Seyahate Çıkarken Nasıl Giyinmeliyiz?

Seyahate çıkarken nasıl giyinmeliyiz? Bavul hazırlığı nasıl yapılmalı? Uçakta yanınıza alacağınız çantanızda neler olmalı? Seyahat çantasında olmazsa olmaz eşyalar nelerdir? Hadi hep birlikte seyahat valizi hazırlayalım. Zira uçak bileti almak kadar insanı heyecanlandıran bir diğer şey bavul yapmaktır. Özellikle de ilk defa seyahate çıkacak olanlar için seyahat hazırlıkları yapmak farklı bir heyecan yaşatıyor.

Öncelikle yolculuğa çıkarken nasıl giyinmeliyiz ona değinelim. Bizim önerimiz giyebileceğiniz en rahat kıyafetleri giymeniz yönünde olacak. Kısa süreli yolculuklar yapıyorsanız daha şık kombinler yapıp giyebilirsiniz elbette ama uzun bir yolculuk planlıyorsanız rahatlığınızı düşünmelisiniz. Yanınıza şal ya da ince bir hırka alarak uçak içindeki soğuğa karşı önlem alabilirsiniz.

Yurt içi gezilerde çanta hazırlamak çoğunlukla kolayken yurt dışı seyahat çantası hazırlamak biraz daha karmaşık olabiliyor. Uçak bileti size sınırsız bagaj hakkı tanımadığından belli ağırlıklarda bavul hazırlamalısınız. En uygun uçak bileti fiyatlarını bulacağınız Webookin.com ile seyahate hazırlanmak oldukça kolay. Kıyafet, aksesuar, teknik donanım ve benzeri alanlarda ihtiyaç duyacağınız şeyleri sizler için mercek altına aldık. Hadi başlayalım!

Seyahat Bavulu Hazırlama Önerileri

Uçak bileti aldınız, tarihler belirlendi, konaklama rezervasyonları halledildi sıra geldi bavula. Yolculara verilen bagaj hakkı genellikle 10 – 15 kilo civarındadır. Bu sınırı aşmadan, ek bagaj hakkı satın almak zorunda kalmadan uzun süreli seyahatler için bile iyi bir bavul hazırlayabilirsiniz. Kıyafetlerinizi mümkün olan en ince şekilde katlamaya hatta rulo haline getirip bavula yerleştirmeye çalışın. Bu yöntemle yer tasarrufu yapabilir ve daha fazla şey götürebilirsiniz.

  • Mevsimlere dikkat

Uçak bileti alırken gideceğiniz ülkenin ve şehrin hava durumuna mutlaka bakın. Yazlık bir bölgeye giderken bile şehirdeki hava durumunun haftalık, aylık tahminlerine bakarak hazırlık yapmanızı öneririz. Mevsimlerin geçiş döneminde olduğu zaman seyahate çıkacaksanız eğer bu noktada ekstra dikkatli olmanız önemlidir. Geçiş dönemleri kesinlikle hastalığa davetiye zamanıdır, bu süreçte seyahate çıkıyorsanız önlem almanızda fayda var. Yanınızda belki soğuk algınlığı, baş ağrısı gibi hafif rahatsızlıklar için ilaç götürmeyi düşünebilirsiniz.

  • Sıcak deyip geçmeyin

Sıcak bir iklime uçak bileti almış olabilirsiniz ama her sıcak gecenin bir serin gecesi olabiliyor pekala. Gideceğiniz yerin gündüz ve gece hava durumu farklılık gösterebilir. Bu detayı önceden düşünüp bakarsanız kıyafet anlamında daha hazırlıklı olabilirsiniz. Seyahate çıkarken nasıl giyinmeliyiz ya da geziniz boyunca yanımıza neler almalıyız tamamen hava durumuna bağlı. Bakın ve bir sürpriz yaşamayın.

  • İncecik bir yağmurluk çok iş görür

Seyahat çantası hazırlarken yanınıza bir yağmurluk almanızı öneririz. Yağmurluklar zaten tasarım itibarıyla fazlasıyla ince bir yapıya sahiptir. Yağmurluğunuzu güzelce katladığınızda bavulunuzda ya da uçak kabinine alacağınız çantanıza koyabilirsiniz. Hiç yer kaplamayacağından emin olun. Aniden bastıran yağmur ve fırtınada yağmurluklar çok işinize yarayacaktır. Hele ki tropikal bir iklime uçak bileti aldıysanız yağmurluk vazgeçilmeziniz olabilir.

  • Seyahatte teknik donanımlarınızı unutmayın

Şarj cihazı, tripod, kulaklık, powerbank, mini seyahat ütüsü, belki saç şekillendiriciler seyahatlerde çok sık tercih ediliyor. Seyahat planınıza göre yanınıza ihtiyaç duyacağınız tüm donanımları almaya özen gösterin. Youtube, blog ya da sosyal medyada yayın yapıyorsanız şarj problemi yaşamamak adına güçlü bir powerbank almanızı öneririz.  

  • Uzun Seyahatlerde Çamaşır Yıkama

Uzun bir yolculuğa çıkmak üzere uçak bileti aldınız ama kıyafetlerinizi nasıl yıkayacağınızı ya da genel anlamda çamaşır sorununu nasıl çözeceğinizi düşündünüz mü? Çoğu kişi kıyafet temizliğiyle uğraşmamak için yanına çok fazla kıyafet alıyor ya da değiştire değiştire giymeyi uygun buluyor ancak hostel, otel gibi konaklama yerlerinde ücret karşılığında çamaşır yıkama ve kurutma makinelerini kullanabiliyorsunuz. Eğer konaklama yaptığınız yerde böyle bir hizmet yoksa o zaman bölgedeki çamaşırhaneleri değerlendirebilirsiniz. Yurt dışında yaygın olan çamaşırhaneler, öğrenciler ve gezginler tarafından çok kullanılıyor. Seyahate çıkarken kıyafet yıkama sorunuyla kolayca çıkabileceğinizden yanınıza size ağırlık yapacak şeyleri bırakabilir ve daha pratik, işlevsel giysiler alabilirsiniz.

Webookin.com ucuz uçak bileti fırsatlarıyla sizi dünyanın dört köşesine uçururken, seyahate çıkarken nasıl giyinmeliyiz, seyahat çantası, seyahatte çamaşır yıkama gibi sorunlardan çözüm odaklı önerileriyle kurtarıyor. Webookin blog sayfamızı takip ederek her gün bir yeni bilgi öğrenebilir, seyahat etmeye dair önemli ipuçları yakalayabilirsiniz. Webookin.com ile uçak bileti satın almak ve yolculuk yapmak inanın çok avantajlı.