Ucuz Uçak Bileti

En ucuz uçak bileti nasıl alınır? Yılın her günü gezen sosyal medya insanları nasıl ucuza bilet alıyor? Uçak bileti almanın ucuz yolları nedir? Bu ve benzeri birçok sorunun cevabını az çok alacağınız bilgilendirici, birazcık kurnazlık içeren ama fazlasıyla tasarruflu Webookin blog postuna hoş geldiniz! Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet, Onur Air ve benzeri birçok hava yolu firması gün boyunca yüzlerce uçuşa imza atıyor. Bu uçuşlardan birinde neden siz de olmayasınız ki? Ucuz uçak bileti almak aslında sandığınız gibi zahmetli ya da imkânsız değil. Birazcık dikkatli olmak ve biraz da özenli hareket etmek en uygun bilet fırsatlarını karşınıza çıkartabiliyor. Webookin blogda daha önce de Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur yazısı yazmıştık. Üstelik ucuz biletle sınırlı kalmayıp bir de Yurt Dışına Ucuz Seyahat yazısıyla size küçük mesajlar vermiştik. Biraz daha tüyo isteyenlere ise şu an okuduğunuz bu yazıyı hazırladık. Yazıyı uzun uzun okumak istemeyen ve özet geç diyecekler için yazının son bölümüne durumu toparlayan minik bir bölüm ekledik. Hadi başlayalım!

Ucuz uçak bileti salı günü alınır.

Çok acil bir işiniz yoksa ve uçak bileti tarihlerinde azıcık esnek davranma hakkınız varsa eğer size önerimiz Salı günü bilet almanız olacaktır. Salı günü bilet al demek kulağa garip gelebilir ama hafta içinde en uygun bilet satışı bu günde oluyor genelde. Hava yolu firmalarının bilet fiyatlarını günlere göre kıyasladığınızda bazı günlerin daha ucuz olduğunu görebilirsiniz. Bir başka önerimiz ise sabahın erken ya da gece geç saatlerde bilet almanız olacaktır. Seyahate çıkacak olan kişiler biraz konfor istediğinden uykudan taviz vermemek için daha ideal, rahat yetişebilecekleri saatlerde bilet alıyor. Erken ve geç saatlerdeki biletler kapasitenin dolması için daha ekonomik olabiliyor.

Gidiş – Dönüş biletlerine odaklanın

Tek yön uçak bileti çoğu zaman pahalı oluyor. Elbette istisnai durumlar olduğu ve aşırı ucuz biletleri gördüğümüz oluyor ancak genel çerçeveden bakarsak eğer tek bilet almak yerine gidiş – dönüş uçak bileti ucuz olmasıyla dikkat çekiyor. Bir yere gideceğiniz zaman yurt içi ya da yurt dışı fark etmez, dönüş yolculuğunuzu da hesap ederek çift yönlü biletleri inceleyin. Daha ekonomik olabilir.

Banka puanlarını değerlendirin

Uçuş mili veren banka kartları kullanarak yıl boyunca birkaç ucuz uçak bileti fırsatı yakalayabilirsiniz. Biriken puanlarınızı bilet alırken kullanmak ucuza bilet almanın şahane yollarından biridir. Birçok kişi bu puanlarını unutuyor ya da önemsemiyor ancak puanları değerlendirmek için kendi ülkenizde görmek istediğiniz bir yeri keşfetme şansı bulabilirsiniz. Banka puanlarınızı, millerinizi yabana atmayın. 

Farklı hava yollarını inceleyin

Türk Hava Yolları (THY), Pegasus (flypgs), Onur Air, Anadolu Jet gibi uçak yolculuğuna yön veren bir sürü hava yolu firması var. Uçak bileti bakarken ucuz bilet almaya kararlıysanız eğer sadece belli başlı firmalara odaklanmayın. THY’de pahalı olan bir uçuşu farklı bir firmada daha ucuza bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti için çok yönlü olmak şart. Tüm alternatifleri inceleyin mutlaka sizi memnun edecek ekonomik bir bilet bulacaksınızdır.

Özel günlerden sonraki tarihlerde bilet alın

Sevgililer Günü, Noel, Sömestr tatili, Ramazan & Kurban Bayramı ve daha birçok özel gün yıl boyunca ülke turizmini canlandıran günlerdir. Ucuz uçak bileti bulmak için eğer böyle günlerde harekete geçiyorsanız fena afallayabilirsiniz. Böylesine popüler tatil dönemlerinde yapılacak en ideal şey erken rezervasyon ya da son dakika bilet fırsatı kollamaktır. Bizim önerimiz ise özel günlerden sonraki tarihlerde bilet almak. 14 Şubat yerine bir gün ya da birkaç gün sonra uçak bileti almak şüphesiz daha ekonomik olacaktır. 

Ucuz bilet ararken gizli sekme kullanın

Gün boyu gezindiğiniz her site al ya da üst bölümde sitenin çerezleri kullandığına dair bir onay ister sizden. Bu çerezler o sitede ne amaçla gezindiğinizi kaydeder ve bir sonraki ziyaretinizde kullanır. Örneğin sabah baktığınız İtalya uçak bileti fiyatları, akşamüstü tekrar baktığınızda yükselmiş olabilir. Evet, bu tip şeyler genellikle oluyor. Önerimiz, gizli sekmede bilet fiyatları araştırması yapmak olacaktır. 

En ucuz uçak bileti almanın yollarını toparlarsak eğer;

  • Ucuza bilet almak için banka puanları başta olmak üzere bilet satın alırken kullanabileceğiniz her türlü puan, mil vb şeyleri kullanın.
  • Bilet fiyatı araştırması yaparken daima tarayıcınızın gizli sekmesini kullanın.
  • Özel günlerde bilet almak yerine tatil tarihlerinizi esnek tutmaya özen gösterin. Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirin.
  • THY, Flypgs odağından kurtulup tüm hava yollarının uçuşlarını değerlendirmeye alın.
  • Tek yön bilet ve gidiş – dönüş uçak bileti fiyatlarını kıyaslayın.
  • Uçak bileti alırken Salı – Çarşamba gibi hafta için günlerini seçin. Birçok kişi hafta sonunu da eklemek için Perşembe ya da Cuma gününden bilet satın alma eğilimine sahip olduğundan bu günlerde biletler pahalı olabiliyor. 

Ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz Webookin.com Pazartesi gününe gayet ekonomik başladı. Blog yazılarımızla ucuz seyahat, ucuza bilet, en uygun tatil rehberi gibi farklı temalarda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takipte kalın. 


Güncel haberler ve kampanyalar için instagram hesabımızı takip edin.