Pasaportsuz Gidilebilecek Ülkeler

Pasaportsuz Gidilebilecek Ülkeler

İçinde seyahat tutkusunu barındıran ve buna çoğu zaman gem vuran kişilerin büyük bir bölümü pasaport ve vize engeliyle karşılaşıyor. Gezip tozmak, fotoğraflar çekmek, güzel anılar oluşturmak güzel bir şey kabul ama işin masraf yönü biraz can sıkıcı. Sadece pasaport ve vize işlemlerinde dahi bir dolu para gittiği düşünüldüğünde ortaya “Pasaportsuz Gidilebilecek Ülkeler” düşüncesi çıkıyor. İşte bu aşamada size bir haberimiz var: Türkiye kimliğinizle çok değil ama birkaç güzel ülke gezebilirsiniz. Pasaportsuz Gidilebilecek Ülkeler 2019 listesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız. Detaya inmeden önce Webookin.com’dan ucuz uçak biletleri satın alarak bu ülkelere gidebileceğinizi hatırlatmak isteriz.  

Moldova

Tatil için Türkiye’yi tercih den Moldovalı turist sayısı ortalama 200 bini bulunca iki ülke arasında vize – pasaport esnekliği sağlandı ve sadece Türk kimliğiyle ülkeye girişler izin verildi. Artık sadece kimlikle Moldova’ya uçabilirsiniz. Vizesiz Moldova gezinizde, işe başkant Kişinev ile başlamanızı öneririz. Şehir küçük olduğu için kısa sürede yürüyerek her yeri keşfedebilirsiniz. Bir geziyi keyifli ve maceralı kılan şey kesinlikle yürümektir. Gün sonunda tatlı bir yorgunlukla soluğu manzara karşısında bir şeyler içerek alabilirsiniz. Gezinizi fotoğraflarla taçlandırmayı unutmayın. 

Gürcistan

Pasaportsuz gidilebilecek ülkeler listesinde ikinci sırayı Gürcistan alıyor. Gürcistan’a yılın her günü İstanbul – Batum uçak seferleri düzenleniyor. Ucuz uçak bileti fırsatlarıyla Gürcistan’ı keşfe çıkabilirsiniz. Gürcistan, tarihi sokakları, meydanları, cezp edici gece hayatı, kültürel noktaları, leziz mutfağı ve ilgi çekici mimarisiyle pasaportsuz keşfetmekten keyif duyacağınız bir yer. Özellikle başkent Batum Türklerin çok beğendiği bir şehir olarak öne çıkmayı başarıyor. Batum'u gezerken dev oteller, ilginç mimari yapılar, sahil kenarında sıralanan görülesi binalarla Batum için sayfiye şehri diyebiliriz. Şehrin sürekli gelişiyor olması ve gözünü Las Vegas olmaya dikmesi hiç şüphesiz geziyi renklendiriyor. 

Ukrayna

Ukrayna pasaportsuz gidilebilecek ülkeler arasına girdiğinde Türk halkı çok sevinmişti. Türkiye’ye yakın mesafede yer alan Ukrayna, gezginlerin hemen ilgi odağı oldu ve kimlikle seyahatin en yoğun talep gördüğü ülke haline geldi. Bugünlerde hala Türkiye – Ukrayna arasında uçuşlar günlük düzenleniyor. Yıl boyunca pek çok ucuz uçak bileti fırsatıyla Ukrayna’yı keşfedebilirsiniz. Size bir tüyo: Ukrayna oldukça ucuz bir ülke olduğundan masrafsız bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. Ukrayna görsel anlamda çok zengin bir ülke, her köşesi ayrı bir güzellik sunuyor. Renkli yapılar, farklı dönemleri anımsatan mimari yapılar fotoğraf karelerine ihtişamlı bir görüntü kazandırıyor.   

Kıbrıs

Yavru Vatan Kıbrıs, Türkler için hep sevilen bir yer olmuştur. Pasaportsuz gidilebilecek ülkeler arasında bulunan Kıbrıs’a kimliğinizle gidebilir ve 3 ay boyunca sorun yaşamadan kalabilirsiniz. Yaz tatilinde çok popüler olan Kıbrıs aslında bahar mevsimlerinde de görülesi bir yer. Kıbrıs’ın meşhur gece yaşamı, kendine has kültürü ve yerel dokusu turistlerin beğenisini toplamayı başarıyor. Kıbrıs'a kadar gidip de hellim yemeden, iki zar atmadan, iki konsere katılmadan dönmek istemezsiniz sanırım, değil mi? Biz de öyle düşünmüştük. Yavru vatan renkli gece hayatıyla çok popüler olduğundan geceleri yorgunluğa yenilmeyin ve mutlaka sokak eğlencelerine, kulüp partilerine, otel eğlencelerine ve konserlerine katılın. Türkiye – Kıbrıs arasında birçok şehirden uçak seferleri düzenleniyor, dilediğiniz zaman günübirlik ya da birkaç günlük kaçamakla Kıbrıs'ı keşfetmenizi öneririz. 

Pasaport ve vize sorunu yok ama bilet masrafları? Peki ya konaklama? Uçak bileti masrafını bu aşamada düşünmeyin. Webookin.com, tatilcileri üzmüyor ve sıklıkla indirimli uçak bileti fırsatları sunuyor.  Konaklamada ise gezginler için günlük kiralanabilen ucuz oteller bolca bulunuyor, gece uyumak için rahat bir yer bulacağınızdan emin olabilirsiniz.