Paris’te Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en popüler destinasyonlarından biri olan Paris, tarihi ve kültürel güzellikleriyle ziyaretçilerini mest ediyor. Paris, Fransa’nın başkenti olmasına karşın ülkenin önüne geçen bir popülariteye sahiptir. Şehrin ikonu Eiffel Kulesi, dünyanın en çok görülen yapılarından biri olabilir. Yıl boyunca binlerce uçak bileti Paris’e kesiliyor, en ucuz uçak biletleri hep Paris rotasında aranıyor. Turistler için cazibe merkezi görülen Paris, görülecek yerleri, leziz mutfağı ve sokaklarıyla unutulmaz gezi hatıralarına zemin hazırlıyor. Fonda Paris’in yer aldığı bir tatili, geziyi, romantizmi kim istemez ki? Webookin.com, en ucuz Paris uçak bileti fırsatlarıyla sizleri bu güzide şehre davet ediyor. Paris’te gezilecek yerler blog yazımızla şöyle bir Paris turu atalım mı? Eğer takviminizde bir Paris uçak bileti varsa yazımız hiç şüphesiz daha keyifli hale gelecek. Hadi başlayalım!

 • Eiffel Kulesi

Paris’in demir kulesi Eiffel Kulesi, yıl boyunca altı milyondan fazla turisti ağırlamayı başarıyor. Fransız Devrimi için inşa edilen kulenin inşaatı iki yıl, boyanması ise dört yıl sürmüştür. Başlangıçta Evrensel Sergisi kapsamında bir süreliğine inşa edildiği düşünülmüş ancak turistlerin yoğun ilgi göstermesi ve kısa sürede şehrin sembolü haline gelmesi demir kulenin günümüze kadar ulaşmasına sebep olmuştur. Üç ana bölümden oluşan kuleye asansör ya da yürüyerek çıkmak mümkündür. İlk bölümde müze, ikinci bölümde restoran, son bölümde ise seyir tepesi bulunuyor ki muhteşem bir manzara olduğunu söylemeliyiz. Eiffel Kulesinin içinde neler var sorusu böylece cevaplanmış oldu.

 • Louvre Müzesi

Louvre Müzesi, dünyanın en büyük müzelerinden kabul ediliyor. Paris’te görülmesi gereken yerler listesinde müze kesinlikle olmalıdır. Mona Lisa, Venus de Milo, Vermeer, Rembrandt, Caravaggio gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini müzede görebilirsiniz. Müze sadece içerisindeki binlerce eserle değil aynı zamanda 21 metrelik cam piramit tasarımıyla da büyük ilgi görüyor, ziyaretçilerin beğenisini topluyor.

 • Sacrê-Coeur Bazilikası

Şehrin manzarasını seyretmek için tercih edebileceğiniz en yüksek ikinci yer Sacre-Coeur kilisesinin kubbesidir. Kubbe öyle meşhur ki filmlere konu oluyor. Sacre-Coeur Paris’in sevilen yerlerinden biridir. Kubbenin tepesinden tüm Paris’i soluksuz izleyebilirsiniz. Paris uçak bileti aldığınızda gezilecek yerler listenize kiliseyi eklemeyi sakın unutmayın.

 • Sen Nehri

Dünyanın en popüler nehirlerinden biri Sen Nehridir. Paris’i ikiye bölen nehir, ülkenin ikinci uzun nehir özelliği taşıyor. Nehir öyle büyülü ki diğer ülkelerin nehirleriyle kanallarla bağlanıyor ve nehirlerde tekne turları düzenleniyor. Romantik bir gezi için Sen Nehri şahane bir rota, mutlaka görün.

 • Versay Sarayı

Versay Kasabası içinde bulunan Versay Sarayı, sadece Paris’in değil aslında dünya kültürü arasında önemli bir yere sahiptir. Paris’e uçak bileti alan her turist, gezilecek yerler listesinde Versay Sarayı’na yer veriyor. Saray büyük bir arazi üzerine kurulmuş olup, ihtişamlı görüntüsüyle ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Versay Sarayı ihtişamına rağmen masalsı bir atmosfere sahip. Paris’i ziyaret ettiğinizde saraya da vakit ayırmaya özen gösterin.

 • Notre Dame Katedrali

Victor Hugo’nun meşhur Notre Dame Kaburu eseriyle popüler hale gelen Notre Dame Katedrali, şehrin dini merkezlerinden biri. Notre Dame Katedrali, 170 yıl süren bir inşaat sürecine sahip olmasıyla da biliniyor. Katedral günümüzde yılda 10 milyon ziyaretçi ağırlıyor. Katedral, gotik mimari tarzıyla büyülüyor, yüksek kuleleriyle dikkat çekiyor. Geçtiğimiz aylarda çıkan bir yangın neticesinde şu sıralar ziyarete kapalı olan katedral, büyük bir özveriyle yeniden onarılıyor. Yeniden ziyarete açılmasının yaklaşık beş yıl sürmesi bekleniyor. Beş yıl içerisinde Paris’e uçak bileti almayı düşünüyorsanız eğer katedral ile ilgili planınızı şekillendirebilirsiniz.

 • Orsay Müzesi

Orta Çağ’ın en önemli sanat akımı olan empresyonizm (izlenimcilik) akımının önemli eserleri Orsay Müzesi’nde sergileniyor. Müze, Paris’in gezilecek yerler listesinde yer alıyor. Müzede Edouard Manet, Van Gogh, Paul Cezanne, Claude Monet gibi dünyanın en önemli sanatçılarının eserleri sergileniyor. Sanata yön veren isimlerin önemli eserlerini bizzat görebileceğiniz müze, turist akınına uğruyor. Paris’e gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Lüksemburg Bahçesi

Paris gezilecek yerler anlamında müthiş bir zenginlik sunuyor. Lüksemburg Bahçesi bu zenginliklerin arasında yıldız gibi parlıyor. İhtişamlı yapı ve muhteşem güzellikteki park insana huzur veriyor. Lüksemburg Bahçesi, şehrin en büyük ikinci parkı özelliğine sahiptir. Bahçede oturup insan kalabalığını izlemek en güzel aktivitelerden biri sayılıyor. Paris’e yön veren tüm insan topluluğunu Lüksemburg Bahçesi sınırları içerisinde görebilirsiniz. Bahçenin orta bölümünde bulunan göl, bahçeye ekstra güzellik katıyor. Göl ve bahçeyi süsleyen heykeller, vaktinizin daha keyifli geçmesini sağlıyor.

 • Disneyland Paris

Amerika’nın ardından Paris’e de kurulan Disneyland, küçükten büyüğe herkes için eğlence merkezi olarak tasarlanmıştır. Eğlence parkı olmasına rağmen bölgede otel, restoran, gol sahası, eğlence parkları bulunuyor. Disneyland Paris mutlaka gezilecek yerler listenizde yer almalı. Zira sadece Disneyland’a gelmek için ucuz uçak bileti arayan binlerce insan var. Paris’e kadar gelmişken mutlaka eğlence için zaman ayırın.

 • Şanzelize Caddesi

Paris’te gezilecek yerler listesine Paris’in ünlü yerlerini eklemeyi unutmayın. Şanzelize Caddesi, iki kilometrelik uzun bir caddedir. Sağlı sollu ağaçlarla donatılmış olan yol, sokak lambalarıyla çok ilgi çekici hale geliyor. Gündüz güzel gece ise ışıklarla birlikte büyüleyici hale gelen cadde, Fransız mimar Jacques Hittorff tarafından dizayn edilmiştir.

 • Concorde Meydanı

Paris’in en hareketli ve büyük meydanıdır. Sekizgen şekilde tasarlanan meydan oldukça büyüktür. Meydanın ortasında sembolik bir çeşme bulunuyor. Şehrin önemli etkinlikleri bu bölgeden geçiyor. Turistler, kalabalık insan trafiği nedeniyle meydana uğramayı seviyor. Paris’te gezilecek yerler listenize meydanı ekleyin ve meydana mutlaka uğrayın. Fransız kahvesi eşliğinde meydanın bir köşesinde oturup insanları izlemek size ilham verecektir.

 • Le Marais

Paris’in hareketli bölgelerinden biri kabul edilen Le Marais, 17. Yüzyıla ait birçok önemli esere ev sahipliği yapıyor. Semtin her köşesinde ilginizi çekecek bir eser, mimari yapı görebilirsiniz. Semt aynı zamanda birçok tarihi yapıya, müzeye, galeriye yer veriyor. Le Marais sokaklarında gezerken kendinizi tarihsel bir yolculukta hissedebilirsiniz. Paris uçak bileti aldığınızda Le Marais’e uğramayı ihmal etmeyin.


Webookin.com, Paris'te gezilecek yerler yazısının sonuna geldi :) Ucuz uçak bileti fırsatlarıyla size Paris'i görme şansı sunan Webookin, yıl boyunca yüzlerce rotaya ucuz bilet bulmanızı sağlıyor. Gidiş - dönüş uygun uçak bileti satın almak için Webookin'i takip etmeyi ihmal etmeyin.