İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti

Şehr-i İstanbul, adına nice filmler, şarkılar, kitaplar yazılmış küresel çapta bir güzelliğe sahip en önemli kültür merkezlerimizden biri. Herkesin hayatının bir döneminde gezip görmek istediği İstanbul, ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Trafiğinden dert yanıp da şehirde keyfi olarak yaşayanlara ne demeli? İstanbul işte böyle efsunlu bir şehir: Vazgeçmek, gitmek çok zor! Yıl boyunca milyonlarca İstanbul uçak bileti satılmasının nedeni de işte bu. İnsanlar şehri merak ediyor, her fırsatta keşfetmek için akın ediyor. 

İstanbul Nasıl Gidilir?

İstanbul’a gitmek için başlangıç noktanız Webookin.com olabilir. Web sayfamızdan bulunduğunuz yer her neresi olursa olsun size en uygun İstanbul uçuşlarını görüntüleyebilirsiniz. Webookin.com, THY biletleri ve Pegasus biletleri olmak üzere birçok farklı firmanın uçak biletlerini en ekonomik fiyatlarla listeliyor. 

İstanbul Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Uçak Bileti alımından önce dikkat edilecek şey nedir? İstanbul’da iki farklı havalimanı var, her iki havalimanı da ulaşım anlamında seçeneklere sahip. Şehrin içinde nereye gideceğinize bağlı olarak servis, shuttle, taksi, otobüs, kiralık araç alternatiflerini kullanabilirsiniz. İstanbul’a ilk kez geliyorsanız eğer yolculuk esnasında yorgunluğunuzu bir kenara atıp etrafı izlemenizi öneririz. 

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul o kadar büyük ve ihtişamlı ki tek seferlik bir ziyaretle şehri bitiremezsiniz. Her İstanbul Uçak Bileti bulduğunuzda İstanbul’a gelmenizi öneririz. Koca şehirde gezilecek gerçekten çok fazla yer var. Biz naçizane birkaç öneri paylaşıyoruz:

Galata Kulesi

Galata Kulesi şehrin sembollerinden biri olarak mutlaka görülmeli ve havalı bir fotoğraf çekilmeli. Kulenin en güzel göründüğü saatler akşamüzeri olduğundan akşam serinliğinde, güneş etrafı kızıla boyarken gezinmenizi öneririz. Eğer İstanbul’a sevgiliniz ya da eşinizle geliyorsanız Galata Kulesi gezisi sizin için oldukça romantik olacaktır.

Ayasofya Müzesi

Mimari, kültürel, sanatsal ve tarihsel bir gezi isteyenler için Ayasofya Müzesinden daha farklı bir yer düşünemiyoruz. İstanbul’un şaheserlerinden Ayasofya, binlerce yıllık tarihiyle tüm ihtişamını korumayı başarıyor. Ziyaretçiler müzedeki eserler, mozaikler ve mimari özellikler karşısında hayran kalıyor. 

Büyük Çamlıca Tepesi

İstanbul’a şöyle bir tepeden bakmaya, bakarken de huzurla dolmaya hazır mısınız? Marmara Denizi, Beyoğlu, Adalar, Hariç, Boğaziçi ve Karadeniz’i kapsayan bir manzaraya sahip olan Çamlıca Tepesi, dinlenmek için çok ideal bir rota. Manzaraya karşı çay içmeyi sakın ihmal etmeyin. 

İstanbul Yeme & İçme

İstanbul Uçak Bileti alımınızı yaptınız, peki sırada ne var? İstanbul lüks restoranları, esnaf lokantaları, fresh kafeleri ile yeme & içme anlamında zengin mönüler sunuyor. Ancak İstanbul’da yeme içme dendiğinde sadece bu üç unsuru ele almak haksızlık olur. Sokak satıcılarının sunduğu efsane lezzetler lüks restoranlarla yarışır seviyede. Sahildeki balık ekmekçiler, nohut pilavcılar, midyeciler, köfteciler, tavuk pilavcılar, ketçaplı pilavcılar ve elbette meşhur simitçiler İstanbul’un şahane sokak lezzetleri arasında gösteriliyor. 

İstanbul Gece Hayatı

İstanbul Uçak Bileti alımı ardından, gece hayatı. İstanbul ülkemizdeki en popüler gece hayatına sahip lokasyonlardan biri. Şehrin enerjisi öyle yüksek ki yabancı turistler de bu eğlenceden yararlanmayı tercih ediyor. Öte yandan Türklerin eğlencelerini seven birçok ülke, evlenmek için bile İstanbul’daki organizasyonları tercih ediyor. Hal böyle olunca İstanbul gece hayatı kaçınılmaz bir üne kavuşuyor. 

İstanbul Festivalleri

Uçak bileti bulduğunuz gibi sizi İstanbul’daki festivallere davet ediyoruz. Şehrin renkli ve kültürel yönünü destekleyen festivaller, yıl boyunca gerçekleşiyor. İşte İstanbul festivalleri:

  • İstanbul Uluslararası Kukla Festivali: Mayıs

  • İstanbul Uluslararası Dans Festivali: Nisan

  • İstanbul Film Festivali: Nisan

  • İstanbul Sahaf Festivali: Eylül – Ekim

  • İstanbul Shopping Fest: Haziran

  • İstanbul Tasarım Bienali: Ekim

  • İstanbul Caz Festivali: Haziran – Temmuz 

  • Chill-Out Festival: Mayıs

  • İstanbul Opera Festivali: Haziran

  • İstanbul Müzik Festivali: Mayıs