Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?


"Ucuz uçak bileti nasıl bulunur" sorusunun cevabını bulmak, her gezginin daha doğrusu uçakla yolculuk yapmak isteyen her yolcunun hayalidir. Ucuza bilet bulmak gezi masrafını düşürürken aslında aynı zamanda gezide daha çok para harcama fırsatı sunar. Hava yolculuğunun dünyanın en güvenli ve hızlı ulaşım ağı olması büyük avantaj sunuyor ancak uçak biletlerinin pahalılığı birçok kişiyi uçağa binmekten alıkoyuyor. Hal böyle olunca ucuz bilet bulmak için fırsatları kovalamak, tüyolara kulak vermek elzem hale geliyor. Webookin.com olarak yıl boyunca uygun uçak bileti fırsatlarını ziyaretçilerimize sunmakla kalmıyor aynı zamanda “En ucuz uçak bileti nasıl bulunur?” sorusuna da cevap verecek bir bilet rehberi hizmeti sunuyoruz. Bu yazımızda sizlere Türk Hava yolları, flypgs yani Pegasus olmak üzere birçok hava yolu firmasından nasıl ucuz bilet alabileceğinizi derledik. Yazıyı okuduktan sonra yapacağınız ilk bilet alışverişinde hiç şüphesiz size göz kırpan bilet al seçeneklerini daha bilinçli değerlendireceksiniz. 

Erken Rezervasyon Avantajı Yakalayın

Ucuz uçak bileti nasıl bulunur sorusunun cevabı olarak, en bilindik ve önerilen yol, erken rezervasyon fırsatıdır. Yolculuğunuzdan yaklaşık 27 hafta önce yani 6 – 7 ay öncesinden uçak bileti satın alarak ucuz bilet alma avantajı yakalayabilirsiniz. Hava yolu firmaları erken dönemde çok ucuza satın alınan biletlerden sonra geriye kalan koltukları daha yüksek seviyelerden satışa sunuyor. Bilhassa sezonun yoğun olduğu gün ve dönemlerde biletler pahalı satılıyor. Eğer programınız şimdiden belliyse kendinizi ayarlayarak biletlerinizi aylar öncesinden almanızı öneririz.

Geç Rezervasyon Avantajı Yakalayın

Yukarıdaki madde ile çok ters bir öneri olduğunun farkındayız ancak en ucuz uçak bileti fırsatlarını yolculuktan birkaç saat öncesinde bulma şansınız epey yüksek. Her hava yolu firması uçaklarının full kapasite uçmasını ister. Uçakta boş koltuk kalmışsa eğer seyahat günü 5 – 6 saat önceden uçak biletleri ucuz hatta çok ucuz seviyelere düşüyor. Anı yaşayan bir gezginseniz, çok esnek bir programınız varsa, ucuz uçak bileti buldukça sırtınıza çantanızı atıp uçan biriyseniz eğer geç rezervasyon fırsatları tam size göre!

Mail Bültenlerine Kayıt Olun

En ucuz uçak bileti satın alma şansı yakalamak için pratik yollardan biri de hava yolu firmalarının e-posta abonesi olmaktır. Mail bültenlerine kayıt yaptırmanız halinde yıl boyunca tüm ucuz bilet kampanyaları, uçak bileti indirimleri ve size özel indirim kuponları mail adresinize anında gönderilir. Eğer bu mailleri takip ederseniz promosyonlu uçak bileti satın alabilir, kampanyalardan herkesten önce haberdar olabilir, çok avantajlı fiyatlara bilet bulabilirsiniz. Pegasus, Türk Hava Yolları, Onur Air, Anadolu Jet, Atlas Global ve diğer tüm hava yolu şirketlerinin mail bültenlerine abone olmanızı öneririz.  

En Ucuz Uçak Bileti Dönemlerini Takip Edin

En uygun uçak bileti bulmak için aylar öncesinden ya da son gün bilet almanızı önerdik. Şimdi sırada ucuz bilet sezonu önerimiz var. Biletler haftanın bazı günleri diğer günlerden çok daha ucuz satışa sunuluyor. Örneğin hafta sonu uçak bileti almak daha pahalıyken hafta ortası almak çok daha ucuzdur. Tatile çıkanlar genellikle cuma günü uçmayı tercih ettiğinden salı, çarşamba, perşembe akşamı ve cumartesi günleri bilet almak daha uygundur. Öte yandan ülke içi uçuşlarınızda uçuş tarihiniz belliyse 18 - 21 gün öncesinden biletinizi satın alarak ortalama yüzde 10 daha avantajlı olursunuz. Türkiye’de en uygun bilet satın alma dönemi ise Mayıs ayı olarak karşımıza çıkıyor.

Farklı Havayollarından Uçak Bileti Alın

Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Anadolu Jet, Onur Air, SunExpress gibi birçok hava yolu şirketi bulunuyor. Eğer en uygun uçak bileti fırsatını yakalamak istiyorsanız hep aynı hava yolu yerine farklı firmaları denemenizi öneririz. Uçakların dolu uçmasını isteyen ve rekabetçi piyasada yolcuların kendisini seçmesini isteyen firmalar, çok ucuz uçak bileti fırsatları sunabiliyor.

Webookin.com Uçak Bileti

Webookin.com ucuz uçak bileti nasıl bulunur rehberliklerine ilerleyen dönemlerde devam edecek. Web sitemizde binlerce seferi saniyeler içerisinde görüntüleyerek en ucuz uçak bileti seçeneklerini görebilir, yol masrafınızı azaltabilirsiniz.