Yurt Dışına Çıkarken Yanıma Neler Almalıyım?

Ucuz uçak bileti, yurt dışına çıkarken aranılan ilk şey olabilir ancak şöyle bir durum var ki seyahatinizin keyifli, donanımlı ve pratik olması için yanınıza birçok şey almalısınız. Alacağınız şeyler ucuz yurt dışı seyahati yapma fırsatı bile sunabilir. Öncelikle Webookin.com ile uçak bileti bakıp en uygun bileti satın alın. Akabinde ise tatil programınıza uygun valiz hazırlamaya başlayabilirsiniz. Sadece ucuza bilet alırken değil tüm aşamalarda yanınızda olan Webookin, şahane bir valiz yapmanıza yardımcı oluyor. İşte "Yurtdışına çıkarken yanıma neler almalıyım?" sorunuzun cevapları; hadi okuyalım!

  • Powerbank

Teknolojisiz bir seyahat düşünebiliyor musunuz? Asla! THY, Pegasus ve daha birçok hava yolu şirketi uçuşlarında Wi-Fi hizmeti veriyor. Havaalanında başlayan sosyal medya kullanımı telefonların ve tabletlerin şarjını kısa sürede bitiriyor. Instagram, Twitter, Youtube ve blog sayfalarınızı aktif tutmak için ihtiyaç duyacağınız şey internet ve şarj olacaktır. Önerimiz yanınıza güçlü bir powerbank almanız. Çantanıza, cebinize kolayca koyup taşıyabileceğiniz taşınabilir şarj cihazları, teknoloji kullanımınızı kolaylaştıracaktır. Powerbanklar artık o kadar yaygın ki ilk zamanki fahiş fiyatlar ekonomik seviyeye düşmüş durumda.

  • GoPro kamera

Kayıt almak seyahatlerin vazgeçilmezi oldu. Profesyonel anlamda yayın yapan kişiler için ekstra önem taşıyan video kaydı, üst kalitede olmalıdır. Hem gezip hem de kayıt yapmak için birçok pratik kamera bulunuyor. En kullanışlı olanlar GoPro oluyor. GoPro ile bisiklet, otomobil, paten kullanırken kayıt yapabilir, yürürken, gezerken hoş anlar yakalayabilir, tırmanış gibi adrenalini yüksek doğa sporlarında ise efsane görüntüler elde edebilirsiniz. Mümkünse valizinize bir de GoPro kamera koyun.

  • Boyun yastığı

Uçak bileti satın alırken hiç kimse size gül bahçesi konforunda bir uçak yolculuğu sunma garantisi vermez. Gideceğiniz yer, uçuş süresi, uçağın içindeki konfor düzeyi hiç belli olmaz. Yanınızda boyun yastığı bulundurarak düşük bütçeli şahane bir konfor zemini hazırlayabilirsiniz. Yastığınızı boynunuza takın ve kafanızı istediğiniz gibi geriye atıp her yerde uyuyun. Beyin bedava! Boyun yastıklarını gittiğiniz şehirlerde, ülkelerde kullanacağınız diğer ulaşım araçlarında da değerlendirebilirsiniz. Tabii kalabalık bir grupla gidiyorsanız ve sadece sizde boyun yastığı varsa birileri yastığınıza göz dikebilir, haberiniz olsun! :)

  • Su matarası – termos

Su matarası, termos, detoks şişesi ve daha bir sürü ismi olan sıcak – soğuk içecekleri muhafaza eden şişelerden mutlaka alın. Gideceğiniz yerlerde su çok pahalı olabilir, saf su bulmakta bile zorluk çekebilirsiniz. Yanınızda koruyucu matara olması çay, kahve, soğuk su ve ferahlatıcı içeceklerinizi yanınızda taşımanıza yardımcı olur. Üstelik gittiğiniz yerlerde ücretsiz su kaynağı bulup doldurabilirsiniz. Ucuz seyahat tüyoları makalemizde suların bazı ülkelerde aşırı pahalı olduğunu ve sokaktaki içilebilir çeşmelerin su ihtiyacınızı karşılayacağını belirtmiştik. Bu önerimizde hala ısrarcıyız! Uçak bileti, pasaport, vize derken birçok masrafınız olacak, yeme – içmede ekonomik davranarak bütçenizi koruyabilir ve daha çok yer gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

  • Not defteri – ajanda

Gezip görmek çok güzel ama döndüğünüzde gittiğiniz yerlerin nasıl olduğunu soranlara sadece “Çok güzeldi!” şeklinde cevap vermek biraz kolaycılık doğrusu! Karış karış gezdiğiniz yerle ilgili şüphesiz daha fazla detayın aklınızda kalması iyi olacaktır. Yanınızda bir not defteri daha güzeli ajanda olması her günün sonunda bir şeyleri küçük küçük not etmenize yardımcı olur. Özellikle blog yazanlar, ayrıntılı Instagram post yayını yapanlar ve YouTube için gezi videoları çekenler bu notlardan çok güzel yararlanabilir. Kalem, kağıtsız bırakmayın kendinizi, mutlaka işe yarayacaktır.

  • Şal & hırka & ince battaniye

Uçak bileti satın alırken yolculuk esnasında üşüyebileceğinizi hatta yüksek ihtimal üşüyeceğinizi unutmayın. İlk defa seyahat ediyorsanız eğer bu detay önemli. Öte yandan gideceğiniz ülkeler, şehirler de iklim açısından dengesiz olabilir, aniden bozabilir. Yanınıza taşıması kolay, yer tutmayan bir şal, hırka ya da TV battaniyesi dediğimiz minimal ve ince fakat sıcak tutan battaniyelerden alabilirsiniz.  

  • Yağmurluk

Havanın nasıl şaşırtıcı bir hızla değişebileceğini tahmin bile edemezsiniz. Günlük güneşlik bir günde gezerken aniden yağmur bastırabilir, fırtına çıkabilir! Çünkü neden olmasın? Bu yüzden yanınıza yağmurluk almanızı şiddetle olmasa da öneriyoruz. Yağmurluklar bildiğiniz gibi aşırı ince bir yapıya sahiptir. Bavulunuzda yer tutmaz, kol ya da sırt çantanıza bile koyabilirsiniz. Yağmur yağdığı anda şemsiyeyle uğraşmadan yağmurluğunuzu giyebilirsiniz. Hızlı ve pratik!

  • Sinek – böcek spreyi

Uçak bileti alacağınız rotaları sadece gezilecek yerler olarak değerlendirmeyin. Gideceğiniz ülkede alerjik bir hastalık var mı? Sinek, böcek ne durumda? Bunları mutlaka göz önünde bulundurun. Pek çok kişi gittiği ülkelerde böcek ya da sinek tarafından ısırılarak küçük ya da ciddi rahatsızlıklar geçirebiliyor. Kendinizi koruma altına almak için yanınızda böcek spreyi, sinek ilacı bulundurabilirsiniz. Genellikle minimal boyutlarda ürün bulabileceğinizden valizinizde yer kaplamaz. Macera peşinde koşarken sağlığınızdan olmayın!

  • Nemlendirici

Cilt sağlığının ne denli hassas olduğunu size uzun uzun anlatmak isterdik ama Webookin, uçak bileti satan bir firma, sağlığınızı minimal önerilerle koruyabiliriz. Cildinizi gideceğiniz yerlerdeki iklimden, çevresel faktörlerden korumak için en azından bir nemlendirici kreme sahip olun. Böylelikle cildinizi kurumaktan koruyabilirsiniz. Bol su içmeyi de ihmal etmeyin, cildinizi içten korumak en ideali.

  • Ağrı kesici

Baş ağrısı en keyifli anların katilidir. Tatilinizin zehir olmasını istemiyorsanız eğer yanınızda mutlaka güçlü bir ağrı kesici bulundurun. Başınız ağrıdığı anda bir tane ilaç atıp keyifle gezinize devam edebilirsiniz. Bazen uçak yolculuğu bile kişiler üzerinde bedensel ağrıya, yorgunluğa sebep olabiliyor. Özellikle migren hastalarının bu konuda önlem almaları seyahatin keyfini kaçırmayı engelleyecektir.

En ucuz uçak bileti satın alabileceğiniz yer Webookin.com bir yazının daha sonuna geldi. Seyahat önerilerimiz, ucuz bilet tüyolarımız, gezilecek yerler önerimizle uzun vadede dolu bir seyahat arşivine sahip olabilirsiniz. Tüm uçuşlarınızda keyifli yolculuklar diler, Webookin’in ucak bileti indirimlerini takip etmenizi öneririz.