İstanbul Van Uçak Bileti


Doğu Anadolu Bölgesi’nin keşfedilmek için beklenen şehri Van, son dönemlerde genç gezginlerin ilgi odağında yer alıyor. Trenle, uçakla şehre gelenler, güne meşhur Van kahvaltısıyla başlıyor; enerjik bir şekilde şehri keşfe çıkıyor. İstanbul Van Uçak Bileti bu anlamda eskiye oranla daha çok ilgi görüyor. Uçak seferlerinin artmasında yerli – yabancı turistlerin Van Gölü odağında Van’ı gezmeye gelmesi etkili olmuştur. Sizin de bu güzel şehri görmeniz için Van rehberi hazırladık. Haydi okuyalım;  

Van’a Nasıl Gidilir?

Webookin.com yıl boyunca İstanbul Van Uçak Bileti satışı yapmasıyla bilinen bir platformdur. Van’a seyahat edeceğiniz tarihler belliyse önden bilet araştırması yaparak en ucuz uçak biletlerini görüntüleyebilirsiniz. THY biletleri ya da Pegasus biletleri haricinde farklı firmalar görüntüleyebilir, size en cazip gelen firmayı tercih edebilirsiniz. 

Van Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Van havalimanı çıkışında otobüs, servis ve taksiler yolcuları hazır bekliyor. Ek olarak ise kiralık araç ofisleri bulunuyor. Kafanıza göre hareket edebilirsiniz. Şehir içinde kaybolmanız pek mümkün değil. Van, kaybolurken bile güzel bir şehir aslında. Yerel halk, turistleri seviyor, ellerinden gelen yardımı yaparak misafirperverliklerini gösteriyorlar. 

Van Gezilecek Yerler

İstanbul Van Uçak Bileti temininden sonra Van’da gezmenizi istediğimiz yerler şöyle;

Hoşap Kalesi

Görüntüsüyle pek kaleye benzemese de ilginç bir şekilde insanı görmekten keyiflendiren bu kale, aslında basamaklı yapısıyla şahane fotoğraflara ev sahipliği yapıyor. Bize göre kaleyi görmeli ve en az birkaç güzel kare çekmelisiniz. 

Van Gölü

Van Gölü, dünyada ve ülkemizde enler listesinde yer alıyor. Şöyle ki: Göl ülkemizin en büyük, Orta Doğu’nun ikinci büyük gölüdür. Aynı zamanda dünyanın en büyük sodalı gölüdür. Göl oldukça büyük olduğundan yerel halk buraya deniz demeyi tercih ediyor, yaz aylarında gölde yüzüyorlar. Van Gölü romantik bir atmosfere sahip, su kenarında yürümek, dinlenmek ve hatıra fotoğrafı çektirmek hoşunuza gidebilir. 

Van Yeme & İçme

Van kahvaltısı ülke sınırlarını aşmış durumda, kabul edelim. En az Türkler kadar yabancılar da bu kahvaltının müptelası! Belki de bu yüzden şehrin en önemli unsuru kahvaltı olmaya devam ediyor. Otlu peynirlerden kaymağa kadar gerçekten çok zengin olan kahvaltıyı, leziz öğle ve akşam yemekleri takip ediyor. Van’a uygun uçak bileti bulduğunuzda şehre özel her lezzeti tadılmamaya özen gösterin. 

Van Festivalleri

İstanbul Van Uçak Bileti alımınızı yaptınız. Peki Festivaller? Van yönetimi sene içerisinde birçok festival düzenleyerek şehri renklendiriyor. Festivaller şöyle;

  • Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür ve Sanat Festivali: Mayıs sonu

  • Emrah ile Selvi Kültür Sanat Festivali: Haziran ayı

  • Kanispi Bal, Ceviz ve Doğa Festivali: Mayıs sonu

  • Erçek Gölü Flamingolar Göç Festivali: Eylül ayı

  • Akdamar Adası Ayin Törenleri: Eylül ayı