerisinde tüm ihtişamıyla hazır bekleyen Sümela Manastırı, Türklerin ve yabancıların cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Dik bir dağ yamacında inşa edilen manastır, muhakkak gezip görmeniz gereken bir yer. 

Atatürk Köşkü

Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiği dönemlerde konakladığı köşk, çamlar arasında oldukça sevimli bir köşk mimarisine sahip. Atatürk’ün vefatının ardından köşk müzeye dönüştürülerek ziyaretçilere açılmıştır. Atatürk’ün bu sevimli köşkteki günlerinden izler sunan müzeyi gezerek gezinize kültür öğeleri katabilirsiniz. 

Trabzon Yeme & İçme

Mıhlama, Akçaabat köftesi, kıymalı kapalı pide, pazı sarması, hamsi köy sütlacı, Laz böreği, pepeçura gibi yöreye özgü yemekleri tatmadan Trabzon’dan dönmeyi düşünmeyin. Özellikle de Trabzon ekmeğini çok rica ediyoruz tadın! Çünkü yok böyle bir lezzet. Uygun bilet bulan ağzının tadına düşkün binlerce insan şehre sadece yemek yemeye geliyor. 

Trabzon Festivalleri

Trabzon’da gerçekleştirilen festivallerin bazıları şöyle;

  • Deniz Eğlenceleri: 7 Temmuz

  • Hamsiköy ve Civar Köy Sütlaç Festivali: Temmuz (ilk hafta)

  • Tonya Zere Yayla Şenliği: Temmuz’un ilk Pazar günü

  • Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali: 20 – 23 Temmuz

  • Keşan Kültür ve Balıkçılık Festivali: Temmuz