Sonbaharda Gidebileceğiniz 5 Ülke

Hüznün, aşkın, romantizmin, buruk mutlulukların ve huzurun mevsimi sonbahar, tüm duyguları içinde barındıran ne sıcak ne de soğuk muhteşem bir mevsim! Webookin.com, ucuz uçak bileti fırsatlarını sonbaharda gidebileceğiniz 5 ülke ile birleştiriyor: Sonbaharda şöyle bir kaçamak yapmak ya da doyasıya tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız eğer sizlere enfes yerlere uçak bileti önerileri sunuyoruz. Sararmış, kahvenin binbir tonunu almış kuru yapraklar, ince bir yağmur, hafif bir esinti, çokça huzur ve romantizm barındıran sonbaharı, tatil mevsimi ilan etmeniz emin olun yeni yıla muhteşem bir enerjiyle girmenizi sağlayacak. Webookin olarak görmeyi hayal ettiğiniz yerlerin daha yakın ve ekonomik olmasını sağlarken aynı zamanda daha fazla uçak bileti alıp yeni yerler görmenize zemin hazırlıyoruz. Unutulmaz sonbahar anıları kaydedeceğiniz ülkeler ve şehirler önerilerimiz aşağıda. Birlikte okuyalım mı?

  • Dublin

Sonbaharda gezilecek yerler listesi yapıyorsanız eğer İrlanda’nın başkenti Dublin bu listede mutlaka yer almalı. Sonbaharda sarı, kahverengi ve turuncu bir renge bürünen Dublin’deki muhteşem renk geçişini görmelisiniz. Dublin mimari anlamda oldukça çekici bir yer, ilk andan itibaren sokaklara, yapılara bayılacağınızdan eminiz. Eski binalarla dolu Dublin sokakları ihtişamlı olduğu kadar gizemli bir hava da katıyor. Dublin Castle, St. Patrick’s Katedrali, St. Stephen’s Green, Phoenix Parkı, Tirinity College Dublin, İrlanda Ulusal Müzesi, Temple Bar ve daha birçok yer sizi bekliyor. Dublin uçak bileti aldığınızda sizi şahane bir gezi rotası beklediğinden emin olabilirsiniz.


  • Ottawa

Akçaağaç ülkesi Kanada,  başkenti Ottawa ile sonbaharın büyüsünü sonuna kadar hissedeceğiniz romantik bir atmosfere sahip. Ottawa sayısız müzesiyle müzeler şehri olarak anılabiliyor. Tarihin, kültürün ve modern yaşamın izlerini görebileceğiniz Ottowa, köklü bir tarihe sahip. Şehir Ottawa Nehrinin kıyısında yükseliyor. Sadece nehir manzarası bile muhteşem bir atmosfer kazandırıyor. Ottawa’yı birkaç gün içerisinde boydan boya gezebilir, unutulmaz anlar kaydedebilirsiniz. Parlamento Tepesi, Kanada Savaş Müzesi, Ottowa Ulusal Galeri, Tarım ve Gıda Müzesi, Tarih Müzesi, Rideau Kanalı, Gatineau Parkı ve Notre Dome Katedrali şehirde gezilecek yerler arasında bulunuyor. Kanada’ya gitmek için Webookin’in ucuz uçak bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Webookin tüm seyahatlerinizde en uygun seçeneklerle yanınızda.

  • Kyoto

Japonya’nın her köşesi ayrı güzel ve dinamik bir görüntüye sahip ancak bugünkü odak noktamız tüm güzelliğiyle Kyoto! Kyoto öyle güzel ki fotoğraflara baktıkça Japonya uçak bileti alma isteği artıyor. Sonbaharın renklerini geleneksel mimarisiyle taçlandıran Kyoto, sadece turistler için değil yerel halk için de ilgi çekici hale geliyor. Kyoto, tüm dünyanın çok sevdiği ve beğendiği bir ülke. Bu nedenle Dünyanın En Güzel Şehri unvanı taşıyor. Kyoto’da Yılın son çeyreği hava çok güzel oluyor, bu dönemde geleceğiniz şehirde tapınakları gezmeyi ve meşhur Filozof Yolunu görmeyi unutmayın.

  • Amsterdam

Sonbaharda bisiklet sürmek kulağa nasıl geliyor? Kesinlikle çok cazip bir fikir! Uçak bileti aldığınız gibi Amsterdam’a uçup bu keyiften sonuna kadar yararlanabilirsiniz. Amsterdam’ı sonbaharda ayrıca seveceğinizi belirtmek ister, kendinizi bir tablonun içindeymiş gibi hissedeceğinizi belirtmek isteriz. Tablo demişken Amsterdam’da gezebileceğiniz her yeri gezin ancak Van Gogh Müzesi’ni sakın ihmal etmeyin. Dünyanın bir ucundan sırf bu müzeyi görmek için ucuz uçak bileti arayan milyonlarca turist, öğrenci, sanat aşığı olduğunu bilmelisiniz. Bisiklet kiralayarak şehirde her yere gidebilir, kültür turu atabilirsiniz.

  • Ağva, Abant, Yedi Göller

Sıradaki durağımızda Türkiye var. Türkiye'nin sonbaharda çok güzel olduğunu sizler de biliyorsunuz. Bu defa şanslısınız yurt içi uçak bileti olacağı için en ucuz uçak biletini bulma şansınız yüksek. Güzel ülkemizde sonbahar için özellikle önereceğimiz çok yer var ama biz bugün masalsı güzelliğe bürünen üç farklı yer önermek istiyoruz: Ağva, Abant ve Yedi Göller. Bu üç yerin ortak özelliği sonbaharda insana müthiş huzur verip enerji depolaması oluyor. Lütfen önerdiğimiz yerlere giderseniz eğer temiz havada bol yürüyüş yapmayı unutmayın. Doğanın içinde binbir güzelli saklı.

Webookin.com asla sadece uçak bileti satmaktan ibaret bir kuruluş değil. Gördüğünüz gibi minimal rehberliğiyle mevsimlere ve ekonomik durumunuza göre çeşitli öneriler sunuyor. Ucuz uçak bileti isteyene tüyo, vizesiz gezmek isteyenlere vizesiz gidilecek ülkeler, sonbaharın tadını çıkarmak isteyenlere ise bu yazıda olduğu gibi sonbaharda gidilecek yerler önerisinde bulunuyor. Webookin, öneri dolu blog yazılarına devam edecek. Yeni yerler keşfetmek için ucuz uçak bileti fırsatlarımızı takip etmeyi ihmal etmeyin.