Sonbaharda Gidilecek Yerler

Yılın en romantik, en hüzünlü ve en tatlı mevsimi olan sonbaharı yaşadığımız şu günlerde, yaz coşkusunun kırıntılarını, sonbaharın huzuruyla birleştirip şöyle küçük bir tatil yapmaya ne dersiniz? Türkiye, sonbaharda gidilecek yerler açısından oldukça zengin bir ülke. Öyle ki bu listeyi yaparken aralarından 5 tane seçmek zor oldu diyebiliriz. Türkiye’de sonbaharda gidilecek yerler nerelerdir? Ekim ayında gezilecek yerler nelerdir? Kasım ayında gidilecek tatil yerleri yurt içi rota önerileri nelerdir? Tüm bu soruların muhatabı olan sonbahar, gerçekten dinlenebileceğiniz tatil fırsatları sunuyor. İşte sizin için hazırladığımız sonbahar tatil önerileri, hadi okuyalım. 

Kapadokya

Atlar Ülkesi şeklinde masalsı bir tanıma sahip Kapadokya, yumuşacık iklimi, fantastik manzarası ve dokusunu korumuş atmosferiyle çok seveceğiniz bir tatil için sizi bekliyor. Kapadokya balayı otelleri bu dönemde çok ilgi görüyor, yeni evli çiftler tatilini Kapadokya’da geçirmeyi tercih ediyor. Sonbaharda gidilecek yerler arasında bulunan ve birçok aktiviteye, sportif faaliyetlere katılabileceğiniz Kapadokya gezisinde şahane fotoğraflar çekebilirsiniz. Bölgenin kültürel dokusunu çok sevecek, güneşin doğuşunu ayrı bir keyifle izleyecek, gökyüzüne uçan yüzlerce balonu mutlulukla izleyeceksiniz. 

Mardin

Yaz mevsiminde yoğun sıcaklar nedeniyle çok önerilmeyen Mardin, sonbaharda gidilecek yerler arasında. Yılın bu dönemlerinde tüm güzelliklerini gözler önüne seriyor. Eski Mardin, bugün hala kültürünü ve mimarisini koruyor. Sonbaharın yumuşacık ikliminde Mardin’i keyifle gezebilir, keşfedebilirsiniz. Bölge halkı turistik gezilere fazlasıyla alışkın olduğundan sıcak, samimi bir Mardin deneyimi yaşayabilirsiniz.  

Cunda

Kalbi Ege’de kalanlar üzülmesin! Sonbahar gezi rotasında sırada Cunda var. Yaz turizminin popüler noktası olan Cunda’yı bir de sonbaharın huzurlu havalarında keşfetmenizi öneriyoruz. Sonbaharda sakin ve dinlendirici yönüyle öne çıkan Cunda, ruhunuzu ve bedeninizi gerçek anlamda dinlendirecek, sizi motive edecek, yoğun bir tempoya hazırlayacak güce sahip. 

Alaçatı

Yaz tatilinin bir başka popüler lokasyonu Alaçatı oluyor. Yaz boyunca insan trafiğine sahip olan Alaçatı’yı seviyor ancak kalabalığından ve popüler kültüre hitap etmesinden ötürü artık eskisi sevmiyorsanız eğer size bir müjdemiz var: Alaçatı "sonbaharda gidilecek yerler" arasında! Kulağa inanması zor geliyor ama deneyin ve görün. Webookin asla yanılmaz! :) 

Fethiye

Muğla’nın kıymetlisi Fethiye deniz kenarındaki muhteşem konumuyla tam bir cazibe merkezi! Ama merak etmeyin; sonbaharda işler değişiyor. Fethiye’yi görmek için yılın en güzel zamanları ilkbahar ve sonbahar. 

Veni. Vidi. Vici demek için tam zamanı! Webookin.com’un muhteşem ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayarak çok daha fazla yer gezebilirsiniz. Webookin’den şaşmayın! ;)