Yurtdışında Ucuz Konaklama


Yurtdışına çıkış yapmak birçokları için maddi anlamda zor. Ucuz uçak bileti bulmak her zaman kolay değil. İş sadece ucuz bilet bulmakla bitmediğinden konaklama, yeme – içme masrafları düşündürüyor. Ancak söylemeliyiz ki yurtdışında ucuz konaklama imkanınız kesinlikle var. En ucuz uçak bileti fırsatlarını yakalayacağınız Webookin.com ile yurtdışına çıkmak, ekonomik konaklama fırsatları yakalamak ve keyifli bir seyahat geçirmek mümkün. Size önerimiz ucuza bilet bulmak için Webookin.com uçak bileti arama motorunu sıklıkla kontrol etmeniz ve bulduğunuz biletle birlikte seyahat planınızı oluşturmanız olacaktır. Yurtdışına ilk kez çıkacaklar ya da bu defa daha ekonomik bir konaklama olsun diyenler için ucuz konaklamanın püf noktalarını sıraladık. 

Yurtdışında Ucuz Konaklama Seçenekleri

Konaklama yöntemlerini bedava ve ucuz şekilde iki grupta incelemeye karar verdik. Bu sayede şahane fırsatlar yakalayabilirsiniz. İşte tercih edebileceğiniz ucuz konaklama yöntemleri:

  • Hosteller

Hostellerde kalmak ilk anda kulağa biraz garip gelebilir zira kirli, pis, kalabalık gibi bir önyargı var hosteller için. Ancak söylemeliyiz ki ucuz, temiz ve konforlu hostel bulmak mümkün arkadaşlar! Şartları zorladığınızda nasıl ucuz uçak bileti bulabiliyorsanız aynı şekilde temiz hosteller de bulabilirsiniz, emin olun. Hosteller tek kişilik kalabileceğiniz özel odalara sahip olduğu gibi 4 – 5 kişilik gruplar için yatakhanelere de sahiptir. Otellere oranla gayet ucuz olan hosteller, kiralık oda seçenekleriyle yüzünüzü güldürecektir eminiz.

  • Kiralık oda seçenekleri

Yurt dışına çıktığınızda en uygun konaklama ve yeme – içme fırsatlarından yararlanmak isteyenler için kiralık oda seçenekleri bulunuyor. Aile yanı konaklamadan biraz daha farklı bir konaklama türü diyebiliriz. Evinde boş odası olan kişiler odaları kiraya vererek cüzi gelirler elde ediyor. Tabii ki bu tür kiralık odalarda ortak kullanım alanlarıyla ilgili önden bilgi almak gerekiyor. Zira odada kalabilir ama mutfağı kullanmanıza izin vermeyebilirler. En uygun konaklama seçeneklerinden biri olduğu için oda kiralamak çok popüler. 

  • Aile yanı konaklama

Aile yanı konaklama ucuz ve farklı deneyimler sunan bir konaklama türü. Aileler evlerindeki boş odaları turistlere, öğrencilere günlük, haftalık, aylık kiralayarak gelir elde ediyor. Genellikle banyo, mutfak, bahçe gibi ortak kullanım alanlarında aile ile birlikte vakit geçirmek mümkün. Elbette yalnız olmak isteyenler için banyosu, tuvaleti ayrı olan evler de bulunuyor. Aile yanı konaklama için Home Stay sitesini kullanabilirsiniz.

Yurtdışında Bedava Konaklama

Yurtdışına ucuz uçak bileti buldunuz ama konaklamanın bedava olmasını arzu ediyorsanız merak etmeyin, böyle bir şansınız var. İşte önerilerimiz.

  • Couchsurfing

Milyonlarca insanın üye olduğu sistemde gittiğiniz her yerde bedava konaklayabilirsiniz. Evini turistlere misafir olarak açan insanları sistemden buluyor, hangi tarihlerde orada olacağınızı belirtiyor ve akabinde gittiğiniz zaman iletişime geçerek kalacağınız eve gidebiliyorsunuz. Sistemdeki evler puan ve yorumlarla kategorize ediliyor. Daha önceki kişilerin yorumlarını okuyarak güvenilir bir yer bulabilirsiniz.

  • Mind My House

Mind My House uygulamasıyla gideceğiniz yerde başkasının evinde bedava kalabiliyorsunuz. Uygulamanın amacı insanların evleri boşken başka insanların evlerine göz kulak olması şeklindedir. Ev sahibi 10 günlüğüne bir yere gittiğinde evinin boş kalmasını istemiyor ve sistemden bir turisti, gezgini kabul ederek evine bakıcılık yapmasını istiyor. Genellikle evle birlikte köpek, kedi gibi evcil hayvanlara hatta bahçeye de bakıcılık edilmesi isteniyor.

  • Kamp

Ucuz uçak bileti kovalayan birçok gezginin konaklamada kamp yaptığınız biliyor muydunuz? Kamp hayatına alışkın gezginler hiç şüphesiz otel, pansiyon derdine düşmüyor. Gittiği yerdeki kamp noktalarını belirleyerek doğanın kucağında kalmayı tercih ediyor. Bu şekilde gezenler doğanın güzelliklerini yakından keşfederken şahane anılar biriktiriyor. Üstelik hiç para harcamadan!