TÜRKİYE'NİN EN İYİ KAYAK MERKEZLERİ

KAYAK YAPMAYA NEREYE GİDİLİR?

Kış geliyor, hazır mısınız? Webookin.com olarak biz hazırız, sizi de kışın büyülü dünyasına davet ediyoruz. Peki kış turizmi denince aklınıza ne geliyor? Kayak yapmak bunlardan biri olabilir mi? Kayak yapmaya nereye gidilir? O zaman doğru adrestesiniz. Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri yazımızı sizler için hazırladık.

Yaz turizminde olduğu kadar kış turizminde de oldukça önemli bir konumda olan Türkiye  kayak merkezleri ve yeni tesislerin açılmasıyla birlikte kış turizminde en az İsviçre kadar harika bir atmosfer vaat ediyor size!


Türkiye'de kışın o efsunlu atmosferini yaşamak için sizi bekleyen yüzlerce kayak merkezi var. Webookin.com, siz seyahat tutkunları için hepsini tek tek inceledi ve size bir rehber çıkardı. Haydi kaymaya başlayalım öyleyse!


  • ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ- BURSA
"Kayak yapmaya nereye gidilir?" denildiğinde hiç şüphesiz akla ilk olarak Bursa-Uludağ geliyor. Sezon boyunca her yaştan kayak sporları tutkunlarının ilgisini çeken Uludağ, 2543 metre yüksekliğe sahip. Marmara Bölgesi'nin bu en yüksek dağında iki pist ve en gelişmiş teleferik sistemiyle Uludağ Kayak Merkezi sizleri bekliyor. Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri arasında, 2 bin metre uzunluğundaki Tutyeli pistinin yer aldığı Uludağ'da, yılbaşı yaklaşırken rezervasyonlar da hızla artmaya başladı. Winter Fest adı verilen Yılbaşı etkinliklerinde Uludağ'da iğne atsanız yere düşmüyor. webookin.com'dan bilet almak ve rezervasyon yaptırmak için şimdi çok iyi bir zaman!


  • ERCİYES - KAYSERİ
18 ayrı kayak pistine ev sahipliği yapan ve 3917 metrelik zirvesi ile Anadolu'nun bulutları delen bir başka harikasına daha çağırıyoruz sizi. Kayseri, Erciyes Kayak Merkezi'ne. Kayseri şehir merkezine sadece 20 dakika olan uzaklığıyla Kayseri Kayak Merkezi kış turizmi ve kayak sporları açısından son derece cazip ve stratejik bir yere sahip.  Tesisler, 1800 ve 3000 metre arasındaki yükseliklerde konumlandırılmış.
İsviçre'nin Alpleri standardında liftleri ve teknolojinin son harikası teleferikleriyle saatte 26.750 kişi taşıma kapasitesine sahip bir ulaşım ağı var Erciyes'in. Bu sayede saatlerce sıra bekleme derdinden de kurtulmuş oluyorsunuz. Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri arasında yer alan Erciyes Kayak Merkezi, ayrıca dünyanın en iyi snow kite (paraşüt kayağı) pistlerinden birine de sahip. Bu avantajıyla rakiplerinden ayrılıyor.
Erciyes Kayak Merkezi'nin Kayseri Havaalanı'na uzaklığı ise sadece 25 dakika. Hemen webookin.com'dan uçak biletinizi sezon açılmadan ucuza satın alabilir ve Erciyes'in eşsiz atmosferinde şahane bir kış tatili geçirebilirsiniz. Unutmayın, Erciyes'te sezon 15 Kasım'da açılıyor.


  • PALANDÖKEN - ERZURUM
70 kilometre uzunluk ve 25 kilometre genişlik ile devasa bir alanı kaplayan Palandöken Dağı'nda 3 adet kayak merkezi bulunuyor. Slalom yarışmaları için Uluslararası Kayak Federasdyonu tarafından tescillenmiş iki pistin yer aldığı Palandöken Kayak Merkezi, kış olimpiyatları için de biçilmiş kaftan.
Palandöken Kayak Merkezi'ndeki pistlerin bir diğer özelliği ise dünyanın en uzun ve dik pistlerine ev sahipliği yapıyor olması. Bu da kayak sporunun zevkini doruklarda yaşayanlar için ekstra bir adrenalin kaynağı. Palandöken Kayak Merkezi, kış mevsiminin en güzel rengiyle yaşandığı Doğu Anadolu'da tatilini geçirmek isteyenler için muhteşem bir seçim. İşin diğer güzel tarafı, Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum Havalimanı'na sadece 30 dakika uzaklıkta. Şimdi  sezon öncesinde biletinizi ucuza alarak en uygun tatil fırsatından yararlanabilirsiniz.


  • SARIKAMIŞ - KARS
Sarıkamış Kayak Merkezi'ni diğerlerinden ayıran en önemli etken coğrafi olarak daha zor şartlara sahip olması. Ancak bir başka avantajı var. Kayak yapmak için sıra beklemek istemiyor ve daha az para harcamak istiyorsanız Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri arasında yer alan Sarıkamış Kayak Merkezi'ni tercih edebilirsiniz. Kayak sporları için dünyada bir numara olarak gösterilen Alplerde görülen kristal kar, Türkiye'de yalnızca Sarıkamış Kayak Merkezi'nde var. Kayak yapmaya nereye gidilir sorunuzun cevabı ve Snowboard tutkunları için Sarıkamış harika bir seçenek olarak yer alıyor. Sarıkamış Kayak Merkezi, Kars Havalimanı'na 50 dakika mesafede bulunuyor. Biletinizi hemen satın alarak, Türkiye'nin bu en özel kayak merkezine ulaşabilirsiniz.


  • KARTEPE - İZMİT
Kartepe Kayak Merkezi, İstanbul'a yakınlığıyla kayak tutkunlarının vazgeçemediği adreslerden biri. Kartepe'yi diğer kayak merkezlerinden ayıran baş unsur, profesyonellerden çok aile ve amatörler tarafından tercih ediliyor olması. Kayak yapmak için büyük paralar ödemenize gerek yok. Üstelik metropole ve büyükşehirlere yakın bir yer olsun istiyorsanız, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan kısa bir yolculuk yaparak Kartepe'ye ulaşabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı'na en uygun uçak biletlerini seçebilir ve kayak yapmanın zevkine daha ucuz bir şekilde varabilirsin.
Kartepe'de kayak için en uygun zaman dilimi Aralık ve Mart ayları arasında. Şimdiden  uçak biletini al, uygun fiyatlardan ve ödeme avantajlarından yararlan.


  • BOZDAĞ - İZMİR/ÖDEMİŞ
Kayak yapmak için çok uzakları tercih etmek istemiyor, üstelik bu heyecanı Ege Bölgesi'nde, Türkiye'nin en rahat ve en kolay ulaşılabilir şehirlerinden birinde kış sporları yapmayı tercih ediyorsanız İzmir sizin için mükemmel bir seçenek sunuyor. Ege bölgesinde ikamet ediyor ve kayak yapmaya nereye gidilir sorunuza cevap arıyorsanız, İzmir'e sadece 110 kilometre uzaklıkta yer alan Bozdağ Kayak Merkezi'nde Aralık ayından Mart ayına kadar kayak yapma imkanına sahip olabiliyorsunuz. 1700 ve 2157 metre yükseklikler arasında kurulan kayak alanlarında Alplerdeki kayak sporlarına elverişli imkanlar sunuluyor. 


  • KARTALKAYA - BOLU
2375 metrelik yüksekliğiyle İstanbul'dan çok uzaklaşmak istemeyenler için, Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri arasında bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi farklı bir alternatif sunuyor. Dorukkaya Otel'in pisti snowboardçular için cazipken, Grand Kartal ve Kartal Otel pistleri de kayakçılar tarafından tercih ediliyor.
Kartalkaya'da 2 adet ana kayak alanı yer alıyor. 18 adet mekanik tesis ve toplamda 25 adet pist var. Kartalkaya'da hem amatör hem de bir profesyonel olarak aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.


  • SAKLIKENT - ANTALYA
Antalya'da sadece deniz, güneş ve kum yok. Kayak da yapabilirsiniz! Kulağa her ne kadar inanılmaz gelse de Saklıkent Kayak Merkezi size bu imkanı sunuyor.
Saklıkent Kayak Merkezi Ekvator'a en yakın kayak tesislerinden biri olarak ün yapmış. Şubat sonu ve Mart aylarında "Gündüz kayak, öğleden sonra" deniz konseptiyle öne çıkan Saklıkent Kayak Merkezi denizi ve kar soğuğunu size aynı anda yaşatabilecek nadir yerlerden biri.
Antalya'ya en ucuz uçak biletini satın almak için hemen satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


  • ILGAZ - KASTAMONU
Ilgaz, kayak yapmaya yeni başlayanlar için doğru bir tercih. Özellikle Mart ayında daha iyi imkanlar sunabiliyor. Toplamda 3700 metre uzunluğa erilen 4 kayak pistiyle kayak severleri bekliyor. Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri içinde bulunan Ilgaz Kayak Merkezi'nin önemli bir tarafı da, snowboarda yeni başlayan ve amatör sporcular tarafından tercih ediliyor olması. Ilgaz Kayak Merkezi havalimanına sadece 40 dakika mesafede. Hemen webookin.com'dan uygun uçak biletinizi satın alabilir ve kış tatiliniz için hazırlıklara başlayabilirsiniz.