İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri

Türkiye’nin en önemli ve popüler şehri İstanbul, yoğun insan kabalığıyla ülkenin belki de en hareketli şehri. İstanbul’da yaşamak çoğu insan için bir delilik çoğu için ise bir aşk! Her gün şehirle ilgili binlerce şikâyet duymak mümkün fakat gün sonunda ya da iyi bir manzara karşısında keyif yaparken “Güzel İstanbul” diye düşünmemek elde değil. İstanbul’un bu anlamda efsunlu olduğunu kabul etmeliyiz artık. Gitmek de kalmak da ayrı bir zorluk, öyle ki nereye giderseniz gidin tekrar İstanbul’a dönmek insanı heyecanlandırmaya yetiyor. Anlamak mümkün değil! Yine de İstanbul’un güzelliğini görmek, bazense şehrin stresinden ve kalabalığından uzaklaşmak için kaçamak yapmak gerekiyor. Ucuz uçak bileti satışlarıyla öne çıkan Webookin.com, İstanbul’a yakın tatil yerleri önerisiyle size kaçamak fırsatları sunuyor.  

Ağva

"İstanbul'a yakın tatil yerleri" başında aşıkların, ikinci baharını yaşayanların, sevgililerin, balayı çiftlerinin ve elbette tempolu yaşamdan bunalıp nefes alma ihtiyacı hissedenlerin durağı Ağva, İstanbul’a yaklaşık 1 saat uzaklıkta bir cennet. Evet, tam bir cennet diyebiliriz çünkü bu koca şehre bu kadar yakın olup da aynı zamanda bu kadar huzurlu olmak ilginç bir olay. Yemyeşil bir atmosferi olan Ağva, barındırdığı Kilim Koyu, Gelin Kayası ve Saklı Göl ile her zaman cezp edici. Ağva’nın en güzel yönü ise dört mevsim farklı görünüyor olması. Ne zaman giderseniz gidin ilk kez görmüşçesine hayran kalabilirsiniz. Birçok fotoğrafçının doğal stüdyo olarak Ağva’yı kullandığını, profesyonel çekim yaptığını belirtmek isteriz. Sosyal medya hesabınız, bloğunuz ve en önemlisi albümünüz için şahane fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. 

Sapanca

Sakarya’nın küçük cenneti Sapanca, muhteşem bir doğaya sahip! Huzur, doğa, konfor arayanların ilk tercih edeceği yerlerden biri Sapanca olmalı. Sapanca daha ilk anda temiz havasıyla insanı çarpıyor sonra ise güzelliğiyle büyülüyor. Burada geçireceğiniz birkaç günlük tatilde kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedebilir, İstanbul’a büyük bir motivasyonla dönebilirsiniz. Gürültünün olmadığı Sapanca, yerli – yabancı milyonlarca turisti ağırlamasına rağmen güzelliğini korumayı başarıyor. Yürüyüş yerleri, dinlenip keyif yapacak köşeler, atmosferin büyüsünü taşıyan restoranlar, doğal manzara Sapanca’yı özel kılan detaylardır. 

Abant

İstanbul’a bir uçak bileti mesafesinde bulunan Bolu, Türkiye’nin nefes alanlarından biri sayılıyor. Geniş hektarlar üzerinde yayılan ormanlar, muhteşem gölü usulca sarmalıyor ve sadece Bolu’ya değil Türkiye’ye nefes oluyor. Tıpkı Ağva gibi Abant da çok özel ve mutlaka birkaç günlük tecrübe edilesi bir yer. Abant’ın havasını içinize çekerken yapacağınız doğa yürüyüşlerini en stresli anlarınızda hatırlayıp içinizi keyifle doldurabilirsiniz. İstanbul'a yakın tatil yerleri arasında bulunan Abant’tan ayrılırken ruhunuzun tazelendiğini hissedebilirsiniz. İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında gördüğünüz gibi huzur bulabileceğiniz pek çok yer bulunuyor. 

Hamsilos

Türkiye’nin en kuzey ucu olan İnceburun’da konumlanan Hamsilos, aynı zamanda Türkiye’nin en mutlu insanlarının yaşadığı Sinop iline bağlı bir koy. Kuzeydeki saklı cennet şeklinde tanımlamalar yapan Hamsilos gezginleri, gördüğü manzaraya hayran kalıyor. Hamsilos, ülkemizin popüler olmamış, adeta turist baskınına uğramasın diye gizlenmiş çok özel bir yeri. Buna rağmen yıl boyunca yoğun ilgi görüyor. İstanbul’dan Sinop’a uçak bileti alarak kısa sürede bu güzelliğe ulaşabilirsiniz. Sinop İnceburun’a gittiğinizde Erfelek Şelalesine de uğramayı, o serinliği içinizde hissetmeyi ve güzel fotoğraflar çektirmeyi sakın unutmayın! 

Yedigöller

Bolu’nun özenle korunan bölgesi, Yedigöller Milli Parkı, şehrin sevilen köşelerinden yalnızca biri diyebiliriz. İstanbul’daki yaşantınızdan sıkılıp küçük bir tatil ihtiyacı hissettiğinizde Bolu’ya uçak bileti alarak şehri keşfe çıkabilirsiniz. Bolu Yedigöller Milli Parkı ile gerçekten büyüleyici ve huzur verici bir alan. Yedigöller aslında ülkemizin hem keşfedilmemiş hem de fazlasıyla bilinen bir yeri. Nasıl oluyor demeyin. İstanbul'a yakın tatil yerleri arasında bulunan bu güzelliği keşfeden şanslı insanlar yolu düştükçe Yedigöller’i farklı zamanlarda keşfe çıkıyor, her seferinde aynı noktadan farklı kareler elde edebiliyor. Yaşayın ve görün :)