Kış Mevsiminde Yaz Tatili Yapabileceğiniz Yerler

Ucuz uçak bileti noktası Webookin.com ile kış boyunca sıcacık bir tatil yapmaya ne dersiniz? Biz bu fikre bayıldık! Kış soğuklarından hoşlanmayan ve güneşin şımartan ısısını teninde hissetmek isteyenler için kışın gidilebilecek sıcak yerler yazımızla karşınızdayız. Hemen söyleyelim dünyadaki yüzlerce ülke arasından sizler için birkaç güzel destinasyon seçtik. Kışın tatile çıkmadan hatta uçak bileti almakta acele etmeyin zira görmekten keyif alacağınız yüzlerce sıcak tatil yeri sizleri bekliyor. O zaman bugün bir kısmını birlikte inceleyelim.

Dubai: Görkemli ve Sıcak!

Kış tatili dendiğinde Dubai’nin adını anmamak olmaz! Dubai, kışın yaz tatili yapılacak ülkeler listesinde yıldız gibi parlıyor. Pasaportunuz varsa uçak bileti alarak doğru Dubai’ye uçabilirsiniz. Çünkü Dubai sizden vize istemiyor. Dubai’nin ihtişamlı atmosferinde tatil yaparken kendinizi şehrin modern yönüyle büyülenmiş hissedebilirsiniz. Dubai’nin meşhur plajları, gece hayatına yön veren kulüpleri, plaj eğlenceleri, lüks caddeleri kış ortasında sıcacık bir tatil yapmanızı sağlıyor. Dubai tatil yapmak için dinamik bir tercih çünkü bir yandan plajda denize girip geceleri Dubai eğlencelerini deneyimlerken diğer yandan çölde safari yapıp maceradan maceraya koşabilirsiniz.

Phuket Adası – Tayland

Tayland’ın adeta turizm damarı Phuket Adası bildiğiniz gibi değil! Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir köşesinden insan adaya akın ediyor. Kış soğuklarından bunaldıysanız ve hem ucuz hem de doyasıya sıcaklık istiyorsanız alın size Phuket Adası tatili! Phuket’e gelmeyi ciddi anlamda düşünebilirsiniz. İklimi ve atmosferi gerçekten dinlendirici diyebiliriz. Webookin.com’un yıl boyunca yaptığı uçak bileti indirimleriyle Phuket her zamankinden daha güzel.  Küba

Son yıllarda acayip bir şekilde yükselişe geçen Küba, ülkemizde çok seviliyor. Yıl boyunca satılan Küba uçak bileti sayısı ciddi rakamlarda diyebiliriz. Küba’da kış ortasında yaz tatili yapacağınız pek çok yer var. Örneğin Cayo Coco, Santa Clara, Havana gibi şehirler gezi rotanızda olabilir. Tabii ki mümkünse tüm ülkeyi gezmenizi öneririz. Küba, enerjik bir yerel halka sahip; ne zaman giderseniz gidin kendinizi hep sıcak bir atmosferde bulabilirsiniz. Küba, mimarisi, sokak stili, mutfağı, eğlencesi ve insanı cezbeden havasıyla kışın gidilebilecek sıcak yerler listesine girmeyi sonuna kadar hak ediyor. Küba’ya uçak bileti almak isterseniz erken rezervasyon fırsatlarımızdan yararlanmayı aman ihmal etmeyin.

Barbados Adası

Barbados Adası birazcık daha lükse kaçan bir sıcak tatil yöresi olarak dikkat çekiyor. Dünyaca ünlü ada plajlarıyla ve gece yaşantısıyla turistlerin ilgisine maruz kalıyor. Biz Barbados’un plajlarını, sahillerini öveceğiz. Yüzebileceğiniz en temiz ve berrak su Barbados olabilir. Barbados’ta yüzmek haricinde sörf yapabilir, su sporlarını tecrübe edebilirsiniz. Ada her açıdan cezp edici olduğundan fotoğraf tutkunlarının ayrıca sevdiği bir rota.

Miami – Amerika

Amerikan filmlerinde sıklıkla gördüğümüz Miami, meşhur sahilleriyle sadece filmlere değil bilgisayar oyunlarına da konu olmuştur. Miami’de birçok plaj tatilcilerini bekliyor. Şehir merkezinde gezip tozduktan sonra biraz ferahlamak istediğinizde başta South Beach olmak üzere birçok plajda yüzebilirsiniz. Miami sahilleri en başta manzarasıyla sizleri etkisi altına alacak, emin olabilirsiniz. Webookin, uçak bileti konusunda size yardımcı olur, siz sadece tarihleri belirleyin.

Brezilya

Brezilya’yı ekstra övmemize gerek var mı? Rio de Janeiro’da gerçekleşen Rio Karnavalı tüm dünyanın keyifle izlediği hatta yerinde duramayıp katılım sağladığı bir karnaval! Sadece bu karnaval döneminde şehir milyonlarca turisti ağırlıyor. Esnek bir tatil programınız varsa uçak bileti alışverişinizi karnaval ve festival tarihlerine denk getirmenizi öneririz.

Ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz Webookin.com, blog yazılarıyla seyahat tutkunlarının rotasını şekillendirecek bilgiler paylaşıyor. Her mevsimde farklı bir rota keşfedebilir, seyahat çantanızı hazırladığınız gibi bir yerlere uçabilirsiniz. Unutmayın ki dünya küçük; Webookin büyük! İyi yolculuklar dileriz.