Kayak Tatili İçin Gidilecek Yerler


Sonbaharın tatlı hüznünü yaşadığımız şu günler yerini yavaşça soğuk kış günlerine bırakmaya hazırlanıyor. Kış tatili denince akla gelen ilk şey hiç şüphesiz kayak tatili oluyor. Kayak tatili birçok kişi için vazgeçilmez kış eğlencelerinden hatta sporlarından biri sayılıyor. Peki, bu kış kayak tatili için gidecek bir yer düşündünüz mü? Webookin.com olarak sizlere "kayak tatili için gidilecek yerler" listesi hazırladık. Üstelik hem Türkiye hem de yurt dışı öneriler derledik. Ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanarak ülkemizin ve dünyanın birçok kayak merkezine giderek eğlenceli bir kış tatili yapabilirsiniz.


Türkiye’de Kayak Tatili İçin Gidilecek Yerler

Ülkemiz kayak merkezi anlamında oldukça popüler bir yer. Birçok şehrimizde kusursuz bir kayak tatili yapabilirsiniz. Kayak yapmayı bilmeyen, öğrenmeye heves eden ya da sadece o atmosferi yaşamak isteyen ve kayak bahane dinlenmek şahane diyenler için Türkiye’den seçtiğimi kayak rotaları şöyledir:

Kartepe – KOCAELİ

İstanbulluların yakın olduğu için çok tercih ettiği Kartepe aslında ülkemizin her köşesinden ziyaretçiyi ağırlayan bir kayak merkezidir. 12 piste sahip olan Kartepe kayak merkezi, günlük ya da hafta sonu keyfi için gidilebilecek en güzel yerlerden biri. En uygun kayak ekipmanlarını bulabileceğiniz merkezde muhteşem manzaralar sizi bekliyor.

Erciyes – KAYSERİ

Kar tatili denince akla gelen rotalardan biri olan Erciyes, ihtişamlı manzarasıyla unutulmaz bir kayak macerası yaşatıyor. Kar yürüyüşleri, kayak sörfü, kar kızağı, buz pateni, kayak yarışları Erciyes’te sizleri bekliyor.

Ayder Yaylası – RİZE

Yeşilin ve mavinin sonsuz buluştuğu Ayder Yaylası, kış geldiğinde şahane bir kar tatili merkezine dönüşebiliyor. Yöre halkı ve turistler kış boyunca kızak keyfini doyasıya yaşıyor, yarışlar düzenleyerek eğlenceli anların çıkmasını sağlıyorlar. En ucuz uçak bileti fırsatlarıyla sizler de bu eğlenceye dahil olabilirsiniz.

Saklıkent – ANTALYA

Ülkemizin ilginç coğrafik olaylarından biri de hiç şüphesiz Antalya’da yılın en uzun deniz keyfinin yaşanıyor olması ve kayak yapabileceğiniz bir piste sahip olmasıdır. Antalya'nın 45 kilometre uzağındaki Saklıkent kolay ve zor olmak üzere sahip olduğu 2 pist ile şahane bir tatil fırsatı sunuyor. Saklıkent kayak merkezi görmeye değer bir manzaraya sahip.

Ilgaz – KASTAMONU

En uygun bilet fırsatlarını daha şimdiden yakalayabilir ve kayak merkezi keyfi yaşamak için bilet satın alabilirsiniz. Zira Kastamonu Ilgaz kış mevsiminde ayrı bir güzelliğe sahip! Fotoğraf karelerine sığdıramayacağınız güzellikteki Ilgaz, ülkemizin sevilen kayak merkezlerinden biri. Yıldıztepe kayak merkezi huzurlu bir kayak tatili için sizleri bekliyor. 


Vizesiz Kayak Tatili Yapabileceğiniz Ülkeler

Vizesiz kayak tatili hayal değil. Webookin.com kayak tatili için gidilecek yerler listesine vize derdi oluşturmayacak şahane rotalar ekliyor. Webookin ile en ucuz uçak bileti dönemlerini yakalayabilir ve tatilinizi yurt dışında ucuza gerçekleştirebilirsiniz. İşte yurt dışında gidilecek kayak merkezleri:

Popova Sapka ve Mavrovo – MAKEDONYA

Makedonya’nın en ünlü iki kayak merkezi olan Popova Sapka ve Mavrovo, ülkemizden de ziyaretçi ağırlamayı ihmal etmiyor. Popova Sapka kayak merkezi uzun bir kayak pisti ile birlikte acemiler, deneyimliler ve profesyoneller için pistlere sahiptir. Mavrovo kayak merkezi ise başlangıç ve profesyonel seviyedekilere hitap eden geniş bir piste sahiptir.

Bjelasnica – BOSNA HERSEK

Vizesiz gidilecek ülkeler listesinde bulunan Bosna Hersek, başkent Saraybosna’ya yaklaşık yarım saat uzaklıktaki Bjelasnica Olimpik kayak merkezi ile kayak yapmak isteyen tatilcilere unutulmaz bir kış tatili deneyimi yaşatıyor. Ucuz uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek şimdiden kış tatiliniz için biletinizi satın alabilirsiniz.

Bukovel – UKRAYNA

Vizesi, pasaportsuz gidebileceğiniz Ukrayna kayak tatili için belki de en uygun ülkedir. Bukovel kayak merkezi, ülkenin en büyük ve aynı zamanda tek kayak merkezidir. Orta zorluktaki pistleriyle ziyaretçilerini ağırlayan Bukovel, ucuz uçak bileti bulmanız halinde mutlaka önereceğimiz bir rota.

Kopaonik – SIRBİSTAN

Vizesiz ülkeler kapsamında gidebileceğiniz Sırbistan, Kapaonik kayak merkezi ile dünyanın dört bir yanından tatilci ağırlıyor. 24 piste sahip olan merkez epeyce büyük ve keyifli bir yer. Kayak merkezinde kayak yapmanın yanı sıra doğa yürüyüşleri, ATV motor gezisi, Dağ motoru gezileri yapabilirsiniz.

Gudauri – GÜRCİSTAN

Türkiye’den vize ve pasaport istemeyen Gürcistan, Gudauri kayak merkezi ile kış tatilcilerine hizmet veriyor. Gürcistan kış boyunca farklı atmosferlere sahiptir. Kayak tatilinizin her anından büyük keyif alacağınıza eminiz. Ucuz uçak bileti avantajı yakaladığınızda gidebileceğiniz yerlerden biri Gürcistan olmalı. 


Güncel haber, kampanya ve paylaşımlar için instagram sayfamızı takip edin.