İtalya’da Görülecek Yerler

Avrupa’nın romantik ülkelerinden İtalya, hiç şüphesiz Avrupa’da görülecek yerler listesinin tepelerinde yer alıyor. Herkesin favori ülkesi, şehri farklıdır ama İtalya’nın en sevilen ülkelerden biri olduğu aşikâr. Yıl boyunca Webookin.com yüzlerce İtalya uçak bileti satışı gerçekleştiriyor. İtalya gezi turları ise aynı şekilde biletler gibi ilgi görüyor. Peki, İtalya’ya gidenler ya da gitme planı yapanlar, nereleri görmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Zira İtalya’da görülecek yerler listesi yapmadan gitmemenizi, önereceğimiz yerleri ise görmeden gelmemenizi öneririz. Hadi o zaman İtalya’da gezilecek görülecek yerler listesini birlikte inceleyelim. 

Kolezyum

İtalya’nın başkenti Roma’da tüm ihtişamıyla varlığını sürdüren Kolezyum’u görmeden Türkiye’ye dönmeniz düşünülemez! Adeta ülkenin sembollerinden biri haline gelen Kolezyum, ülke tarihini gözler önüne sermeyi başarıyor. Kolezyum 10 yıl süren hummalı bir çalışma sonucunda tamamlanmıştır. Bugün ülkenin cazibe merkezi sayılan Kolezyum, “Dünyanın Yedi Harikası” listesinde yer alıyor. Görmeden dönmeyin, üzülürsünüz. 

Venedik

Venedik şehri anlatılırken sıklıkla “içinden sular geçen romantik şehir” tanımı yapılıyor. Doğrusu yalan diyemeyiz, Venedik tam da böyle bir yer. Venedik’in simgesi Büyük Kanal, gondol ve tekne gezintileriyle çok sanatsal, romantik, huzurlu görüntüler sunmayı başarıyor. İtalya'da görülecek yerler arasında Büyük Kanal’ı görmekle kalmayıp bir de gondol gezisi yapmanızı, o atmosferi birebir yaşamanızı çok ama çok isteriz. 

Val Di Fünes 

İtalya’nın kuzeyinde, Güney Tirol bölgesinde kurulmuş olan Val Di Fünes vadisi, masalsı bir kasaba desek yanlış olmaz. Bir kasabanın her köşesi güzel olur mu? Oluyormuş! Yeşilin binbir tonu, sevimli evler, doğanın tüm güzellikleri Val Di Fünes vadisinde sizleri bekliyor. Vadide dolaşırken temiz havadan etkilenebilir, gördüğünüz doğa harikaları sizi huzur ve heyecanla doldurabilir.  

Pisa Kulesi

"İtalya’da görülecek yerler" listesi yapan her turistin listesinde istisnasız Pisa Kulesi yer alır. Bizler de bu klişeyi es geçemedik. Klişe olabilir ama Pisa Kulesi tabii ki İtalya’ya kadar giden herkesin görmesi gereken bir yapı. Coğrafi sebepler nedeniyle zemindeki kayma sonucunda eğrilen kule, ilginç bir şekilde her seferinde biraz daha eğriliyor. Kulenin önünde sembolik fotoğrafı çektirmeyi unutmayın, hani şu kulenin eğilmesini önlüyormuşçasına ellerinizin havada olduğu esprili kare; onsuz olmaz! 

Como Gölü

Huzur mu arıyorsunuz? Elin İtalya’sında huzuru bulabileceğiniz köşelerden biri Como Gölü! Bir ressamın ellerinden çıkmışçasına temiz, korunaklı, huzurlu olan göl, gezerken bile ruhunuza terapi yapabiliyor. Como Gölü, ünlü ailelerin en sevdiği rotalardan biri. Sizin de burayı görmeye en az onlar kadar hakkınız var. Como Gölü’nü şimdiden İtalya’da görülecek yerler listenize ekleyin, pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz. İtalya tatiliniz süresince arada huzur kaçamakları yapmak isterseniz Como Gölü emrinizde! 

Vatikan

İtalya uçak bileti alan tüm turistler Vatikan’ı da ziyaret etmeden dönüş yapmıyor. Bizim de görmenizi önereceğimiz Vatikan, kutsal yönüyle ve müzeleriyle tam bir turist merkezi diyebiliriz. Vatikan’ın ihtişamlı binalarını gördükçe sadece bölgenin değil genel anlamda İtalya mimarisinin ne kadar etkileyici olduğunu düşünebilirsiniz. 

Aşk Çeşmesi

Ah işte listenin en güzel yerine geldik: İtalya'da görülecek yerler listesinin en önemli bölgesi; Aşk Çeşmesi. Aslında adı Trevi Çeşmesi ancak popüler olan ismi Aşk Çeşmesi. İtalya’ya gelenlerin uğrak daha doğrusu “umut” noktası bu çeşme, rivayete göre dilek dileyip çeşmeye para atarsanız eğer şehre tekrar geleceğinize inanılıyor. Para atar mısınız bilmeyiz ama bu şehre tekrar tekrar gelmek isteyeceğinizden eminiz. Çeşme turistler için eğlenceli bir durak olabilir ancak Roma tarihinde değerli bir yeri var: Şehrin ilk su kaynağı buradan çıkmıştır. Çeşme öyle görkemli ki etrafındaki heykeller ve ışıklandırmalarla sanat eseri gibi görünüyor.  

İtalya’da görülecek yerler listesi bize göre bu kadar ama tabii ki 7 yer ile sınırlı kalmak mümkün değil. Bir ülkeyi her köşesiyle gezmek için tek seferlik bir tatil yetmez. Siz en iyisi yıl boyunca ucuz uçak bileti fırsatları sunan Webookin.com’u takip edin. Webookin.com gezginlerin en büyük dostu oluyor ve ucuz uçak bileti fırsatları yaratıyor.